Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Weekend w Szczecinie. Sprawdź najciekawsze wydarzenia kulturalne w mieście

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Przegląd najciekawszych wydarzeń weekendu w Szczecinie (22-24 marca)
Przegląd najciekawszych wydarzeń weekendu w Szczecinie (22-24 marca) mat. prasowe
Premiera w Teatrze Polskim, spektakle, koncerty oraz ciekawe spotkania czekają na w ten weekend w Szczecinie.

Przegląd najciekawszych wydarzeń weekendu w Szczecinie (22-24 marca)

"Ania z Zielonego Wzgórza" Teatr Współczesny w Szczecinie

Sceniczna adaptacja najsłynniejszej powieści XX wieku dla dzieci i młodzieży. 11-letnią Anię przygarnia bezdzietne rodzeństwo – Maryla i Mateusz. Choć początkowo chcieli chłopca wkrótce okazuje się, że to właśnie Ania Shirley miała całkowicie odmienić ich życie. Niepokorna, uparta, obdarzona niezwykłą wyobraźnią dziewczynka ściąga na siebie i Zielone Wzgórze niemało kłopotów…

22 marca, godz. 11.00, 23, 24 marca, godz. 17.00

"Dzień świra" Teatr Mały w Szczecinie

„Dzień świra” Marka Koterskiego to mistrzostwo w nazywaniu codzienności, językowy majstersztyk, „lektura obowiązkowa” każdego, świadomego Polaka.

22 marca, godz. 19.00, 23, 24 marca, godz. 17.00

"Dotyk za dotyk. Dansing" Teatr Współczesny w Szczecinie

Szampańska zabawa, feeria barw, taneczny sznyt i odblaski dyskotekowej kuli... Zawirujmy w tanecznym uścisku, niech podłoga zadrży, niech zabłysną reflektory, a parkiet zapłonie ogniem naszych ciał. Niech żyje bal! Idąc za myślą Erin Manning: „Dotyk wywołuje wydarzenie, dotyk tworzy zdarzenie”. Zatańczymy?

22 marca, godz. 19.00

"Sztukmistrz z miasta Lublina" Teatr Polski w Szczecin

Spektakl na podstawie powieści autorstwa laureata Nagrody Nobla, Isaaca Bashevisa Singera – „Sztukmistrz z Lublina”, wydanej po raz pierwszy w 1960 roku, a napisanej w języku jidysz. To opowieść o człowieku pełnym sprzeczności, o próbie odrzucenia wiary, buncie przeciwko tradycjom przodków, jak też o pragnieniu spełnienia marzeń. Wiele z utworów z tego muzycznego przedstawienia zyskało sporą popularność, np. song „Dzięki ci Panie za ten świat” stał się hymnem „Piwnicy pod Baranami”.

22, 23, 24 marca, godz. 19.00

"Aleja Zasłużonych" Teatr Polski w Szczecinie

Opowieść o małżeństwie, które dochodzi do wniosku, że może być problem z ich pochówkiem. Dlaczego? Nie posiadają bowiem pieniędzy na to, by opłacić własny pogrzeb. Ale - z racji, że ona jest poetką, zasłużoną dla literatury, nagradzaną i docenianą – para stwierdza, iż musi załatwić sobie grób i pogrzeb za darmo od państwa, w Alei Zasłużonych. Autor sztuki tak pisze o swoim tekście: „To nie jest rzecz tylko o poetach, artystach. To tekst o kuglarskim wymiarze życia, w którym żyjemy. O aspiracji wzniosłości, która okazuje się stopniową akceptacją losu, jaki jest poza tym snem. O rozpaczy, na którą, nawet jeśli jesteś poetą, nie znajdujesz słów innych niż przekleństwa".

23, 24 marca, godz. 16.00

"Koncert wielkopostny" Opera na Zamku w Szczecinie

Średniowieczna sekwencja Stabat Mater od wieków jest inspiracją dla wielu artystów – pisarzy, malarzy, kompozytorów.
Temat ten podjął również Giuseppe Verdi, znany przede wszystkim jako twórca wielkich oper. „Stabat Mater” na chór i orkiestrę to ostatnie dzieło wybitnego kompozytora, które skomponował u kresu życia w wieku 84 lat. Utwór mimo zwięzłej formy ma wyrazisty i monumentalny charakter dzięki wielkiej obsadzie wykonawczej.

24 marca, godz. 20.00

"Fujka i ocean" - reż. Janni Younge (RPA) - Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie

Na początku nie musiała mieć żadnego planu na życie. Czas upływał jej na spokojnym dryfowaniu pośród podwodnych stworzeń. Ale pewnego dnia ocean, który nadawał jej życiu łagodny, bezpieczny rytm… wyrzucił ją na brzeg. I tu zaczyna się zupełnie inna historia. Nie można przecież tak bezczynnie leżeć! Trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i… no właśnie, co?
Materiały Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie.

23 marca, godz. 16.00, 24 marca, godz. 11.00, 12.30

"Tymoteusz i Psiuńcio" Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie

Pewnego dnia Tymcio spotyka samotnego, bezdomnego psa. Każde dziecko chciałoby mieć własne zwierzątko, prawda? Tymcio również! Wprawdzie Tata Niedźwiedź się nie zgadza, ale co zaszkodzi przenocować pieska pod łóżkiem? Może Tata jeszcze zmieni zdanie?

22 marca, godz. 10.00

"Dzikie łabędzie" Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie

Pięcioletnia Eliza ma dość. Ma dość nowej, wiedźmowatej „mamy”, która w ogóle nie przypomina tej wymarzonej. Ma dość tego, że tata przestał się nią interesować. A najbardziej ma dość faktu, że została z tym wszystkim sama. Jej jedenastu braci nagle bez pożegnania odeszło z domu. Eliza zrobi wszystko, żeby ich odnaleźć. Choćby miało ją to kosztować krew, pot i łzy, czyli wszystko to, co nie przystoi dziewczynce. Jak skończy się wyzwanie rzucone przez okrutną Pokrzywową Królową, kim może stać się Stefan, zmiennokształtny przyjaciel Elizy? I dlaczego w Krainie Wiecznej Szczęśliwości wcale nie jest tak fajnie?

23 marca, godz. 14.00, 24 marca, godz. 12.30

"Apetyt na czereśnie" Teatr Kameralny w Szczecinie

Perypetie małżeńskie – z cyklu polska literatura dramatyczna w Teatrze Kameralnym. Mężczyzna i Kobieta. Oboje po przejściach. Spotykają się w przedziale pociągu i skazani na wspólną podróż wspominają dobre i złe chwile swoich zakończonych związków, wcielając się w postaci z przeszłości.

24 marca, godz. 17:00

"Smetana, Bartok, Tansman" Filharmonia im. Karłowicza w Szczecinie

Wieczór rozpocznie się jednak nie od koncertu Tansmana, a od poematu symfonicznego Wyszehrad czeskiego kompozytora Bedřicha Smetany (1824-1884). Skomponowany w ramach cyklu Má vlast (Moja ojczyzna) Wyszehrad jest pierwszym z sześciu poematów symfonicznych wchodzących w jego skład. Każdy z poematów przedstawia jakiś aspekt ojczyzny Smetany: krajobraz, zabytki i legendy Czech.

15 marca, godz. 19.00

"Viken Arman" - Filharmonia im. Karłowicza w Szczecinie

Francuski producent, DJ i muzyk, Viken Arman łączy ponadczasowość i nowoczesność w kolażu sampli, groove'ów i akustycznych wtrąceń, subtelnie wykorzystuje elementy charakterystyczne dla jazzu, house'u, minimalu, hiphopu i muzyki świata. Jego hipnotyzujące występy na żywo i sety DJ-skie odcisnęły piętno na wielu najbardziej kultowych parkietach tanecznych i festiwalach na świecie.

23 marca, godz. 20.00

I Turniej Szczecińskich Gier Planszowych

Zamek zaprasza miłośników planszówek do udziału w serii rozgrywek, podczas których zmierzą się w znanych i lubianych szczecińskich grach: Był Sobie Szczecin, Guldeny Księcia Bogusława, Para na Zamek i Kim Jest Krzysztof Jarzyna Ze Szczecina?
W turnieju mogą wziąć udział osoby powyżej 16 roku życia, liczba miejsc jest ograniczona – zapraszamy 100 śmiałków!. Na zwycięzców czekają nagrody finansowe.

23 marca, godz. 10.

459. rocznica urodzin Lubinusa

Z okazji 459. rocznicy urodzin Eilharda Lubinusa, wybitnego XVII-wiecznego uczonego, autora Wielkiej Mapy Księstwa Pomorskiego, Zamek zaprasza na film archiwalny oraz spotkanie zakończone spacerem po zamkowych dziedzińcach.

Program:

  • godz. 14:00 – projekcja filmu archiwalnego „Zamek Szczeciński” w Kinie Zamek. Wstęp wolny (wejściówki do odbioru w kasie Zamku oraz Centrum Informacji godzinę przed seansem).
  • godz. 15:00 – spacer z przewodnikiem Tomaszem Wieczorkiem

Wstęp wolny (zbiórka uczestników przy Wieży Zegarowej).

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński