MKTG SR - pasek na kartach artykułów

SKM Niebuszewo gotowe. Parking czeka na pierwszych kierowców [ZDJĘCIA]

OPRAC.:
Julia Zając
Julia Zając
SKM Niebuszewo w Szczecinie ukończone
SKM Niebuszewo w Szczecinie ukończone Szczecińskie Inwestycje Miejskie
Parking w rejonie stacji Niebuszewo jest już gotowy. To część miejskiej infrastruktury Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej.

Powstało blisko 160 miejsc postojowych, w tym miejsca dla osób z niepełnosprawnościami i miejsca postojowe taksówek. Pojawiła się infrastruktura dla pieszych w postaci ścieżek doprowadzających do peronów kolejowych oraz zadaszona wiata ze stanowiskami na rowery.

W ramach prac zrealizowane zostały również roboty sieciowe związane z przebudową kanalizacji deszczowej, elektroenergetycznej czy telekomunikacyjnej. W ramach zagospodarowania terenu zamontowano ławki jak i kosze na śmieci. Wykonane zostały również nasadzenia zieleni w postaci drzew oraz krzewów. Koszt prac wyniósł ponad 17 mln zł brutto.

Koordynacją i nadzorem inwestorskim nad realizacją miejskiej części Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, zajmuje się pełniąca funkcję inwestora zastępczego spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

Zamówienie współfinansowane z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w ramach działania 5.2. Rozwój Transportu Kolejowego poza TEN-T, oś priorytetowa V Rozwój transportu kolejowego w Polsce, pod nazwą: „Budowa węzłów i przystanków przesiadkowych wraz z urządzeniami związanymi z integracją transportu, na liniach kolejowych 273, 351, 401 i 406 w ramach Budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitarnej z wykorzystaniem istniejących odcinków linii kolejowych nr 406, 273, 351. dla projektu pn. „Budowa Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej z wykorzystaniem istniejących odcinków linii kolejowych nr 406, 273, 351”.

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński