MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uczniowie Technikum Organizacji i Zarządzania w Szczecinie zwycięzcami ogólnopolskich olimpiad

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Archiwum szkoły
Uczniowie Technikum Organizacji i Zarządzania niczym śnieżna lawina zbierali olimpijskie laury w różnych dziedzinach, pokonując gładko wszystkie stojące na drodze do celu przeszkody. W bieżącym roku szkolnym uczniowie szkoły zdobyli 4 tytuły laureata oraz 12 tytułów finalisty ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych.

W ostatnich dniach kwietnia 2024 roku uczennica IV klasy reklamy Katarzyna Radlińska, pokonując 1500 uczestników, zdobyła w imponującym stylu pierwsze miejsce w Olimpiadzie Kreatywni w Reklamie zorganizowanej przez Politechnikę Częstochowską, a jej koleżanka, Julia Gralak, została finalistką. W XV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu, Aleksandra Urbala z klasy IV została laureatką 3. miejsca. Pion hotelarski równie godnie zaprezentował się podczas Olimpiady Umiejętności Hotelarskich, w której w etapie centralnym Wiktoria Staszewska z klasy V zajęła 3 miejsce, a jej klasowa koleżanka Aleksandra Witkowska miejsce 4 na ponad 3000 uczestników. Pokonały tym samym reprezentantów 173 szkół z całej Polski.

- Tytuł laureata lub finalisty w olimpiadach oznacza dla uczniów zwolnienie z części pisemnej egzaminów zawodowych i maturalnych, otrzymanie indeksów na wymarzone uczelnie wyższe, dodatkowe punkty w rekrutacji na określone kierunki studiów lub pierwszeństwo przyjęcia, a przede wszystkim dodatkowy atut na rynku pracy - mówi Anna Zganiacz, nauczycielka przedmiotów logistycznych.

Dzięki jej owocnej współpracy z uczniami, w posiadanie indeksu weszli zwycięzcy Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, wśród których tytułem laureata w etapie centralnym może poszczycić się Aleksandra Urbala, a towarzyszą jej finaliści Kacper Wszołek, Jakub Brasławski, Oskar Strzelczyk, Adrian Sałata. Z kolei Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna pozwoliła dwóm uczennicom szkoły, Aleksandrze Urbali i Marcie Stołowskiej, uzyskać status finalistek etapu centralnego.

Rewelacyjnie również wypadają ekonomiści TOiZ. W zmaganiach podczas IX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Menedżerskich, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Kreatywnych Szkół Zawodowych, znalazło się aż 5 finalistów z TOiZ (Tomasz Madej, Julia Ranachowska, Natalia Grynfelder, Adrian Sawczuk i Marcin Marciniak), czym udowodniło swoją doskonałość w dziedzinie zarządzania.

- W tym roku w ramach koła ekonomicznego przygotowałem młodzież do startu w 5 różnych olimpiadach (menedżerska, ekonomiczna, przedsiębiorczości, statystyczna i ZUS)” - mówi pan Patryk Araszkiewicz, nauczyciel przedmiotów ekonomicznych w TOiZ. - Od wielu lat zajmuję się olimpiadami, na przestrzeni ostatnich dziesięciu, zdobyliśmy dokładnie 50 tytułów, w tym 14 laureatów, 36 finalistów, 7 krotnie uczniowie stawali na podium. W ostatnich latach odnosimy sukcesy głównie w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Menedżerskich, podczas 9 edycji za każdym razem byliśmy w finale. W tym roku mamy 5 finalistów.

Trud i zaangażowanie w rozwój zainteresowań i umiejętności uczniów docenia wieloletni dyrektor szkoły Ewa Kupidłowska.

- Nasi uczniowie z sukcesami rywalizują z uczniami liceów i techników w olimpiadach przedmiotowych i zawodowych, uzyskując liczne tytuły laureatów oraz finalistów. Najbardziej cieszy mnie fakt, że najczęściej są to ich pierwsze tak spektakularne osiągnięcia w życiu, jakich nie udało im się uzyskać na wcześniejszych etapach edukacji. To niewątpliwy efekt pasji i zaangażowania - mówi z dumą o swoich uczniach i nauczycielach pani dyrektor. - Takie osiągnięcia nie są dziełem przypadku, to efekt długotrwałej, systematycznej pracy, wysiłku i poświęcenia wszystkich zaangażowanych w proces edukacji stron, wzajemnego zrozumienia i szacunku. Dzięki takim atrybutom Technikum Organizacji i Zarządzania w Szczecinie od 5 lat zajmuje miejsce w pierwszej dziesiątce najlepszych szkół w Polsce w rankingu magazynu „Perspektywy”.

od 7 lat
Wideo

Polacy badają kosmos

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński