MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Byliśmy w Fabryce Wody. Szczeciński aquapark wygląda imponująco. Otwarcie już wkrótce [ZDJĘCIA]

Mariusz Parkitny
Fabryka Wody w Szczecinie gotowa. Kilkanaście basenów i saun, ścianka wspinaczkowa, kręgielnia, strefy komfortu, gastronomiczne. Wszystko estetyczne, nowe i nowoczesne.
Fabryka Wody w Szczecinie gotowa. Kilkanaście basenów i saun, ścianka wspinaczkowa, kręgielnia, strefy komfortu, gastronomiczne. Wszystko estetyczne, nowe i nowoczesne. Andrzej Szkocki
Na 3 tysiące osób dziennie liczą władze szczecińskiego aquaparku. Dzisiaj zobaczyliśmy Fabrykę Wody od środka. Otwarcie możliwe jeszcze w marcu.

Fabryka Wody gotowa! Zobacz zdjęcia szczecińskiego aquaparku

Spore przyśpieszenie w sprawie szczecińskiego aquaparku. W środę po południu poznaliśmy cennik, a dzisiaj gotowy obiekt mogli oglądać radni i dziennikarze.

Obiekt robi wrażenie. Kilkanaście basenów i saun, ścianka wspinaczkowa, kręgielnia, strefy komfortu, gastronomiczne. Wszystko estetyczne, nowe i nowoczesne.

- Wszystko jest już zrobione. Trwa usuwanie drobnych usterek. Czekamy tylko na pozwolenia na użytkowanie i będziemy zapraszać testerów - powiedział wczoraj Konrad Stępień, prezes miejsiej spółki Fabryka Wody, odpowiedzialnej za budowę parku wodnego przy ulicy Sczanieckiej.

Nie podał konkretnej daty, ale szacuje, że w marcu, najpóźniej w kwietniu, Fabryka Wody będzie otwarta. Wcześniej jednak na kąpielisku pojawią się tzw. testerzy, czyli mieszkańcy, który jako pierwsi będą mogli skorzystać za darmo ze wszystkich atrakcji.

- Chcemy poznać ich opinię, bo być może zwrócą uwag, że warto coś poprawić, usprawnić. Np. dodać jakieś oznaczenie trasy, aby była czytelniejsza - dodaje prezes Stępień.

Okazją do zobaczenia Fabryki Wody od środka była czwartkowa wyjazdowa komisja rady miasta

Komisja szczecińskich radnych w Fabryce Wody [GALERIA]

Fabryka Wody składa się z dwóch wielkich budynków. W pierwszym jest aquapark, w tym baseny, zjeżdżanie, sauny, szatnie, strefy gastronomiczne itp. Drugi to edukatorium. Wokół nich jest strefa zewnętrznych basenów, z których jeden będzie zimą służył za lodowisko.

W cały obiekcie jednocześnie może przebywać 2300 osób. Władze spółki liczą, że codzienne Fabrykę Wody odwiedzi co najmniej 3 tysiące ludzi. Skąd akurat taka liczba? Roczny koszt funkcjonowania parku rozrywki wyceniono na 90 mln zł (koszty mediów, wynagrodzeń pracowników, napraw itp.)

- Przy założeniu trzech tysięcy osób dziennie, czyli miliona rocznie, nasza działalność bilansowałaby się - tłumaczy Konrad Stępień.

Osobną kwestą są koszty budowy obiektu, które przejdą na koszty miasta w efekcie zaciągniętego kredytu inwestycyjnego. To ok. 360 mln zł plus odsetki.

Do obsługi Fabryki Wody potrzeba ok. 300 osób (ratowników, pracowników kas, obsługi klienta, gastronomii, osób sprzątających).

- Nie mamy problemy ze skompletowaniem załogi. Wręcz przeciwnie, nasze oferty ciszą się bardzo dużym zainteresowaniem - dodaje prezes.

Cennik Fabryki Wody

Taryfa biletowa została podzielona na poszczególne strefy obiektu. Będzie można kupić bilet na wybraną strefę bądź skorzystać z oferty łączonej. Oto niektóre propozycje.

Bilet normalny na basen sportowy na 1,5 godziny kosztuje 30 zł, ulgowy 20 zł. Karnet na 30 dni - 169 zł tylko na basen sportowy.

Aquapark (strefa basenów rekreacyjnych, basen sportowy, strefa zewnętrzna). Bilet normalny kosztuje 60 zł za 2 godziny lub 85 zł za cały dzień. Ulgowy to odpowiednio 50 zł lub 70 zł.

Bilet rodzinny (2+1) to 145 zł za 2 godziny (15 zł dopłaty za każde kolejne dziecko) lub 189 zł za cały dzień (30 zł dopłaty za każde kolejne dziecko).

Możliwy jest także zakup karnetu na 30 dni za 189 zł umożliwiający wejście do basenów rekreacyjnych oraz basenu sportowego.

Bilet normalny tylko na strefę zewnętrzną kosztuje 29 zł za 2 godziny lub 39 zł za cały dzień. Bilet ulgowy to odpowiednio 19 zł lub 29 zł.

Saunarium: bilet normalny kosztuje 50 zł za 1 godzinę, ulgowy 40 zł. Wstęp na cały dzień to odpowiednio 40 zł lub 30 zł – taki bilet dostępny będzie tylko w pakiecie z biletem wstępu na Aquapark. Karnet na 30 dni - 179 zł.

Strefa edukacji: bilet normalny na cały dzień kosztuje 37 zł, ulgowy 29 zł. Bilety rodzinny (2+1) kosztuje 85 zł. Za 200 zł/h możliwe będzie wynajęcie audytorium.

Oferta łączona Aqupark + Edukatorium. Bilet normalny na cały dzień - 99 zł, ulgowy 85 zł. Bilet rodzinny (2+1) to 240 zł (40 zł dopłaty za każde kolejne dziecko).

Byliśmy w Fabryce Wody. Szczeciński aquapark wygląda imponująco. Otwarcie już wkrótce [ZDJĘCIA]
Fabryka Wody
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński