MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zbigniew Bogucki mówi: Tak dla szczecinianek. Kandydat PiS na prezydenta Szczecina nie zapomina o kobietach

Leszek Wójcik
Leszek Wójcik
Konferencja prasowa Zbigniewa Boguckiego, kandydata PiS na prezydenta Szczecina
Konferencja prasowa Zbigniewa Boguckiego, kandydata PiS na prezydenta Szczecina Andrzej Szkocki
Miejski program mammografii i cytologii, różowe skrzyneczki w każdej szkole oraz rozbudowa miejskiego monitoringu — to główne założenia punktu "TAK dla szczecinianek". Ma go w swoim programie poseł Prawa i Sprawiedliwości i kandydat tej partii na prezydenta Szczecina Zbigniew Bogucki, były wojewoda zachodniopomorski.

"Kobiece" postulaty Zbigniewa Boguckiego: TAK dla Rady Kobiet z własnym budżetem, TAK dla poprawy komunikacji publicznej, TAK dla miejskiego programu mammografii i cytologii, TAK dla szczepień przeciw HPV, TAK dla rozbudowy miejskiego monitoringu, TAK dla różowych skrzyneczek w każdej szkole i TAK dla miejskiego programu ćwiczeń samoobrony i pierwszej pomocy.

Kandydat na prezydenta miasta na szczecińskich Jasnych Błoniach zaprezentował w sobotę siedem postulatów dotyczących bezpośrednio kobiet. W prezentacji pomagała mu drużyna składająca się wyłącznie z pań - kandydatek do rad i Sejmiku województwa z listy PiS. Po kolei każda z pań odczytywała wyborcze hasło i wieszała na tablicy. Zbigniew Bogucki pokrótce poszczególne postulaty omawiał.

- Siedem postulatów, które dzisiaj prezentujemy pod jednym wspólnym hasłem "TAK dla szczecinianek" są jednym z siedmiu punktów mojego programu wyborczego TAK dla Szczecina - tłumaczył Zbigniew Bogucki. - Dziś rozwijamy ten pierwszy punkt. Szczecin powinien być silny siłą, mądrością i pięknem kobiet.

Jak zapowiedział kandydat na prezydenta, cały swój program zaprezentuje podczas siedmiu spotkań, na których za każdym razem zaprezentuje siedem głównych postulatów z poszczególnych dziedzin (np. TAK dla gospodarki, edukacji czy komunikacji).

- Łącznie to będzie 49 konkretów, które przedstawimy w ciągu najbliższych trzech tygodni kampanii wyborczej - zapewnił. - Dlaczego 49? Bo pozostałe 51 wypracujemy już po wyborach z mieszkańcami, którzy są większościowym udziałowcem miasta. I to oni powinni decydować, jakie inwestycje, pomysły czy programy powinny być realizowane.[/cyt]

- TAK dla Rady Kobiet - odczytała hasło radna Agnieszka Kurzawa.

Rada Kobiet w Szczecinie jest.

- Nie widzę jednak, by pomysły kobiet były przekuwane w konkretne projekty - przyznał Bogucki. - Jako prezydent wyposażę Radę w własny budżet. Panie same będą decydować na jakie zadania go przeznaczyć. Bo one najlepiej wiedzą, co jest im najbardziej potrzebne.

TAK dla poprawy komunikacji publicznej. To kolejny postulat związany z kobietami.

- Bo, jak pokazują badania, to one najczęściej korzystają z komunikacji - podkreślił polityk PiS. - Sprawny transport publiczny to jest podstawa funkcjonowania miasta ale także kwestia związana z prawami kobiet.

Kolejna sprawa, a właściwie sprawy, poruszone przez Zbigniewa Boguckiego były związane ze służbą zdrowia - TAK dla miejskiego programu mammografii i cytologii oraz TAK dla szczepień przeciwko HPV. Kandydat PiS zauważył, że Szczecin, jako jeden z niewielu dużych miast w Polsce nie ma szpitala miejskiego, choć powinien mieć.

- Mimo to nie można tego ogromnego tematu nie zauważać i nie prowadzić polityki zdrowotnej - zaapelował. - Zapewniam, powstanie miejski program mammografii i cytologii w porozumieniu z NFZ.

A szczepienia przeciwko HPV? Co kwartał odbędą się w szkołach lekcje wychowawcze i przynajmniej jedna wywiadówka, na których omawiana będzie potrzeba szczepienia dzieci. Uświadamianie, jak ważne są szczepienia.

Ze szkołą związany jest też kolejny postulat kandydata: TAK dla różowych skrzyneczek w każdej szkole - z artykułami higienicznymi dla pań.

Ostatnie dwa punkty: TAK dla monitoringu miejskiego i TAK dla pierwszej pomocy i ćwiczeń samoobrony, są z kolei związane z bezpieczeństwem.

- A panie są narażone na wszelkiego rodzaju zagrożenia najbardziej - stąd moje postulaty.

Przypomnijmy, że oprócz Boguckiego o fotel prezydenta Szczecina będą się też ubiegać: obecnie urzędujący na tym stanowisku Piotr Krzystek, Bogdan Jaroszewicz z Lewicy i Dariusz Olech z Konfederacji. Wybory 7 kwietnia

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Paliwo na stacjach będzie tańsze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński