Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Przebudowa węzłów "Plac Szarych Szeregów" i "Wyszyńskiego". Zajdą spore zmiany. Kiedy rusza przebudowa?
  Strefa Biznesu

  Przebudują Szarych Szeregów i Wyszyńskiego Będą duże zmiany

  Wynik na przebudowę węzłów "Plac Szarych Szeregów" i "Wyszyńskiego". Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych z torowiskiem, siecią trakcyjną i infrastrukturą drogową.

 2. Enrique Diaz-Alvarez, analityk Ebury Polska
  Z kraju i ze świata

  Umocnienie polskiego złotego w relacji do euro

  Ubiegły tydzień nie przyniósł zbyt wielu istotnych publikacji ekonomicznych ze świata, czy też decyzji z zakresu polityki monetarnej ze strony kluczowych banków centralnych. Kursy walut G10 utrzymały się w wąskich korytarzach wahań, podczas gdy waluty rynków wschodzących nadal odnotowywały umocnienie względem walut gospodarek rozwiniętych. Umocnieniu walut rynków wschodzących sprzyjała różnica w poziomie stóp procentowych między tymi krajami, a gospodarkami rozwiniętymi i perspektywy ich cięcia w przypadku tych ostatnich. W ostatnim tygodniu żadna z walut G10 nie doświadczyła zmiany kursu o więcej niż 1 proc. Można było jednak zaobserwować, że w ostatnich dniach waluty europejskie (poza frankiem szwajcarskim) były ogólnie słabsze, podczas gdy zwyżkowały waluty Antypodów.

 3. Mecenas Marcin Milczarek z kancelarii prawnej Ecovis Milczarek i Wspólnicy.
  Z kraju i ze świata

  Od stycznia 2020 przedsiębiorcy zapłacą wyższą składkę ZUS

  W czerwcu br. rząd przedstawił prognozy makroekonomiczne zawarte w założeniach projektu budżetu państwa na kolejny rok. Wynika z nich, iż przedsiębiorców czeka wzrost wysokości składek na ubezpieczenia społeczne.

 4. Najdłużej pracy poszukuje się w zachodnich regionach. Poszukiwanie nowego zatrudnienia trwa tam około 3 miesięcy.
  Z kraju i ze świata

  Pracę zmieniamy rzadziej. Jak kiedyś, głównie dla pieniędzy

  Spadek rotacji może wynikać z sezonowości polskiego rynku pracy. Jednak nie jest wykluczone, że to pierwsze oznaki stabilizacji na polskim rynku pracy.

 5. Ile kosztują wakacje? Najdrożej jest w... Międzyzdrojach
  Z regionu

  Ile kosztują wakacje? Najdrożej jest w... Międzyzdrojach

  Średnio za 7-dniowe wakacje nad Bałtykiem płacimy 2000 zł. W podobnej cenie można odpocząć w Turcji, Bułgarii czy Włoszech. Ile faktycznie kosztuje urlop nad polskim morzem?