MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Na odsiecz burmistrzowi Diakunowi. Coraz goręcej przed II turą w Policach

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Konferencja prasowa Sławomira Nitarsa i Władysława Diakuna
Konferencja prasowa Sławomira Nitarsa i Władysława Diakuna Andrzej Szkocki
Minister sportu i turystyki gościł w Policach. Wizyta była związana z drugą turą wyborów samorządowych. To nie jedyne poparcie dla urzędującego włodarza.

- Chciałbym z jednej strony pochylić nisko głowę przed dokonaniami Władysława Diakuna, a z drugiej strony rekomendować mieszkańcom Polic osobę pana burmistrza na kolejną kadencję - przekonuje Sławomir Nitras, minister sportu i turystyki. - Uważam, że to jest szansa dla Polic i ze swojej strony deklaruję zarówno dla pana burmistrza, jak i dla pana wiceburmistrza gotowość współpracy. Dlatego, że Police na sportowej mapie Polski są bardzo ważne. Przekonywać państwa o tym chyba nie trzeba. Police w Polsce kojarzą się w pierwszej kolejności ze sportem. I to nie tylko z tymi najwybitniejszymi wynikami, które osiągają siatkarki Chemika Police.

Tego samego dnia w Policach do głosowania na obecnego burmistrza Polic w II turze wyborów nawoływał Tomasz Grodzki, senator KO i Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. Wcześniej do głosowania namawiał Olgierd Geblewicz, marszałek województwa i Bartosz Arłukowicz, poseł KO. Wiemy, że kandydaturę obecnego włodarza Polic wesprze szef związków zawodowych.

- Pan Diakun od początku był członkiem "Solidarności" i nigdy nie przestał nim być - mówi w rozmowie z "Głosem" Mieczysław Jurek, przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" Pomorza Zachodniego. - Uważam, że gmina pod jego rządami dobrze funkcjonuje i się rozwija. Pan Diakun też nigdy nie zostawił ludzi w potrzebie.

Walka przed drugą tura jest coraz gorętsza, zwłaszcza w sieci, gdzie Krystian Kowalewski, kandydat na burmistrza Polic został oskarżony o to, że ma wsparcie PiS, chociaż startuje z własnego komitetu "Projekt Police".

- Cieszymy się poparciem wyborców wielu formacji i to nas cieszy. Proszę zwrócić uwagę, jak wiele osób poparło mnie i Grzegorza Ufniarza (to kandydat na burmistrza Polic, który zdobył trzecie miejsce i poparł przed drugą turą K.Kowalewskiego - przyp. red.). Burmistrz próbuje w desperacji piętnować poszczególnych wyborców, a w naszej ocenie jest to okazywanie im braku szacunku - komentuje Krystian Kowalewski. - Burmistrz powinien łączyć mieszkańców ponad podziałami, a nie realizować partyjne potrzeby swoich koalicjantów. Burmistrz powinien rozmawiać, również w debacie publicznej o potrzebach policzan, a nie kopać rowy niechęci i nienawiści. Bardzo dziękujemy tym, którzy poparli nasz pozytywny plan dla Polic bez względu na poglądy, wiarę czy preferencje.

Przypomnijmy, że Krystian Kowalewski, obecny radny w Radzie Miejskiej w Policach, w pierwszej turze zdobył zaufanie 5047 wyborców (36,29 procent). Dotychczasowy burmistrz Polic Władysław Diakun startuje z własnego komitetu wyborczego "Wspólnoty Samorządowej Gryf XXI" i ma poparcie Koalicji Obywatelskiej. Zdobył 4778 głosów (34,36 procent).

21 kwietnia mieszkańcy gminy Police pójdą do urn, żeby wygrać burmistrza Polic.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński