Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W czwartek wielkie zwiedzanie aquaparku. Znamy cennik Fabryki Wody w Szczecinie

Mariusz Parkitny
Mariusz Parkitny
Dokładny termin otwarcia szczecińskiego aquaparku jeszcze nie jest znany
Dokładny termin otwarcia szczecińskiego aquaparku jeszcze nie jest znany Fabryka Wody
W czwartek o godz. 9 radni z Komisji ds. Inicjatyw Społecznych, Sportu i Młodzieży szczecińskiej rady miasta pojawią się na terenie aquaparku Fabryka Wody. Chcą sprawdzić na jakim etapie jest inwestycja. Niedawno prezydent zapowiedział, że otwarcie powinno nastąpić najpóźniej w marcu. A dziś ogłosił cennik.

- Fabryka Wody gotowa! Zostało to co najnudniejsze czyli papierologia. Jesteśmy w procedurze uzyskiwania pozwolenia na użytkowanie. Niebawem będziemy potrzebować testerów więc bądźcie czujni - ogłosił przed chwilą prezydent podając przy okazji cennik biletów wstępu.

Cennik zawiera kilkadziesiąt pozycji.

Taryfa biletowa została podzielona na poszczególne strefy obiektu. Klient może kupić bilet na wybraną strefę bądź skorzystać z oferty łączonej.

Basen sportowy

 • Bilet normalny na basen sportowy na 1,5 godziny kosztuje 30 zł, ulgowy 20 zł,
 • Możliwy jest zakup karnetu na 30 dni za 169 zł tylko na basen sportowy.

Aquapark (strefa basenów rekreacyjnych, basen sportowy, strefa zewnętrzna)

 • Bilet normalny na baseny rekreacyjne (w tym strefę zewnętrzną) i basen sportowy kosztuje 60 zł za 2 godziny lub 85 zł za cały dzień. Ulgowy to odpowiednio 50 zł lub 70 zł,
 • Bilet rodzinny (2+1) to 145 zł za 2 godziny (15 zł dopłaty za każde kolejne dziecko) lub 189 zł za cały dzień (30 zł dopłaty za każde kolejne dziecko),
 • Możliwy jest także zakup karnetu na 30 dni za 189 zł umożliwiający wejście do basenów rekreacyjnych oraz basenu sportowego.

Strefa zewnętrzna

Bilet normalny tylko na strefę zewnętrzną kosztuje 29 zł za 2 godziny lub 39 zł za cały dzień. Bilet ulgowy to odpowiednio 19 zł lub 29 zł.

Saunarium (strefa saun, strefa basenów rekreacyjnych i basen sportowy)

 • Bilet normalny kosztuje 50 zł za 1 godzinę, ulgowy 40 zł. Wstęp na cały dzień to odpowiednio 40 zł lub 30 zł – taki bilet dostępny będzie tylko w pakiecie z biletem wstępu na Aquapark,
  Dostępny będzie także karnet na 30 dni za 179 zł umożliwiający wejście do strefy saun.

Strefa edukacji

 • Bilet normalny do Edukatorium na cały dzień kosztuje 37 zł, ulgowy 29 zł.
 • Bilety rodzinny (2+1) kosztuje 85 zł.
 • Dostępne będą bilety grupowe (koszt biletu normalnego/ulgowego + na każde rozpoczęte 10 osób darmowe wejście dla opiekuna.
 • Za 200 zł/h możliwe będzie wynajęcie audytorium.
 • 100 zł kosztować będzie karnet na cykl warsztatów.
 • Dostępne będą także bilety na wydarzenia specjalne i wystawy czasowe.

Oferta łączona Aqupark + Edukatorium (strefa basenów rekreacyjnych, basen sportowy, Edukatorium)

 • Bilet normalny na cały dzień kosztuje 99 zł, ulgowy 85 zł,
 • Bilet rodzinny (2+1) to 240 zł (40 zł dopłaty za każde kolejne dziecko),
 • Dostępny będzie także 30 dniowy karnet open VIP za 269 zł umożliwiający wejście do basenów rekreacyjnych, basenu sportowego i strefy saun i edukatorium.

Strefa sportu – obejmuje kręgielnię i ściankę wspinaczkową

 • Bilet normalny na kręgielnię na 1 godzinę i 1 tor kosztuje 90 zł, ulgowy 80 zł. 2 godziny to odpowiednio 120 zł lub 110 zł,
 • Bilety normalny na ściankę wspinaczkową za 3 godziny kosztuje 40 zł, ulgowy 35 zł. Trzy wspięcia to 50 zł. Dostępny będzie także 30 dniowy karnet za 239 zł na ściankę wspinaczkową.

Dopłaty i ulgi

Osoba chcąca przedłużyć pobyt lub przejść na inną strefę będzie musiała dokonać dopłaty. W strefie wodnej koszt za 1 osobą to 1,00 zł za każdą minutę. W strefie saun koszt za 1 osobą to 1,50 zł za każdą minutę. W strefie sportu koszt za 1 osobą to 1,00 zł za każdą minutę.

Dzieci do 3 roku życia mają wstęp za darmo. Bilety ulgowe przysługiwać będą dzieciom poniżej 7 roku życia, osobom z legitymacją osoby niepełnosprawnej, uczniom za okazaniem legitymacji szkolnej, studentom szkół wyższych do 25 roku życia na podstawie legitymacji studenckiej, osobom po 65 roku życia na podstawie dowodu osobistego, posiadaczom Szczecińskiej Karty Rodzinnej i Karty Dużej Rodziny.

W czwartek wielkie zwiedzanie aquaparku. Znamy cennik Fabryki Wody w Szczecinie
Fabryka Wody

Dokładny termin otwarcia nie jest znany. Radni oprócz czwartkowego zwiedzania obiektu będą chcieli wiedzieć, kiedy aquapark zostanie udostępniony mieszkańcom i turystom. Nie wiadomo, czy podczas wizyty na obiekcie taka data padnie.

- Prace budowlane dawno się zakończyły. Obiekt jest na etapie odbiorów. Czekamy na pozwolenie na użytkowanie. Bez tego dokumentu nie możemy wpuścić całej kadry do środka i organizować się przed otwarciem. Najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo. Musimy mieć pewność, że wszystko jest gotowe w stu procentach - to (z wtorku na Facebooku) odpowiedź spółki na pytania mieszkańców zniecierpliwionych przedłużającą się inwestycją.

- Przekażemy (radnym-red.) informacje dotyczące stanu realizacji inwestycji- odpowiedział nam w środę Piotr Zieliński z Fabryki Wody.

Przypomnijmy. Obiekt, za który odpowiada miejska spółka Fabryka Wody, miał być gotowy już rok temu. Powodem były m.in. opóźnienia w dostawach materiałów związanych z wojną na Ukrainie oraz koronawirus.

Koszt całej inwestycji wyniesie ponad 360 mln zł. Ma być sfinansowana z kredytu inwestycyjnego (318 mln zł plus ok. 130 mln zł obsługi) udzielonego przez konsorcjum banków Pekao SA, PKO BP oraz Banku Gospodarstwa Krajowego. Miejska spółka będzie go spłacać do 2041 roku.

Obiekt zbudowano na terenie pod dawnym kąpielisku Gontynka przy skrzyżowaniu ulic Sczanieckiej/ 1 Maja. Na trzech kondygnacjach powstało 17 wewnętrznych basenów o łącznej powierzchni lustra wody przekraczającej 2000 metrów kwadratowych. Największy jest basen rekreacyjny z huśtawką wodną, boiskiem do siatkówki, siatkami wspinaczkowymi, kotarą wodną, leżankami z hydromasażem, i podwodnymi gejzerami. Jest też m.in. basen sportowy z podnoszonym dnem, basen rekreacyjny VIP z ekranem, jaskinia przygód i jaskinia multimedialna, a także rwąca rzeka. Kolejne cztery niecki basenowe zlokalizowane są na zewnątrz budynku.

W największej z nich zaplanowano basen rekreacyjny. W nieco mniejszej zlokalizowany będzie wodny plac zabaw, a dwie najmniejsze niecki będą tworzyć brodzik dziecięcy i basen wpływowy.

W Fabryce Wody jest 11 zjeżdżalni o łącznej długości pół kilometra. Najdłuższa jest zjeżdżalnia pontonowa (77 m.). Kolejne to zjeżdżalnia wyścigowa składająca się z dwóch symetrycznych rur o długości 59 metrów, zjeżdżalnia „Skocznia Małysza” (29 m.) i zjeżdżalnia rodzinna, mierząca 14 metrów.

Obok basenów, amfiteatru i tarasu, który zimą zamieniać się będzie w lodowisko, w drugim skrzydle obiektu powstało centrum edukacyjne. Jego tematem przewodnim jest woda. W centrum jest miejsce na wystawy i laboratoria, w których prowadzone będą eksperymenty.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziwne wpisy Jacka Protasiewicz. Wojewoda traci stanowisko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński