Pogoda na jesień 20188 Jaka pogoda w październiku. Prognoza...

  Pogoda na jesień 20188 Jaka pogoda w październiku. Prognoza pogody długoterminowa 15.10.2018

  bor

  Głos Szczeciński

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  JESIEŃ 2018 PROGNOZA POGODY DŁUGOTERMINOWA SPRAWDŹ
  1/8

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©archiwum

  Prognoza pogody na jesień 2018, czyli długoterminowa prognoza pogody, na jesień 2018. Jak długo będzie ciepło we wrześniu. Czy lato potrwa jeszcze do długo? Sprawdzamy jakie są przewidywania synoptyków dotyczące prognoz pogody na najbliższe tygodnie. Jeśli szukacie długoterminowej prognozy pogody w tym temacie poznacie najnowsze przewidywania synoptyka. Uwaga! temat z prognozą pogody będzie aktualizować każdego dnia, dlatego macie pewność, że z tego tematu dowiecie się co obecnie dzieje się w pogodzie i jak długo potrwa. lato. Najnowsza prognoza pogody

  Prognoza pogody WRZESIEŃ - Prognoza długoterminowa na wrzesień 2018 - Jak długo potrwa lato  Długoterminowa prognozy pogody na wrzesień może napawać optymizmem. Jak przewidują synoptycy letnie temperatury oraz brak opadów mogą utrzymywać się jeszcze przez cały wrzesień. To nie koniec dobrych informacji, bo według najnowszych prognoz pogody jeszcze nawet październik może być ciepły, z niewielkimi tylko opadami deszczu. Dopiero prognoza pogody na listopad przewiduje, że nastąpi ochłodzenie oraz mogą pojawić się opady deszczu a nawet przelotne opady śniegu

  Jaka będzie jesień w Polsce? Pogoda na październik 2018. Dalej będzie ciepło? Prognoza pogody długoterminowa na jesień 2018 MAPY 2.10.2018 SPRAWDŹ POGODĘ NA JESIEŃ TUTAJ >>>>>

  POGODA NA PAŹDZIERNIK 2018


  Długoterminowa prognoza pogody WRZESIEŃ 2018 - Jak długo potrwa lato  Według prognozy pogody na wrzesień 2018 temperatury mogą być wyższe od tych sprzed roku o 1 - 2 stopnie Celsjusza. Synoptycy przewidują także, że we wrześniu będzie niewiele opadów. Czy zatem pogoda aura utrzyma się z nami do końca tego miesiąca? Wszystko na to wskazuje, że będzie pogodnie przez cały wrzesień.

  Polska, a także i Europa Wschodnia, na mapach pogodowych serwisu AccuWeather widnieje jako strefa "utrzymującego się ciepła" i taka ma pozostać zarówno we wrześniu jak i październiku.

  WRZESIEŃ 2018 BURZE I OPADY - PROGNOZA POGODY NA WRZESIEŃ 2018

  PROGNOZA POGODY NA 5.09.2018 AKTUALIZUJEMY SPRAWDŹ źródło: pogodynka.pl  W dzień na zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na wschodzie zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu i burze, podczas których wysokość opadów może wynieść do 25 mm. Możliwy grad. Na pozostałym obszarze zachmurzenie na ogół umiarkowane, słabe przelotne opady deszczu możliwe na wybrzeżu, Pomorzu Wschodnim, Kujawach i lokalnie w centrum. Temperatura maksymalna od 19°C, 22°C na północy krańcach północnych oraz w dolinach górskich do 23°C, 25°C na przeważającym obszarze i 26°C na południowym wschodzie. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, z kierunków północnych. Podczas burz wiatr w porywach do 65 km/h.

  W nocy zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane, jedynie na wschodzie i południowym wschodzie miejscami duże oraz przelotne opady deszczu i burze, zwłaszcza początkowo. Przewidywana wysokość opadów do 10 mm. Miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna przeważnie od 11°C do 15°C, na wybrzeżu od 14°C do 17°C, a w kotlinach górskich od 7°C do 9°C. Wiatr słaby, przeważnie z kierunków północnych. Podczas burz wiatr porywisty.


  Nie zabraknie także zaskakujących zjawisk pogodowych - we wrześniu mają występować burze i ulewy. Będą to pojedyncze przypadki, ale warto zachować wówczas szczególną ostrożność.

  Radar burzowy online. Gdzie jest burza na żywo?


  Interaktywna mapa burzowa - kliknij i sprawdź, gdzie jest burza:
  Mapa burzowa Polski

  Czego nie robić w trakcie BURZY? SPRAWDŹ PODSTAWOWE ZASADY PODCZAS EKSTREMALNYCH ZJAWISK POGODOWYCH


  • Wyjdź z wody, jeśli jesteś na łódce - przypłyń natychmiast do brzegu - porażenie piorunem na środku jeziora jest o wiele bardziej prawdopodobne.
  • Pamiętaj! Na porażenie piorunem bardzo narażone są osoby, które przebywają na otwartym terenie. Nie lekceważ zbliżającej się burzy - piorun może uderzyć nawet, jeśli wydaje ci się, że jest ona jeszcze daleko.
  • W trakcie burzy nie używaj telefonu komórkowego. Odłóż też takie sprzęty, jak wędki, kije golfowe, itp. Poszukaj schronienia. Bardzo bezpieczny jest samochód (pod warunkiem, że nie zaparkowałeś go pod drzewem!).
  • Na otwartej przestrzeni w żadnym wypadku nie kładź się na ziemi. Złącz nogi i przykucnij. Trzymaj się z dala od metalowych elementów (słupy, siatki, znaki drogowe). Unikaj wysokich obiektów, jeśli znajdujesz się w większej grupie - należy się od siebie oddalić.


  Ostrzeżenia IMGW dla Polski - SPRAWDŹ czy w twoim regionie będzie burza. www.pogodynka.pl/ostrzezenia

  Gdzie gdzie jest burza - radar burzowy LIVE. Ostrzeżenia IMGW


  Sprawdzaj na bieżąco mapy pogodowe, oraz ostrzeżenia IMGW. Oto kilka przydatnych linków. Sprawdzisz na nich w czasie rzeczywistym, w jakim miejscu są wyładowania atmosferyczne, w jakim kierunku przemieszczają się burze [radar burzowy live, radar opadów, ostrzeżenia pogodowe]:


  Zobacz także: Sztorm na BAŁTYKU:  Wysoka temperatura i oraz brak opadów będzie sprzyjać turystyce na świeżym powietrzu. Dlatego szczególnie należy uważać na gwałtowne zjawiska pogodowe, które mogą wystąpić we wrześniu. Dopiero w listopadzie znajdą się powody, żeby ponarzekać na panującą aurę. Temperatura spadnie, a ochłodzeniu towarzyszyć będzie deszcz.

  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GS24 poleca:

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Głosuj na najlepszych nauczycieli i szkoły

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Głosuj na najlepszych nauczycieli i szkoły

  Nasze Dobre z Pomorza 2018 | Głosowanie zakończone

  Nasze Dobre z Pomorza 2018 | Głosowanie zakończone

  SPORTOWIEC ROKU | Zgłoś najlepszego sportowca!

  SPORTOWIEC ROKU | Zgłoś najlepszego sportowca!