MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szczecińskie Forum Seniora w klubie Delta [ZDJĘCIA]

Leszek Wójcik
Leszek Wójcik
Wideo
od 7 lat
Ponad sto osób wzięło udział w szczecińskiej edycji ogólnopolskiej akcji Forum Seniora, które odbyło się w czwartek w klubie Delta na prawobrzeżu. Cykl spotkań z ekspertami różnych dziedzin przygotował z myślą o "juniorach starszych" "Głos Szczeciński". - Ciekawe i przydatne - podsumowała imprezę pani Teresa, która na Forum Seniora przyszła z dwoma koleżankami.

Forum Seniora (cykl spotkań eksperckich przygotowanych z myślą o osobach po sześćdziesiątce) jest organizowane już po raz piętnasty. W tym roku akcja ma wyjątkowy wymiar - po raz pierwszy odbędzie się aż w 15 miastach, w tym również w Szczecinie. Dla kogo jest przeznaczone?

- Uczestnicy projektu to seniorzy aktywni i zmotywowani, którzy cały czas chcą się rozwijać i uczyć - tłumaczy organizatorka imprezy Monika Burchardt, kierownik wsparcia sprzedaży. - Wiedzą, że warto dbać o zdrowie i aktywność, chcą, by dojrzałe lata były czasem pełnym ciekawych doznań i nowych doświadczeń.

Srebrne Pokolenie w porównaniu z tym jeszcze sprzed kilku dekad, znacznie odmłodniało. Dba o siebie, o swoje zdrowie, kondycję i jakość życia, a także szuka sposobów na samorealizację. Fora Seniora dają ku temu idealne możliwości. Jest bowiem okazją do zdobywania wiedzy oraz nowych doświadczeń, a także, co wcale nie jest nieistotne, inspiracją do zadbania o urodę i zdrowie oraz miejscem miłego spędzania czasu.

- Dużo czytałam ostatnio o złodziejach, którzy podstępnie wyłudzają od ludzi starszych dorobek całego ich życia, takie oszustwa "na wnuczka" - mówi pani Ala. - Dlatego z niecierpliwością czekam na wykład poprowadzony przez policjantów. Może się dowiem, jak się nie dać oszukać.

I rzeczywiście. Przedstawiciele policji przygotowali prelekcję dotycząca bezpieczeństwa oraz rodzajów zagrożeń czyhających m.in. na seniorów. Zanim jednak wystąpili, swój wykład zaprezentowała radca prawna Sara Ciołek: O bezpieczeństwa w sieci i kradzieżach pieniędzy z kont bankowych - jak się przed tym uchronić i co zrobić, kiedy oszczędności znikają z konta bankowego?

- Oszuści są bardzo dobrze przygotowani - przyznaje pani mecenas. - Dają się im nabrać nawet ludzie młodzi. A nawet osoby na co dzień pracujące w sieci.

Prawniczka apelowała jednak o czujność.

- Nie wierzcie nikomu, kto oferuje "za nic" duże pieniądze. To na pewno oszust, bo gdyby to było takie łatwe, sam by próbował je zdobyć, bez Waszej pomocy.

Rada: Nigdy nie instalujcie żadnych aplikacji na swój telefon lub komputer. Nie podawajcie numerów kont i nie przekazujcie nikomu skanów dokumentów.

Po wykładzie pani mecenas udzielała darmowych porad - zainteresowanie było bardzo duże.

Z kolei psychiatrzy dr Kevin Riedel i dr Aleksandra Marczak poruszyli temat depresji w wieku dojrzałym.

- To problem często odsuwany na bok - przyznaje Kevin Riedl. - A przecież seniorzy również cierpią na to schorzenie. Jak je rozpoznać? Charakterystyczną cechą jest apatia, bezsenność, brak energii, apetytu... Najcenniejsze jest w takim wypadku pomoc osoby bliskiej i kontakt ze specjalistą.

W szczecińskim Forum Seniora wziął jeszcze udział Koordynator Medyczny, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie (przedstawiła zagadnienia z zakresu udzielania pierwszej pomocy i działań prozdrowotnych). W innych pomieszczeniach
odbyły się warsztaty z kosmetologii (porady związane z doborem kosmetyków do skóry dojrzałej) a fachowcy służyli radami w kwestii obsługi telefonów.

Udział w Forum był bezpłatny. Organizatorem projektu był Głos Szczeciński, Głos Koszaliński, GS24.pl i GK24.pl przy współpracy z Akademią Aktywnego Seniora.

Partner lokalizacyjny

Partnerzy wspierający

Partnerzy merytoryczni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński