MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Liderzy w rankingu Gmin Województwa Zachodniopomorskiego

Bogna Skarul
Bogna Skarul
Ideą Rankingu Gmin jest wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego wq zachodniopomorskim.
Ideą Rankingu Gmin jest wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego wq zachodniopomorskim. BS
W top 3 liderów Gmin Województwa Zachodniopomorskiego pierwsze miejsce zajmuje Mielno. Drugi jest Dziwnów, a na trzeciej pozycji Międzyzdroje.

- Jesteśmy szczęśliwi, że znajdujemy się w grupie trzech liderów. Jesteśmy na trzeciej pozycji. To wysoko - mówi Mateusz Bobek, burmistrz Międzyzdrojów. - Ale dołożymy wszelkich starań, aby w kolejnej edycji być na czele - podkreśla.

Ideą Rankingu Gmin jest wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego wq zachodniopomorskim. Ocenie poddawane są wszystkie gminy województwa z wyłączeniem miast na prawach powiatu. Metodą oceny poziomu rozwoju gminy jest syntetyczny wskaźnik rankingowy wyliczony w oparciu o 16 wskaźników mierzących miedzy innymi potencjał, aktywność i wyniki osiągane przez gminę w sferze gospodarczej i społecznej. Intencją rankingu jest, aby organizowany corocznie Ranking Gmin Województwa Zachodniopomorskiego był przedsięwzięciem o szczególnym znaczeniu dla województwa, wprowadzającym do publicznej debaty zasadę oceny samorządów przy pomocy wskaźników liczbowych.

- No tak, można być dumnym z tego trzeciego miejsca, ale tu należy podkreślić, że to zasługa całej społeczności Międzyzdrojów - dodaje Mateusz Bobek. - A także pracowników urzędów.

Burmistrz podkreśla, że ten ranking zbudowany jest o dane wynikające z różnorodnej działalności miejscowości.

- Bo brane były pod uwagę takie czynniki jak opieka społeczna, opieka senioralna - tłumaczy.

Z kolei liderami gmin miejskich zachodniopomorskiego zostali Gmina Miasto Kołobrzeg, Gmina Miasto Darłowo i Gmina Miasto Szczecinek.

W gronie liderów gmin miejsko-wiejskich zostali Gmina Mielno, Gmina Dziwnów, Gmina Międzyzdroje, Gmina Police i Gmina Karlino. Natomiast liderami gmin wiejskich są Gmina Rewal, Gmina Ustronie Morskie, Gmina Kołobrzeg, Gmina Kołbaskowo, Gmina Darłowo.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek. Zdobywca Oscara miał 71 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński