Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kolejna wpadka i rezygnacja wśród Bezpartyjnych Piotra Krzystka [KOMENTARZ]

Dr hab. Piotr Chrobak
Facebook
Prezydent Krzystek rok temu rozpoczął swoją czwartą kadencję. Zgodnie z ordynacją, będzie mógł jeszcze tylko raz ubiegać się o reelekcję. Dotychczas jeszcze żadna z wcześniejszych kadencji nie zaczęła się tak fatalnie dla prezydenta, jak obecna i nie mam tu na myśli cięć wydatków na inwestycje w budżecie miasta, czy szeregu podwyżek, w tym niezrozumiałego bardzo wysokiego wzrostu cen za wywóz śmieci i dziwnego dzielenia szczecinian na właścicieli domów oraz resztę.

Sposób pobierania opłat za śmieci powinien być dla wszystkich taki sam, ale najwyraźniej prezydent nie chce traktować wszystkich równo.

CZYTAJ TEŻ:

Jednak Piotr Krzystek ma znacznie większy problem odnośnie swojego wizerunku, co może negatywnie wpłynąć na wynik w kolejnych wyborach na prezydenta Szczecina, mimo iż zostały do nich jeszcze cztery lata. Chodzi o ludzi jakimi prezydent się otacza.

Wygląda na to, jakby stracił instynkt polityczny i postawił na osoby, które przysparzają mu wizerunkowych problemów. Jeszcze nigdy w ciągu pierwszego roku sprawowania władzy tylu radnych prezydenta Krzystka, czyli Bezpartyjnych, nie zrezygnowało z mandatu oraz z innych funkcji publicznych, dlatego że mieli lub mogą mieć problemy z prawem.

Najpierw w kwietniu 2019 roku z funkcji przewodniczącego rady miasta oraz mandatu radnego miasta i rady osiedla zrezygnował Michał Wilkocki – jak podkreślały media, jeden z najbliższych współpracowników prezydenta Krzystka – po tym jak został zatrzymany przez policję za prowadzenie samochodu mając 1,5 promila alkoholu we krwi, co już nie jest wykroczeniem, tylko przestępstwem.

CZYTAJ TEŻ:

Teraz z mandatu radnego miasta i rady osiedla zrezygnował inny współpracownik prezydenta, czyli Maciej Szyszko, po tym jak jego stowarzyszenie może mieć problemy natury finansowej. Media podały, że powodem rezygnacji są poważne nieprawidłowości finansowe związane z finansowaniem Stowarzyszenia Prawy Brzeg Kultury, które realizuje na zlecenie miasta zadanie publiczne: „prowadzenie Dziennego Domu Pomocy Społecznej oraz Klubu Seniora”.

Czy Maciej Szyszko jest winny to się dopiero okaże, jednak czy osoba niewinna tak szybko zrezygnowałaby z pełnienia ww. funkcji? Czy raczej starałaby się dowieść swojej niewinności? A może w ten sposób chce ratować wizerunek prezydenta?

CZYTAJ TEŻ:

Piotr Krzystek chwali postawę pana Szyszki. Czy to oznacza, że zdaniem prezydenta senator Stanisław Gawłowski mając postawione zarzuty prokuratorskie, zamiast startować w wyborach, powinien zrzec się mandatu, a prominentni działacze Platformy nie powinni stawać w jego obronie?

A co z Marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim, wobec którego także pojawiły się – możliwe, że bezpodstawne – oskarżenia? Też powinien zrezygnować z pełnionej funkcji i mandatu senatora? Jeżeli prezydent Krzystek wyznacza takie standardy, to dlaczego nadal z tymi ludźmi współpracuje w koalicji?

Jak tak dalej pójdzie i w takim tempie zaczną się wykruszać Bezpartyjni z działalności publicznej, to do końca kadencji prezydentowi Krzystkowi może zabraknąć radnych, a przynajmniej skończy kadencję z innymi samorządowcami niż zaczął.

Dr hab. Piotr Chrobak
Politolog
Uniwersytet Szczeciński


WIDEO: Michał Przepiera: Szczecin z parkingowcami sobie nie poradził [WIDEO]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński