MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szczecin. Ostatnia sesja. Wspólne zdjęcie radnych. Tyszler rozmawia z prezydentem...

Mariusz Parkitny
Mariusz Parkitny
- To była wyjątkowa kadencja. W cieniu pandemii i wojny na Ukraine - mówiła Renata Łażewska, przewodnicząca rady miasta Szczecina, otwierając dziś ostatnią sesję rady miasta VIII kadencji.

12.15

To już koniec relacji z ostatniej sesji VIII kadencji. Zapraszamy 7 maja na inaugurację IX kadencji

12.00

Punktualnie o 12 zagrał hejnał Szczecina i w tej samej chwili zakończyły się obrady ostatniej sesji VIII kadencji rady miasta Szczecina. W międzyczasie dziennikarzom udało się porozmawiać z prezydentem. Szczegóły wkrótce. Na razie zdradzimy, że aquapark nie będzie oddany przed długim weekendem. Jeszcze kilka sprawa jest do zrobienia, choć to drobiazgi, ale bez nich nie da się otworzyć obiektu dla wszystkich.

11.59

Sesja powoli zbliża się do końca. Zakończy je wyprowadzenie sztandaru.

11.50

W ekspresowym tempie radni przyjmują ostatnie uchwały. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie miała w końcu swój plac. Chodzi o plac na Łasztowni. Fajnie, że znowu możemy pisać o WOŚP:-)

11.33

Musimy Wam coś napisać o tym mężczyźnie, który na zdjęciu nr 13 siedzi sam pod ekranem z uchwałami. Jego nazwisko było wymieniane dziś najczęściej. I to w samych superlatywach. To Rafał Miszczuk, dyrektor biura rady miasta Szczecina.
- To dzięki niemu udaje się tak sprawnie przeprowadzać obrady rady miasta - komplemtowali go zarówno przewodnicząca rady i prezydent.

Dyr. Miszczuk przepisy samorządowe ma w jednym palcu i nic nie jest go w stanie zaskoczyć. Dodajmy, że to dzięki niemu tak sprawnie przeprowadzane są w mieście wybory parlamentarne, czy samorządowe. Bo jest także pełnomocnikiem prezydetna do spraw wyborów.
A... i jest jeszcze sędziom piłkarskim!

11.26

My tu się rozmarzyliśmy, i nie zauważyliśmy, że po przerwie już zaczęły się merytoryczne obrady ostatniej sesji. Do uchwalenia radni mają ok. 20 uchwał. Kto chciałby znać szczegóły to poniżej jest link:
https://bip.um.szczecin.pl/chapter_50509.asp?kadencja=VIII&sesja=407

11.18

Już dostajemy sygnały, że podobają się Wam zdjęcia, ale najbardziej urzekły Was zdjęcia czterech pań z pięknymi uśmiechami (zdjęcia 6 i 7). Wcale się nie dziwimy. To najważniejsze urzędniczki magistratu!

Od lewej: skarbnik miasta Dorota Pudło-Żylińska, Lidia Rogaś, zastępca prezydenta Szczecina do spraw oświaty, Anna Szotkowska, zastępca prezydenta do spraw komunalnych oraz Joanna Martyniuk–Placha, główna prawniczka rady miasta.

10.59

Mamy dziś dobry dzień, gdy chodzi o fotki. Przed chwilą sfotografowaliśmy prezydenta Piotra Krzystka podczas rozmowy z radnym Łukaszem Tyszlerem, szefem klubu PO. Czemu, aż tak to przeżywamy? Gdyż do 7 maja prezydent ma się porozumieć z KO co do współpracy w nowej radzie miasta.

Przypomnijmy, że KO będzie miała 19 radnych na 31. A radny Tyszler jest jednym z tych, co mają prowadzić rozmowy na temat nowej koalicji z prezydentem. A może Tyszler właśnie dostał propozycję zastępcy prezydenta?! Niestety nic nie udało wyczytać z ruchu ust, ani podsłuchać.

10.55

Mamy dla Was zdjęcia pamiątkowe ostatniej kadencji.

10.48

Teraz radni zrobią sobie pamiątkowe zdjęcie na zakończenie VIII kadencji. Potem będzie ok. 20 minut przerwy. Co oznacza, że uchwałami radni zajmą się po godz. 11.
Zaraz wam pokażemy to zdjęcie

10.44

Radny Paweł Bartnik:

- Razem z Leszkiem Duklanowskim jesteśmy najstarszymi stażem radnymi. 25 lat jesteśmy w tej radzie. Widziałem wszystkich przewodniczących rady miasta od tamtego czasu. Ale dzięki pani przewodniczącej Łażewskiej udało się radzie dobrze funkcjonować przez te trudne 5,5 roku- mówi radny Bartnik.

10.38

- To była najdłuższa kadencja. Dużo się udało zrobić przez te pięć lat. Dzięki temu wprowadziliśmy Szczecin na wyższy poziom - mówi na podsumowaniu kadencji Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.
Wymienił m.in. budowę stadionu, aquapark, inwestycje drogowe.

Przyznaje, że wiele rzeczy jest jeszcze do zrobienia.
- Mam nadzieję, że ten Szczecin jest leszy niż pięć lat temu - mówił prezydent.

10:30

W ciągu 59 sesji, w tym 20 online, radni podjęli 1626 uchwał. Złożyli prawie 6 tysięcy interpelacji w sprawach miasta. Nowa kadencja rozpocznie się 7 maja.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński