MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Budowa Węzła Głębokie w Szczecinie. Znamy wykonawcę. Co się zmieni?

Redakcja
Firma Strabag Sp. z o.o. wygrała przetarg na budowę węzła przesiadkowego Głębokie w Szczecinie - poinformował magistrat.

Jak czytamy w komunikacie wysłanym przez urzędników:

Oferta złożona przez firmę z Pruszkowa okazała się najkorzystniejsza. Zgodnie z nią, inwestycja ma zostać zrealizowana za kwotę 65 808 473,15 zł brutto.

Zanim zostanie podpisana umowa z przyszłym wykonawcą - zgodnie z przepisami - musi minąć 10-dniowy termin na wniesienie ewentualnych odwołań.

CZYTAJ TEŻ:

Nowa pętla i rondo

W ramach inwestycji wykonana zostanie pętla tramwajowo-autobusowa z peronami tramwajowo-autobusowymi door to door, miejscami postojowymi kiss&ride, stanowiskami do postoju taksówek, parkingiem rowerowym, stanowiskiem wypożyczalni roweru miejskiego.

Na terenie pętli zamontowanych zostanie osiem dwustronnych wiat przystankowych oraz elementy małej architektury takich jak ławki, przysiadki i kosze na śmieci. Pętla posiadać będzie budynek socjalny z poczekalnią dla pasażerów. Węzeł zostanie wyposażony w System Informacji Pasażerskiej oraz system zasilania telefonów komórkowych – ładowny poprzez panele słoneczne.

ZOBACZ TEŻ:

Węzeł przesiadkowy "Głębokie" w Szczecinie. Czy poprawi ruch...

W ramach przebudowy skrzyżowania al. Wojska Polskiego z ul. Zegadłowicza, ul. Kupczyka i ul. Miodową powstanie czterowlotowe rondo turbinowe. Inwestycja obejmie również budowę parkingu z zachowaniem walorów parkingu leśnego i okolicznego drzewostanu.

Nowe drogi

Inwestycja obejmie również przebudowę okolicznych ulic.

  • W ramach przebudowy al. Wojska Polskiego zaprojektowano 2 jezdnie po 2 pasy ruchu.
  • Po stronie zachodniej znajdzie się wydzielony ciąg pieszo-rowerowy, oddzielony od jezdni pasem zieleni o szerokości 3 m.
  • Na ul. Zegadłowicza zaprojektowano jezdnię o szerokości 7 m (2 x 3,5 m) na odcinku od skrzyżowania al. Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. Kąpieliskową – ok. 300 m.
  • Wykonane zostanie także włączenie do nowego układu drogowego ul. Kąpieliskowej.
  • Po stornie zachodniej zaprojektowano pomiędzy krawędzią jezdni a ogrodzeniem kąpieliska „Głębokie”, ścieżkę rowerową dwukierunkową o szerokości 2,5 m i chodnik o szerokości 2,25 m.
  • Na ulicy Miodowej przebudowany zostanie niezbędny odcinek ze względu na przebudowę skrzyżowania i budowę wjazdu na pętlę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Pierwsze nowe rondo "półturbinowe" w Szczecinie już działa! [ZDJĘCIA]

CZYTAJ TEŻ:

Wzdłuż ul. Miodowej, pomiędzy istniejącym budynkiem restauracji a pętlą tramwajowo-autobusową, zaprojektowano ścieżkę rowerową o szerokości 2 m z włączeniem do układu dróg leśnych. W pobliżu skrzyżowania wykonany zostanie wlot na układ ścieżek rowerowych z jezdni ul. Miodowej.

W ramach projektu dojdzie również do przebudowy ul. Kupczyka na odcinku ponad 1,8 km. Pojawi się nowa jezdnia o szerokości 6 m (2 x 3 m), a także ciągi pieszo-rowerowe i ścieżka rowerowa.

Prace obejmą także budowę oświetlenia, kanalizacji deszczowej oraz przebudowę instalacji podziemnych.

Na wykonanie wszystkich prac, przyszły wykonawca będzie mieć 24 miesiące od dnia podpisania umowy. Za realizację inwestycji odpowiada Spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

CZYTAJ TEŻ:

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Przebudowa na ul. Szafera w Szczecinie. Ruszył wielki remont...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński