MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Plac Orła Białego bez aut, czyli trwa test nowej organizacji

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Na placu Orła Białego została wprowadzona nowa, tymczasowa organizacja ruchu. Oznacza to brak możliwości parkowania na placu.

- Plac jest odgrodzony donicami i będzie służył mieszkańcom do dalszej realizacji ich aktywności i pomysłów na to miejsce. Na ulicach otaczających została wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu, która w wariancie nr 2 zakłada wyłączenie z możliwości parkowania na całej powierzchni placu, z wyjątkiem części ulicy Koński Kierat (od wejścia do dawnej Łaźni Miejskiej w stronę ulicy Mariackiej) i potrwa on do końca września - tłumaczy Sylwia Cyza -Słomska z Centrum Informacji Miasta. - W przestrzeni pieszej pojawią się kolejne meble miejskie: donice z zielenią i ławki.

Zobacz także: Pchli targ na placu Orła Białego w Szczecinie. Przyszły tłumy [ZDJĘCIA]

Pchli targ na placu Orła Białego w Szczecinie

Pchli targ na placu Orła Białego w Szczecinie. Przyszły tłum...

To nie jedyne zmiany dla kierujących. Dodatkowo zostało wprowadzone ograniczenie prędkości poruszania się do 30 kilometrów na godzinę. Rowerzystów ucieszy wprowadzenie kontraruchu rowerowego na wszystkich ulicach jednokierunkowych (poza ul. Mariacką na odcinku od ul. Koński Kierat do Trasy Zamkowej). Umożliwia to jazdę cyklistom „pod prąd”.

Przed Zespołem Szkół Muzycznych zostały wydzielone miejsca postojowe Kiss&Ride, a więc na krótki postój. Dopuszczono również dostawy przez przestrzeń pieszą placu we wskazanych miejscach.

ZOBACZ TEŻ: Święto placu Orła Białego w Szczecinie. Piknik zamiast parkingu [ZDJĘCIA, WIDEO]

Święto placu Orła Białego w Szczecinie. Piknik zamiast parki...

Przypomnijmy, że wariant nr 1 organizacji ruchu zakładał wyłączenie z możliwości przejazdu i parkowania części ulicy Koński Kierat od skrzyżowania ze Staromłyńską (do wejścia do dawnej Łaźni Miejskiej) i ulic okalających plac (z wyłączeniem ulicy Grodzkiej oraz części placu od skrzyżowania z Grodzką do budynku Akademii Sztuki). Był wprowadzony po zakończeniu Jarmarku Jakubowego i obowiązywał do końca sierpnia.

W październiku nastąpi podsumowanie prototypowania i powstaną wnioski dotyczące trwalszych przekształceń. W listopadzie poznamy natomiast harmonogram kolejnych działań. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.placorla.szczecin.eu, a także mailowo ([email protected]) lub telefonicznie (91 42 45 000).

ZOBACZ TEŻ:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński