Pogoń zatrzymała się na Pasach… po samobójczej bramce Rafała Kurzawy [GALERIA KIBICÓW]

Michał Elmerych
Kibice na meczu Pogoń - Cracovia 18.09.2021
Kibice na meczu Pogoń - Cracovia 18.09.2021 Sebastian Wołosz
Pogoń Szczecin po raz pierwszy w tym sezonie straciła punkty na własny boisku. Niestety po raz kolejny po golu w ostatnim kwadransie.

Pogoń swój ostatni mecz zremisowała z Radomiakiem 1:1 tracąc bramkę w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry. Cracovia z kolei odrobiła dwubramkową stratę w meczu z Górnikiem Zabrze. I te nastroje z ostatniej kolejki zdaje się było widać w pierwszych minutach.

To Cracovia przejęła inicjatywę i już w trzeciej minucie przed szansą na wyprowadzenie gości na prowadzenie stanął młodzieżowiec Kamil Ogorzały. Lepszy okazał się jednak Dante Stipica. Cracovia atakowała, ale to Pogoń zdobyła bramkę. W 24 minucie daleko od Michała Kucharczyka byli zawodnicy gości. Ten wykorzystał ten błąd i zagrał do Luisa Maty. Dośrodkowanie Portugalczyka trafiło idealnie do Kacpra Kozłowskiego, a ten nie zmarnował szansy i pokonał Lukasa Hrosso. Po strzelonej bramce Portowcy przejęli inicjatywę, ale mimo prób Michała Kucharczyka i Pawła Stolarskiego nie udało się zmienić wyniku spotkania.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków jednej i drugiej drużyny. W przeciwieństwie do meczu z Radomiakiem Pogoń nie oddała pola gry. Portowcy próbowali zaskoczyć bramkarza strzałami z dystansu, dośrodkowania z rzutów rożnych były jednak najczęściej wybijane przez obrońców.

W 60 minucie po raz pierwszy od wielu lat w granatowo-bordowych na murawę szczecińskiego stadionu wbiegł Kamil Grosicki. Owacyjnie witany pomocnik próbował pomóc Portowcom w podwyższeniu rezultatu. Te próby nie przyniosły jednak rezultatu...

Za to w 79 minucie pod pole karne Pogoni zbliżyła się Cracovia. Dośrodkowanie tak niefortunnie przeciął Rafał Kurzawa, że piłka znalazła się w siatce Dante Stipicy.

Po wyrównaniu Pogoń próbowała walczyć, ale Maciej Żurawski nie trafił w bramkę gości. Cracovia również atakowała i Dante Stipica miał sporo pracy. Piłkarze ze Szczecina próbowali, ale nic z tego nie wyszło. To pierwszy remis Pogoni na własnym boisku w tym sezonie.

Pogoń Szczecin – Cracovia !:1 (1:0)

• Bramki: Kozłowski (24) – Kurzawa (sam. 79)
  • Pogoń: Stipica – Stolarski, Triantafylopulos, Malec, Mata – Dąbrowski – Kucharczyk (83 Carlos), Kozłowski (60 Grosicki), Drygas (60 Żurawski), Kurzawa (82 Kozłowski)– Parzyszek (78 Zahović)
  • Cracovia: Hrosso – Rapa, Rodin, Jugas, Pestka – Lusiusz (71 Rivaldinho) – Hanca (77 Loshaj), Rasmussen (60 Balaj), Sadikovic (77 Knap), Ogorzały (71 Myszor) – van Amersfoort
  • Żółte kartki: Kucharczyk, Kozłowski, Bursztyn, Dąbrowski, Triantafylopolus – Lusiusz, van Amersfoort
  • Sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź)