MKTG SR - pasek na kartach artykułów

To Koalicja Obywatelska rozdaje karty w powiecie polickim

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Zarząd powiatu polickiego 2018-2024, od lewej: Beata Chmielewska, członek zarządu, Andrzej Bednarek, starosta i Joanna Napiwodzka, wicestarosta policki. Obok Cezary Arciszewski, przewodniczący Rady Powiatu w Policach w zakończonej kadencji
Zarząd powiatu polickiego 2018-2024, od lewej: Beata Chmielewska, członek zarządu, Andrzej Bednarek, starosta i Joanna Napiwodzka, wicestarosta policki. Obok Cezary Arciszewski, przewodniczący Rady Powiatu w Policach w zakończonej kadencji Archiwum Mateusz Frąckowiak
Kto będzie starostą polickim? W nowej radzie powiatu w Policach zdecydowaną przewagę mają Koalicja Obywatelska i Wspólnota Samorządowa Gryf XXI.

W mijającej kadencji 8 mandatów w radzie miał Gryf XXI, a KO - 6. PiS miał 4 radnych, jedna radna reprezentowała Komitet Wyborczy Wyborców Lokalni. W nowej radzie aż 9 mandatów zdobyła KO, 6 radnych ma Gryf XXI, 3 mandaty trafiły do PiS, a jeden przypadł Trzeciej Drodze. Z tego wynika, że to właśnie KO jako najliczniejszy klub w radzie wystawi kandydata na starostę.

- Za szybko o tym mówić, bo trwają rozmowy między Gryfem a Koalicją Obywatelską - zastrzega Andrzej Bednarek, starosta policki z WS Gryf XXI. - Z prostej matematyki wynika, że moje dni jako starosty są policzone, ale na tym polega demokracja.

Bednarek jest doświadczonym samorządowcem. Od 2014 roku jest starostą powiatu polickiego. Wcześniej, w latach 2006-2010 był wicestarostą powiatu, a od 2010 do 2014 r. jego sekretarzem.

Po wyborach w 2018 r. radni jednogłośnie wybrali Bednarka na starostę polickiego, ale to wówczas Gryf XXI miał najwięcej mandatów i obsadził nie tylko stanowisko starosty, ale również przewodniczącego rady powiatu i członka zarządu powiatu. Platformie Obywatelskiej przypadł wicestarosta policki. To stanowisko objęła Joanna Napiwodzka. W zakończonych w niedzielę wyborach samorządowych Napiwodzka bez powodzenia ubiegała się o fotel wójta gminy Dobra. W II turze zagłosowało na nią 35,48 procent wyborców, a wygrała Magdalena Zagrodzka, która startowała z własnego komitetu wyborczego.

Według naszych informacji KO ma już wytypowanych kandydatów do zarządu powiatu. Póki co nazwiska nie są znane.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grosicki kończy karierę, Polacy przed Francją czyli STUDIO EURO odc.5

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński