MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy Niebuszewa mają dość imprez i zawiadamiają prokuraturę. "Prowadzona jest działalność utrudniająca życie lokatorów"

Leszek Wójcik
Leszek Wójcik
Efektowne namioty nie są wygłuszone i dobiegająca z nich muzyka przeszkadza sąsiadom
Efektowne namioty nie są wygłuszone i dobiegająca z nich muzyka przeszkadza sąsiadom Andrzej Szkocki
"Wnoszę o pilne podjęcie działań w celu zapewnienia porządku na terenie przy ul. Staszica, a także natychmiastowego ograniczenia zgłaszanych uciążliwości". Pismem tej treści Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Szczecinie domaga się od spółki Event Arena ściszenia muzyki podczas imprez organizowanych w tzw. namiotach sferycznych. Szczególnie, jeśli te imprezy odbywają się po godz. 22.

Na hałasy dochodzące z popularnych balonów przy ul. Staszica mieszkańcy Niebuszewa narzekają od lat. Pan Tomasz, który mieszka w pobliżu namiotów napisał do nas list w tej sprawie. Zapewnia w nim, że imprezy organizowane przez Event Arena są "więcej niż głośne". Tak bardzo, że "w budynku obok nie można funkcjonować". Jak twierdzi nasz Czytelnik, namioty ustawione w pobliżu bloków w ogóle nie są wygłuszone.

- To dlatego hałas generowany przez nagminne imprezy po godz. 22 przekracza wszystkie normy - twierdzi autor listu. - Potwierdził to Wydział Ochrony Środowiska UM. Mieszkańcy z tego powodu cierpią.

Niezadowoleni z działalności Event Areny są również lokatorzy wieżowca stojącego przy ul. Kadłubka 42. Jego zdesperowana Wspólnota Mieszkaniowa "Tarasy Manhattanu" zwróciła się już o pomoc do swojego zarządcy - Zarządzanie Nieruchomościami DANFAL.

- W namiotach prowadzona jest działalność utrudniająca życie lokatorów - przyznaje Danuta Falkowska, prezes DANFAL. - Imprezy tam organizowane zakłócają spokój mieszkańcom budynku.

Zarządca wysłał więc pismo do prezydenta Szczecina z wnioskiem o podjęcie przewidzianych prawem działań "w celu przywrócenia spokoju i ciszy". Dokument trafił do Wydziału Ochrony Środowiska UM. Z odpowiedzi, którą właśnie mieszkańcy otrzymali wynika, że miasto zwróciło się już do spółki Manhattan z prośbą o interwencję.

Bo, tak jak już pisaliśmy w "Głosie Szczecińskim", Event Arena ustawiła swoje namioty na terenie wydzierżawionym od spółki Manhattan (która z kolei dzierżawi grunty od gminy Szczecin). To kupcy muszą więc zadbać o porządek - na terenie targowiska oraz na działkach poddzierżawionych innym "podmiotom gospodarczym". Jak się okazuje, władze spółki już wypowiedziały umowę najmu niesubordynowanym sąsiadom. Nie tylko zresztą za uciążliwości związane z hałasem. Dowiedzieliśmy się, że Kids Arena zalega kupcom z opłatami (według naszych informacji chodzi o kilkaset tysięcy złotych). To dlatego, zarząd targowiska skierował sprawę do sądu. Strony czekają na wyznaczenie terminu procesu.

- Obecnie mamy z nimi dwie sprawy sądowe - informuje Piotr Kacperski, prezes spółki Manhattan. - Pierwsza o zapłatę i druga o wydanie terenu.

To jednak nie ma wpływu na organizowane w balonach imprezy. Pan Tomasz twierdzi, że odbywają się tam dalej i co weekend mieszkańcy muszą wzywać patrole policji. "Bo nie chcą tego cyrku pod oknami" - tłumaczy.

- Ta uporczywość hałasów sprawia, że lokatorzy nie mogą odpoczywać w swoich mieszkaniach - tłumaczy Danuta Falkowska. - W tych lokalach, które są usytuowane od strony namiotów naprawdę trudno wytrzymać - dodaje.

To dlatego DANFAL, na wniosek Wspólnoty Mieszkaniowej, zgłosił do prokuratury podejrzenie o możliwości popełnienia przestępstwa. W uzasadnieniu czytamy, że w trakcie organizowanych przez spółkę imprez nadmierny hałas w godzinach nocnych zakłóca spokój mieszkańcom budynku przy ul. Kadłubka.

Co ważne, spółka Manhattan jest w sporze nie tylko z Event Arena. Kupcy zerwali umowę również z firmą Royys prowadzącą w jednym z balonów ściankę wspinaczkową, a także z przedsiębiorcami zawiadującymi myjnią samochodową. Również i w tym wypadku sprawy trafiły do sądu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polacy ocenili rząd Tuska. Zaskakujące wyniki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński