MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Były samorządowiec doradcą spółki Tramwaje Szczecińskie. Wywołało to sporo kontrowersji

Oskar Masternak
Oskar Masternak
Piotr Kęsik
Piotr Kęsik
Piotr Kęsik, były radny szczecińskiej rady miasta został doradcą spółki Tramwaje Szczecińskie. Za swoją usługi otrzyma 57 tysięcy złotych brutto.

Z początkiem kwietnia doradcą w należącej do miasta spółce został były polityk, związany przez lata z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. Największe kontrowersje wzbudza to, że równolegle zapadła też decyzja dotycząca obcięcia premii pracownikom spółki Tramwaje Szczecińskie.

- Inicjatywa nawiązania współpracy z panem Piotrem Kęsikiem należała do spółki. Po rozmowach przeprowadzonych przez prezesa zarządu, podjęta została decyzja o zawarciu umowy w zakresie doradztwa. Piotr Kęsik, jako wieloletni samorządowiec jest osobą posiadającą szerokie doświadczenie w dziedzinie inwestycji miejskich, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki Szczecina - tłumaczy Krystian Wawrzyniak, prezes zarządu spółki Tramwaje Szczecińskie.

Gdy ta informacja ujrzała światło dzienne w wielu komentarzach pojawiły się zarzuty dotyczące braku kompetencji do doradzania w kwestii komunikacji tramwajowej przez byłego radnego. Zarzuca mu się, że nowe zlecenie otrzymał "w nagrodę" za wspieranie w poprzednich wyborach samorządowych prezydenta Piotra Krzystka. Piotr Kęsik ubiegał się również bez powodzenia o mandat radnego z listy prezydenckiego ruchu Bezpartyjnych.

- Pan Kęsik ma długoletnie doświadczenie we współpracy z instytucjami bezpośrednio zaangażowanymi w przygotowanie inwestycji (zarządcami dróg, infrastruktury miejskiej, instytucjami i jednostkami wchodzącymi w skład administracji rządowej, itp.). Z punktu widzenia posiadanego doświadczenia na rynku lokalnym, jest osobą pożądaną jako doradca w dziedzinie szeroko rozumianego rozwoju komunikacji miejskiej. W ocenie spółki, Piotr Kęsik jest profesjonalistą, zna miasto i potrzeby jego mieszkańców, a jego doświadczenie samorządowe gwarantuje wysoki poziom usług, których na rynku lokalnym nie jest w stanie zaoferować inny wykonawca - podkreśla prezes spółki.

Zarząd Spółki Tramwaje Szczecińskie Sp. z o.o. jest jednoosobowy. Tramwaje Szczecińskie sp. z.o. świadczy między innymi usługi przewozowe w zakresie publicznego transportu zbiorowego w ramach komunikacji tramwajowej, a ponadto prowadzi inwestycje i remonty taboru tramwajowego. Jest również inwestorem zastępczym w realizacji Projektu Przebudowa torowisk w Szczecinie - etap II oraz inwestorem zastępczym i inżynierem kontraktu w realizacji Przebudowy ul. Szafera.

- Zatrudnianie profesjonalnych pracowników, w tym doradców zewnętrznych, jest zatem zrozumiałe w kontekście planowania działań długofalowych, a także bieżących. Pan Piotr Kęsik będzie doradzał w kwestiach związanych z rozwojem komunikacji tramwajowej i analizowaniem kierunków tego rozwoju, w szczególności z punktu widzenia zaspokajania potrzeb mieszkańców - mówi Krystian Wawrzyniak.

O komentarz poprosiliśmy również nowego doradcę spółki.

- Jestem osobą prywatną i nie reprezentuję w tej chwili żadnej partii politycznej czy stowarzyszenia - uciął rozmowę Piotr Kęsik.

Były radny zasiada także między innymi w radzie nadzorczej Szczecińskiej Energetyki Cieplnej jako przedstawiciel Gminy Miasto Szczecin. Jest także wiceprzewodniczącym rady nadzorczej Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, w której głównym akcjonariuszem jest Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego.

ZOBACZ TEŻ:

Wielka modernizacja torowisk tramwajowych w Szczecinie. Ta i...

CZYTAJ TEŻ:

Projekt przebudowy torowiska na pl. Rodła, al. Niepodległości, pl. Żołnierza Polskiego,  al. Wyzwolenia do Ronda Giedroycia

Przebudowa torowiska na placu Rodła w Szczecinie. Co się zmi...

ZOBACZ TAKŻE:

CZYTAJ TEŻ:

ZOBACZ WIĘCEJ:

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński