MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Najciekawsze wydarzenia kulturalne w Szczecinie na weekend. Sprawdź dokąd się wybrać

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Przegląd najciekawszych wydarzeń weekendu w Szczecinie (19-21 kwietnia)
Przegląd najciekawszych wydarzeń weekendu w Szczecinie (19-21 kwietnia) mat. prasowe
W ten weekend w Szczecinie rozpoczyna się festiwal teatralny Kontrapunkt, ale nie tylko teatrem Szczecin stoi, więc można się wybrać na inne wydarzenia.

Przegląd najciekawszych wydarzeń weekendu w Szczecinie (19-21 kwietnia)

57. Międzynarodowy Festiwal Teatralny KONTRAPUNKT

Tegoroczna odsłona Festiwalu to pierwsza edycja, która powstała w formie biennale, dzięki której Festiwal zyskał większe możliwości, otwierając się na międzynarodowe produkcje. To także pierwszy raz, kiedy KONTRAPUNKT potrwa półtora miesiąca, sprawiając, że wiosna w Szczecinie będzie stać pod znakiem teatru. Wszystkie wydarzenia w ramach Festiwalu odbędą się w dniach 19 kwietnia – 1 czerwca.

"Mąż mojej żony" Teatr Polski w Szczecinie

Edmund i Zeflik niespodziewanie dowiadują się, że łączy ich … kobieta, a dokładniej wspólna żona. Co wyniknie z tego zaskakującej sytuacji i jak panowie poradzą sobie z tym problemem?

20 i 21 kwietnia, godz. 16.00

"Molière, czyli zmowa świętoszków" Teatr Polski w Szczecinie

Fabuła dramatu Michaiła Bułhakowa osnuta jest wokół ostatnich lat życia Moliera. Oto Paryż, druga połowa XVII wieku. Molier za wszelką cenę chce wystawić swoją sztukę pt. „Świętoszek”, tekst jak na tamte bardzo skandaliczny, bo atakujący bigoterię i religijność na pokaz. Dlatego przeciwko pisarzowi występują dostojnicy kościelni, a arcybiskup Paryża różnymi sposobami próbuje pozbawić go łask króla.

19, 20, 21 kwietnia, godz. 19.00

"Kora - dziecko słońca" Teatr Polski w Szczecinie

Muzyczna opowieść o Korze, charyzmatycznej artystce, piosenkarce, autorce tekstów piosenek i wierszy oraz malarce. Pisano o niej, że jest wieczną hipiską i rockową poetką. Scena była jej żywiołem, tu zmieniała się jak kameleon - raz była drapieżna, a za chwilę liryczna. Wraz z grupą Maanam wylansowała mnóstwo przebojów, które na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej. W latach 80. ubiegłego wieku stała się idolką tłumów, gwiazdą, jakiej dotąd nie było w polskim show - biznesie.

19 kwietnia, godz. 19.00

"Droga pani Kalino" - Teatr Polski w Szczecinie

Bohaterką spektaklu jest Kalina Jędrusik, wyjątkowa aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa, a także piosenkarka. Niezwykła osobowość sceniczna, znana z Kabaretu Starszych Panów. Była uważana za skandalistkę swoich czasów, bowiem podchodziła niekonwencjonalnie do życia prywatnego i zawodowego.

21 kwietnia, godz. 19.00

"O krasnoludkach i sierotce Marysi" Opera na Zamku w Szczecinie

Roztańczony i rozśpiewany spektakl, w którym baśniowy świat przeniesie się daleko poza granice sceny. Opowieść o sile przyjaźni i z pięknym morałem, że dobre uczynki wracają do nas wtedy, kiedy tego potrzebujemy. Do Kryształowej Groty, lisiej nory i na spotkanie z Królową Tatrą zabiorą młodych widzów roztańczone i rozśpiewane krasnoludki, które pomagają ludziom dobrym i szlachetnym.

19 kwietnia, godz. 11.00

"Teatr niewidzialnych dzieci" Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie

"Teatr niewidzialnych dzieci" to historia dziesięcioletniego Michała i jego przyjaciół – wychowanków domu dziecka. I choć rzecz się dzieje w szarej rzeczywistości lat 80., niezwykła atmosfera miejsca, do którego trafia główny bohater, budowana przez wychowawców z powołaniem oraz kreatywne, wrażliwe i pewne zapału dzieci sprawia, że życie chłopca nabiera widoków na przyszłość.

19 kwietnia, godz. 10.00, 20 kwietnia, godz. 11.00, 21 kwietnia, godz. 16.00

"Robinson" Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie

Spektakl dotyka kryzysu wieku średniego, stanowi tragikomiczną rozprawę o sile i słabościach człowieka, które wybrzmiewają w konfrontacji przemijającym życiem. Wiek średni to z założenia „połowa oczekiwanego życia na ziemi”, która jest czasem weryfikacji planów i autoanalizy własnego “Ja” pod kątem małżeństwa, pracy zawodowej, rodziny, ogólnej sytuacji życiowej. Kim jesteśmy dla świata, a kim dla bliskich? Co jest w życiu ważne?

19 kwietnia, godz. 19.00

"Przebieranki" Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie

„Przebieranki” to spektakl najnajowy, inicjacyjny, w którym nie należy spodziewać się bajki z morałem. To zaproszenie małego widza do odkrywania własnego ciała oraz do odkrywania rzeczy, ubrań, które na różne części ciała można zakładać.
Czy skarpetki możemy założyć na nos a majtki na głowę? Czy sweter może gryźć? Czy buty stukają? I czy korale są twarde?

20 kwietnia, godz. 13.00, 21 kwietnia, godz. 15.00

"Koncert" Teatr Kameralny w Szczecinie

Michał Janicki zaprasza Armand Fessard - klarnet i Honoka Kobayashi - fortepian oraz Michał Janicki o kompozytorach.

20 kwietnia, godz. 17.30

"Od A do Z czyli od Andrzeja do Zaorskiego" Teatr Kameralny w Szczecinie

Spektakl na pograniczu publicystyki teatralnej powstał na podstawie książki Andrzeja Zaorskiego. Ten wspaniały aktor i reżyser dzieli się z widzem cennymi refleksjami, uwagami a czasem celną, serdeczną krytyką świata teatru, telewizji i kina. W wyjątkowo intrygujący sposób Zaorski potrafi zanalizować mechanizmy rządzące światem sceny i porównać je w zabawny sposób z mechanizmami społecznymi, tak ważnymi dla umiejętności odnalezienia sensu życia i szczęścia.

19 kwietnia, godz. 17.00

"Pozory mylą" Teatr Piwnica przy Krypcie w Szczecinie

Dramat Thomasa Bernharda to fascynująca i jednocześnie przerażająca opowieść o starzeniu się, dziwaczeniu i zagubieniu, nie pozbawiona jednak swoistych akcentów humorystycznych.

20 i 21 kwietnia, godz. 17:00

"Misiaczek" Teatr Piwnica przy Krypcie w Szczecinie

Dramat Thomasa Bernharda to fascynująca i jednocześnie przerażająca opowieść o starzeniu się, dziwaczeniu i zagubieniu, nie pozbawiona jednak swoistych akcentów humorystycznych.

20 i 21 kwietnia, godz. 9.30

"Gościnny koncert orkiestry NFM w szczecińskiej Filharmonii" Filharmonia im. Karłowicza w Szczecinie

W najbliższy piątek 19 kwietnia będziemy gościć jedną z najwybitniejszych orkiestr w kraju – NFM Filharmonię Wrocławską. Muzyków poprowadzi pianista i dyrygent Christian Zacharias, a usłyszymy kompozycje Roberta Schumana i Aarona Coplanda.

19 kwietnia, godz. 19.00

Wojtek Mazolewski

Artysta przesuwa granice muzycznych interpretacji i prezentuje słuchaczom nowy sposób postrzegania muzyki jazzowej. Jego twórczość to nieoczywiste aranżacje i energetyczne połączenie tradycji z nowoczesnością, które inspiruje i porywa amatorów (nie tylko) jazzu – w kraju i za granicą.

19 kwietnia, godz. 20, winyle.fm.

Koncert dla Jana „Izby” Izbińskiego

Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe także postanowiło wspomóc muzyka, organizując poświęcony mu koncert charytatywny. Do udziału w nim zgłosiło się wielu muzyków, którzy spotykali się z Izbą na koncertach, m.in. Free Blues Band, After Blues, Przemysław Raminiak, Wojciech Rapa, Andrzej Szpak czy Krzysztof Rozesłański. Liczymy, że publiczność, która zdecyduje się przyjść na koncert także zechce wspomóc artystę. Wszyscy bowiem doceniają jego znakomity „czarny” głos i porywającą publiczność interpretację utworów, nie tylko bluesowych.

19 kwietnia, godz. 19, 13 Muz.

The Fake Ears – psychodeliczna podróż w otchłani muzycznej gnozy – koncert

To niezwykłe muzyczne spotkanie przeniesie nas w klimat muzyki psychodelicznej i eksperymentalnej, rodem z lat sześćdziesiątych ubiegłego stulecia. „The Fake Ears” to zespół, który nie tylko gra muzykę psychodeliczną, ale również zaprasza słuchaczy do podróży przez mistyczne krajobrazy dźwiękowe i transcendentalne doznania.

20 kwietnia, godz. 19, 13 Muz.

Konrad Słoka w Klubie Delta

Muzyka Konrada Słoki to połączenie liryczności folkowych ballad i surowej, bezkompromisowej rockowej energii. Teksty Konrada są bezpośrednie, opowiadają w niezwykły sposób o zwykłych, z pozoru, sytuacjach z otaczającej rzeczywistości, unikając przy tym pretensjonalności i egzaltacji poezji śpiewanej. 13 października 2023 r. miał premierę debiutancki solowy album Konrada zatytułowany „Stare śmieci”.

19 kwietnia, godz. 19, Klub Delta.

Mobilne Muzeum Początków Państwa Polskiego w Przecławiu

W ramach cyklu żywych lekcji historii, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji zaprasza na spotkanie z Mobilnym Muzeum Początków Państwa Polskiego, które zagości w Przecławiu w sobotę 20 kwietnia. To znakomita okazja do posmakowania historii Polski Piastów w familijnej atmosferze.

20 kwietnia, godz. 10, GOKSiR Przecław

Świetliki w DK Krzemień

ŚWIETLIKI - zespół (kiedyś) młodzieżowy o profilu słowno muzycznym. Założony przez Marcina Świetlickiego i członków zespołu TRUPA WERTERA UTRATA w 1992 roku w Krakowie. Ideą, która przyświecała założeniu formacji, było stworzenie atrakcyjnej artystycznie formy prezentacji wierszy pana Marcina, których mroczne piękno i żarliwość, wykraczały znacznie poza tradycyjnie uznany sposób komunikowania się poety z odbiorcą.

20 kwietnia, godz. 20, DK Krzemień

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński