MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dobra: Radni dali zielone światło dla zakupu hotelu. Cena? Czas pokaże

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Jak czytamy w uzasadnieniu do uchwały dotyczącej nabycia nieruchomości przy ul. Weleckiej w Mierzynie, dzisiejszy hotel Julian, zamieniony w dom kultury, ma się stać „sercem Mierzyna”. „Obiekt posiada 2020 m na trzech poziomach z podpiwniczeniem, posiada 3 duże sale, profesjonalną i w pełni wyposażoną kuchnię, 24 pokoje, które mogłyby służyć jako sale tematyczne, warsztatowe. Budynek jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych i posiada parking na około 50 miejsc. Budynek dobrze skomunikowany posiadający w pobliżu przystanki autobusowe oraz dogodne połączenia pieszo-rowerowe” - napisano w opisie obiektu.
Jak czytamy w uzasadnieniu do uchwały dotyczącej nabycia nieruchomości przy ul. Weleckiej w Mierzynie, dzisiejszy hotel Julian, zamieniony w dom kultury, ma się stać „sercem Mierzyna”. „Obiekt posiada 2020 m na trzech poziomach z podpiwniczeniem, posiada 3 duże sale, profesjonalną i w pełni wyposażoną kuchnię, 24 pokoje, które mogłyby służyć jako sale tematyczne, warsztatowe. Budynek jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych i posiada parking na około 50 miejsc. Budynek dobrze skomunikowany posiadający w pobliżu przystanki autobusowe oraz dogodne połączenia pieszo-rowerowe” - napisano w opisie obiektu. Andrzej Szkocki
Radni z gminy Dobra byli jednomyślni, bo zgodzili się na rozpoczęcie negocjacji dotyczących zakupu hotelu w Mierzynie. Mógłby tu powstać ośrodek kultury, ale pomysłów jest więcej. Sama cena zakupu, czyli 10 milionów złotych nie jest ostateczna i będzie negocjowana.

Dyskusja podczas sesji Rady Gminy Dobra nad uchwałą dotyczącą zakupu hotelu Julian w Mierzynie rozpoczęła się w czwartek od mocnego akcentu.

- Chcemy poprzeć zakup, ale nie bardzo rozumiem, że bez dialogu z radnymi - mówił Paweł Malinowski, radny, który zwrócił się bezpośrednio do ustępującej wójt, Teresy Dery. - Zaskoczyła nas pani wójt wrzutką. Znalazło się to w momencie, kiedy kończy pani kadencję. Patrzę na to z dużym niepokojem, było to robione w tajemnicy przed radymi innymi niż od pani wójt. Przy tak ważnym wydatku informacje są lakoniczne, a spodziewaliśmy się dyskusji. Odczuwam niepokój, co za tym stoi?

Radny zwrócił uwagę, że nie jest znana koncepcja adaptacji budynku, a cena 10 mln zł, za którą gmina miałaby kupić obiekt, nie jest realna i powinna być niższa.

Reakcja wójt była natychmiastowa i emocjonalna.

- Ciężko mi mówić, bo notoryczne używanie słowa „wrzutka” jest nie do przyjęcia. Podeszłam z sercem do tego, żeby mieszkańcy Mierzyna mieli w końcu zaplecze kulturalne. Na końcu kadencji powinno mi się podziękować - skomentowała Teresa Dera.

Radny Jerzy Stachowicz przypomniał, że to nie ustępująca rada gminy będzie negocjowała cenę zakupu obiektu, ale nowa, która zacznie działać od maja. Radna Ewa Głowacka poparła zakup hotelu i dodała, że mogłoby się w nim znaleźć miejsce, gdzie mieszkańcy gminy mogliby odbierać prawa jazdy, a więc wydział zamiejscowy Starostwa Powiatowego w Policach.

Emocje wyciszyła ostatecznie Magdalena Zagrodzka, wójt elekt Dobrej, a jednocześnie radna kończącej się kadencji samorządu.

- Obiekt ma ogromny potencjał, z zapleczem gastronomicznym, który można wykorzystać, pomysł jest dobry - podsumowała.
Podczas głosowania radni byli jednomyślni i poparli pomysł zakupu nieruchomości.

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński