MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Trzy wykolejenia tramwajów i sprawa wylądowała w prokuraturze

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Wykolejenie tramwaju przy ul. Firlika 31 marca
Wykolejenie tramwaju przy ul. Firlika 31 marca Suszą! Szczecin
Czy prezes Tramwajów Szczecińskich popełnił przestępstwo? Działacze Konfederacji złożyli zawiadomienie do prokuratury, bo ich zdaniem spółka przewozowa jest źle zarządzana.

Zawiadomienie wpłynęło do Prokuratury Rejonowej Szczecin-Niebuszewo. Dotyczy rzekomego zignorowania procedur bezpieczeństwa, co mogło skutkować zagrożeniem zdrowia i życia wielu osób.

- Mamy nadzieję, że zwróci to kolejny raz uwagę na skalę patologii, która występuje w tej miejskiej spółce. Pan prezes nie ustosunkował się w ogóle do wydarzeń weekendu 30-31 marca, nie wiemy, czy zostały wdrożone jakiekolwiek procedury, żeby takich sytuacji w przyszłości uniknąć. Na domiar złego wczoraj kolejny raz strzelił spółce w stopę reklamując pensję w TS jako składową podstawy, dodatków i trzynastek, a nie realną podstawę (sprawę płac motorniczych jako pierwszy opisał 5 kwietnia „Głos” - przyp. red.) - mówią Rafał Kubowicz i Michał Wójtowicz z Nowej Nadziei KWW Konfederacja i Bezpartyjni.

Pretekstem do złożenia zawiadomienia były trzy wypadki z udziałem tramwajów. Do wszystkich doszło przy wyjeździe z pętli Stocznia Szczecińska. 30 marca po godzinie 9 na łuku doszło do wykolejenia składu 105Ng/2015. Z torów wypadł drugi wózek pierwszego wagonu. Tego samego dnia po godzinie 15.55 wykoleił się inny skład 105Ng/2015. Tym razem wypadł pierwszy wózek drugiego wagonu. 31 marca w południe z łuku wypadł cały drugi wagon składu tatr, zatrzymując się dopiero przy chodniku.
Działacze Konfederacji chcą rozpocząć zbiórkę podpisów i poparcia, która będzie miała na celu wymuszenie na nowym prezydencie Szczecina naprawy sytuacji w spółce TS.

- Wciąż stoimy na stanowisku, że taka naprawa powinna zacząć się od góry, czyli zmiany na stanowisku prezesa spółki - mówią politycy.

O komentarz do sytuacji „Głos” poprosił spółkę TS.

- Nie komentujemy działań i konferencji prasowych kandydatów w wyborach samorządowych. Natomiast spółka Tramwaje Szczecińskie jest gotowa udzielić niezbędnych odpowiedzi na pytania ze strony stosownych organów, jeśli takie się pojawią - mówi Wojciech Jachim, przedstawiciel TS.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński