MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Opóźnienie z wielką przebudową drogi w Bezrzeczu. Byle do maja

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Przebudowa ulic Koralowej i Górnej w podszczecińskim Bezrzeczu miała zostać zakończona w 2023 roku. Nie udało się.
Przebudowa ulic Koralowej i Górnej w podszczecińskim Bezrzeczu miała zostać zakończona w 2023 roku. Nie udało się. Andrzej Szkocki
Przebudowa miała trwać do końca ubiegłego roku. Jednak nie udało się wyremontować ulic Koralowej i Górnej w podszczecińskim Bezrzeczu. Znamy nowy termin zakończenia prac.

Opóźniona inwestycja to przebudowa drogi powiatowej Bezrzecze - Wołczkowo na odcinku od granicy ze Szczecinem do pętli autobusowej w rejonie ul. Parkowej w Bezrzeczu.

- Do końca kwietnia zaplanowano wykonanie zasadniczych prac budowlanych. W maju zaplanowane mamy prace wykończeniowe, w tym czasie będą trwały też odbiory techniczne - mówi Aleksandra Wojdyła, specjalista ds. komunikacji Eurovia Polska, która realizuje inwestycję.

Długość przebudowywanych ul. Koralowej i Górnej wynosi 973 metry. W ramach zadania budowana jest również ul. Miodowa na odcinku o długości 260 m. Zapytaliśmy o przyczyny opóźnienia prac.

- Opóźnienia przy przebudowie wynikają m.in. ze zmian projektowych dotyczących sieci uzbrojenia podziemnego (kanalizacja deszczowa, kanalizacja sanitarna, kolizje elektryczne, teletechnika), ze zmian zakresów wykonania przebudowy (kanalizacja deszczowa, oświetlenie) czy zmian układu zagospodarowania terenu (obszar pętli autobusowej) - wyjaśnia wykonawca.
Przebudowane zostaną między innymi konstrukcja jezdni, obustronne chodniki i skrzyżowania z poszczególnymi ulicami. Na skrzyżowaniu z ul. Szkolną w Bezrzeczu powstanie minirondo, a po obu stronach jezdni zaprojektowano pasy rowerowe o szerokości 1,5 m. Przebudowana zostanie także pętla autobusowa w rejonie ul. Parkowej. W środku pętli zaprojektowano 21 miejsc postojowych dla pojazdów osobowych oraz jedno miejsce dla osób niepełnosprawnych.

Inwestycja warta jest 12 milionów 990 tysięcy złotych i uzyskała dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 8 mln 550 tys. zł oraz w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (4 mln 300 tys. zł).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek. Zdobywca Oscara miał 71 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński