MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Weekend w Szczecinie. Sprawdź najciekawsze wydarzenia kulturalne

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
"Opowieści babć szeptane córkom przez matki" - Teatr Współczesny  w Szczecinie
"Opowieści babć szeptane córkom przez matki" - Teatr Współczesny w Szczecinie
Ciekawe spektakle teatralne, koncerty, wystawa poświęcona Ukrainie oraz spotkania ze szczecińskimi przewodnikami i odkrywanie tajemnic Szczecina czeka nas w ten weekend.

"Opowieści babć szeptane córkom przez matki" - Teatr Współczesny w Szczecinie

Doceniona przez krytyków gorzka opowieść, przeplatana czarnym humorem. Spektakl słynnej europejskiej reżyserki Gianiny Cărbunariu to międzypokoleniowa podróż, podczas której przyglądamy się czasom rumuńskiej dyktatury, obradom Okrągłego Stołu, a także współczesnej Polsce.

23, 24, 25 lutego, godz. 19.00

"Urodziny Czarnego Kota Rudego" Teatr Polski w Szczecin

W czasie tradycyjnych wieczorów urodzinowych zaprezentowane zostaną największe przeboje Czarnego Kota Rudego, a także utwory premierowe. Gośćmi specjalnymi tegorocznych urodzin będą: Artur Andrus, Piotr Bukartyk, Jacek Fedorowicz, Joanna Kołaczkowska, Krzysztof Materna, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Wiktor Zborowski. Wystąpi również plejada artystów Teatru Polskiego.

23, 24 i 25 lutego, godz. 19.00

"Hrabina Marica" Opera na Zamku w Szczecinie

Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza w najbliższy weekend na operetkowy hit „Hrabina Marica” Imre Kálmána. Walce, cygańska nuta, węgierskie rytmy pozwalają widzowi wtopić się w świat arystokracji początku XX wieku. W szczecińskiej efektownej inscenizacji inspirowanej popkulturą i kabaretowymi motywami na scenie lśnią cekiny i brokat, fantastyczny balet i gra aktorska, a całość unosi się w oparach żartu i surrealistycznego klimatu. Za sprawą fantastycznych kostiumów retro, choreografii i scenografii adaptacja stała się superprodukcją Opery na Zamku.

24 lutego, godz. 19:00, 25 lutego, godz. 18:00

"Ballada szczecińska" Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie

Postanowiliśmy opowiedzieć o mieście w teatrze. Chcieliśmy opowiedzieć o polskim Szczecinie, po roku 1945. To było jedyne ograniczenie i jedyny kwalifikator. W naszej sztuce staramy się odejść od realizmu, faktów i zdarzeń znanych i gotowych. Dajemy głos wyobraźni.

23 lutego, godz. 19.00

"Dzikie łabędzie" Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie

„Dzikie łabędzie”, luźna adaptacja baśni Andersena, to magiczna, zabawna i pełna niezwykłych światów propozycja dla najmłodszych – o wytrwałości `w dążeniu do celu, miłości, odwadze i o tym, że każdy z nas jest wyjątkowy i nie podlega żadnym schematom. Także o tym, że wszystkie emocje są ważne i potrzebne i nie należy się ich wstydzić, ani ich ukrywać.

23 lutego, godz. 10.00

"Tuligranie na dywanie" Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie

Najmłodsi widzowie mogą badać wybrany element scenografii, swoich opiekunów, innych widzów lub podążać za działaniem aktorek, które będą delikatnie i spokojnie angażować ich uwagę. Pamiętając, że naturalną potrzebą małych dzieci jest bliskość, wspieramy rodziny w uważnym i spokojnym byciu razem. Staramy się, by stale towarzyszący dzieciom dorośli, odbierając spektakl wspólnie, a dzięki temu podobnie do swoich pociech, mogli przez chwilę odpocząć.

24 lutego, godz. 15.00, 16.00

"Tygrysek i kapitan Morgan" Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie

Marzenia o morskich podróżach i niezwykłych przygodach czasem się spełniają. Na małego Tygryska czekają wielkie wyzwania, pirackie obowiązki, a nawet... żyrafy i banany! Mały, odważny i marzący o wspaniałych przygodach Tygrysek wyrusza w świat wraz z piracką załogą kapitana Morgana. Morska podróż zaprowadzi ich aż na plantację uwielbianych przez wszystkich bananów. Starcie między przyjaznymi żyrafami a agresywnymi piratami wydaje się nieuniknione.

25 lutego, godz. 11.00

"Apetyt na czereśnie" Teatr Kameralny w Szczecinie

Perypetie małżeńskie – z cyklu polska literatura dramatyczna w Teatrze Kameralnym. Mężczyzna i Kobieta. Oboje po przejściach. Spotykają się w przedziale pociągu i skazani na wspólną podróż wspominają dobre i złe chwile swoich zakończonych związków, wcielając się w postaci z przeszłości.

24 lutego, godz. 17:00

"Burmistrz" Teatr Piwnica przy Krypcie w Szczecinie

„Burmistrz” Teatru Piwnica przy Krypcie to pełen anegdot i przebojów monodram w wykonaniu znakomitego Adama Dzieciniaka na podstawie tekstu Tomasza Jachimka, artysty kabaretowego, konferansjera, publicysty i tekściarza. Reżyserem jest Waldemar Patlewicz, którego widzowie zamkowego teatru znają już z cenionego (kilkanaście lat na afiszu) spektaklu „Kolega Mela Gibsona”.
24 lutego, godz. 17.00

"Misiaczek" Teatr Piwnica przy Krypcie w Szczecinie

Spektakl teatralny dla dzieci od 18. miesiąca do 6 lat na podstawie materiału literackiego Marty Guśniowskiej. W lesie jakich wiele, mieszkał sobie zwykły niedźwiadek. Miał kochającą Mamusię i oddanych przyjaciół. Ale pewnego dnia coś się zmieniło. Co się dzieje z Misiaczkiem? Miłość, przyjaźń, kłopoty. Misiaczek – nieznana historia.

24 i 25 lutego, godz. 9:30

"Sit-Down Tragedy" Teatr Kana w Szczecinie

Spektakl jest swoistym rewersem „stand-upowej” rzeczywistości, z którą wszyscy na co dzień się zmagamy - ironicznym, pełnym czarnego humoru komentarzem do spraw codziennych, lokalnych, globalnych i ostatecznych. Jest próbą diagnozy i mierzeniem się z nieuchronnością. Jest też okrutną w swojej radykalności, a jednocześnie pełną czułości przypowieścią o losie i o przypadku, o lęku i samotności.

24 lutego, godz. 19.00, 25 lutego, godz. 18.00

"STRAUSS | Muzyka lodowej góry" - Filharmonia im. Karłowicza w Szczecinie

Niektórym gmach Filharmonii przypomina górę lodową, innym górskie szczyty przyprószone śniegiem. W myśl tych skojarzeń postanowiliśmy zaprosić Państwa na koncert w całości poświęcony górom. Usłyszą Państwo najsłynniejszy poemat symfoniczny, który zainspirowały, przepiękny koncert skrzypcowy, wyrastający wprost z muzyki góralskiej oraz porywającą muzykę Podhala w wykonaniu prawdziwych mistrzów. Bo o górach za pomocą dźwięków można opowiadać na przeróżne sposoby.

23 lutego, godz. 19.00

Koń zagra w winyle.fm

W najbliższy piątek zagra w Szczecinie grupa wyjątkowych muzyków. Wyjątkowa jest nazwa, instrumentarium i repertuar. Wyjątkowe są również entuzjastyczne recenzje ich twórczości. Zespół tworzą bardzo doświadczeni muzycy, ale z projektem Koń przyjeżdżają do Szczecina po raz pierwszy. Artyści to postacie bardzo dobrze znane na polskiej scenie, niektóre formacje w skład których wchodzili mają status wręcz kultowy ( np. Something Like Elvis czy Jazzband Młynarski Masecki). Niewątpliwą brzmieniową i wizualną atrakcją zespołu jest saksofon basowy, instrument o pięknej barwie dźwięku i imponującym wyglądzie.

23 lutego, godz. 20.00, winyle.fm, Jagiellońska 86, Szczecin.

Cool Mozart

DK 13 Muz zaprasza na jednoaktową opowieść dla dzieci o życiu i twórczości Mozarta przepełnioną ariami i duetami z jego największych dzieł operowych. To interaktywne spotkanie będzie również okazją do zadania nurtujących pytań i obalenia mitów dotyczących śpiewu klasycznego. Będzie również można… spróbować swoich sił w pojedynku na głosy z solistami.

24 lutego, godz. 13:00, 13 Muz.

Ostatnie tango z Herbertem

Spektakl w setną rocznicę urodzin naszego wielkiego poety Zbigniewa Herberta pt. "Ostatnie Tango z Herbertem".

24 lutego, godz. 19, City Wine – La Passion du vin.

"Mikołajek i inne planety" w Morskim Centrum Nauki

Spektakl Teatru Rozmaitości „Gwitajcie”, kierowanego przez Jakuba Gwita, tym razem zagościł w Planetarium. Tu rozegrały się wspaniałe przygody bohatera, który zabrał widzów w podróż po Wszechświecie, ilustrowaną wspaniałymi obrazami na sferycznym ekranie. „Mikołajek i inne planety” - niezwykła forma sztuki - dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń.

Międzynarodowy Dzień Przewodnika 2024 na Zamku

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie tradycyjnie włącza się w obchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. W tym roku w ramach tego święta zamkowi przewodnicy z Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej zapraszają na oprowadzania:

  • Godz. 11:30 - Zamek dla dzieci - spacer po zamkowych dziedzińcach dla dzieci od lat 6 wraz z opiekunami (zbiórka przy Wieży Zegarowej)
  • Godz.12:30 – 500-lecie Dzwonu Maryjnego – zwiedzanie Wieży Dzwonów (oprowadzanie w języku angielskim).
  • Godz.13:30 – 500-lecie Dzwonu Maryjnego – zwiedzanie Wieży Dzwonów (oprowadzanie w języku polskim). Zbiórka przy wejściu I

NEIGHBOURS - TWÓRCY Z EUROPY DLA UKRAINY

W drugą rocznicę wybuchu wojny pragniemy zaprosić Państwa na wydarzenie ukazujące wsparcie świata artystycznego dla naszych ukraińskich sąsiadów. Wystawa przedstawia reakcję artystów na ogromną krzywdę, jaką wyrządza Rosja Ukrainie. Wydarzenie połączone jest z promocją albumu ‘Neighbours’ a cały dochód ze sprzedaży albumów przekazany zostanie Fundacji UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej, na pomoc ukraińskim dzieciom ewakuowanym z domów dziecka i dzieciom z rodzin zastępczych.
Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 24 lutego 2024r o godz.14:00 w Galerii przy Cerkwi w Filharmonii w Szczecinie.

Fryderyk Chopin w Willi Lentza. Dzieła Wszystkie

Niekwestionowaną Gwiazdą wieczoru będzie Ewa Pobłocka – pianistka zaliczana do grona najwybitniejszych europejskich chopinistek. Zwyciężczyni Międzynarodowego Konkursu im. Gian Battisty Viottiego w Vercelli (1977) przyznano złoty medal Międzynarodowego Festiwalu Młodych Laureatów w Bordeaux (1979), a także piąte miejsce oraz nagrodę specjalną Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków Fryderyka Chopina na X Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (1980). Artystka oklaskiwana na wszystkich kontynentach świata zagra w Szczecinie następujące kompozycje Fryderyka Chopina.

24 lutego, godz. 19.00, Willa Lentza.

Pozostali. Impro na końcu świata

Impro na końcu świata w Klubie Delta, czyli grupa Pozostali w składzie Ada, Blada, Kacha, Matiz i Berez wystąpią na naszej scenie. Czeka nas niesamowite-szalone-skrzące szalonymi pomysłami popołudnie improwizacji komediowej.

25 lutego (niedziela) godz. 16.00.

Artyści Rezydenci Filharmonii

Jubileuszowy sezon Filharmonii w Szczecinie jest doskonałym pretekstem do podsumowań. Jednym z nich będzie koncert dotychczasowych artystów rezydentów, którzy po raz pierwszy, specjalnie dla Państwa, spotkają się na jednej scenie. Artyści w charakterystyczny dla siebie sposób odniosą się do osobistych skojarzeń i wspomnień związanych ze Szczecinem, wnosząc do całości indywidualną i wysublimowaną narrację.

25 lutego, godz. 19, filharmonia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grosicki kończy karierę, Polacy przed Francją czyli STUDIO EURO odc.5

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński