Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Za dużo firm do odśnieżania Polic. Mieszkańcy mają obawy

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Mieszkańcy gminy Police oczekują, że zima nie zaskoczy drogowców.
Mieszkańcy gminy Police oczekują, że zima nie zaskoczy drogowców. Archiwum
Odśnieżymy na drogach gminnych, ale bez dróg powiatowych i wojewódzkich - poinformowała firma, która do tej pory odpowiadała za zimowe utrzymanie wszystkich dróg w Policach.

- Na chwilę obecną Trans-Net nie będzie obsługiwać głównych dróg wojewódzkich i powiatowych, obejmujących większość jezdni i chodników wzdłuż tras komunikacji miejskiej poinformowało Przedsiębiorstwo Użyteczności Publicznej Trans-Net w mediach społecznościowych.

Ulice Broniewskiego, Ogrodowa, Nadbrzeżna, Cisowa, czy wreszcie Piłsudskiego to drogi powiatowe. Ulica Szczecińska w Przęsocinie i Szosa Polska do granicy ze Szczecinem też należy do Powiatu Police. Przez Police przebiegają też drogi wojewódzkie: DW 114 to ulice Tanowska i Kościuszki oraz DW 115 z Tanowa do Dobieszczyna. Natomiast droga w lesie, pomiędzy Policami a Przęsocinem jest obsługiwana przez Szczecin.

Temat jest na tyle ważny, że zaniepokoił radnych Rady Miejskiej w Policach, którzy na ostatniej sesji dopytywali o kwestię bezpieczeństwa, szybkość reagowania.

- Jesteśmy zaniepokojeni, dotychczasowa sytuacja była komfortowa. W tej chwili potencjalnie może to stwarzać problem - uważa Jakub Pisański, zastępca burmistrza Polic.

Jak to wygląda w praktyce?

Firma Maldrobud z Myśliborza odpowiada za drogi wojewódzkie w powiecie polickim.

- Podmioty odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg wyłaniane są w przetargach, organizowanych oddzielnie dla każdego z Rejonów Dróg Wojewódzkich. Wykonawcy biorący udział w przetargach, mogą w późniejszym czasie zgłaszać podwykonawców. W tym przypadku takim zgłoszonym podwykonawcą jest firma "Spedycja, Handel i Transport Kuchar Paweł" z Polic, mająca swoją siedzibę przy ul. Starzyńskiego 18 - informuje Anna Radziwonowicz z Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie.

A drogi powiatowe?

Starostwo Powiatowe w Policach podaje, że w przetargu wyłoniono wykonawcę, który znacząco różni się cenowo od pozostałych.

- Jesteśmy zmuszeni przeprowadzić dodatkowe postępowanie. W związku z tym przetarg nie został jeszcze rozstrzygnięty - mówi Andrzej Bednarek, starosta policki. - To wcale nie oznacza, że śnieg, który właśnie spadł na nasze drogi, nie zostanie uprzątnięty. Byliśmy przygotowani na taką ewentualność i do czasu rozstrzygnięcia przetargu podpisaliśmy stosowną umowę na doraźne utrzymanie dróg powiatowych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński