MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Znaleziono niewybuch na obrzeżach Szczecina. W piątek akcja w okolicach ul. Smoczej

Mariusz Parkitny
Mariusz Parkitny
Bomba lotnicza z czasów II wojny światowej, którą znaleziono w lesie na obrzeżach Szczecina, zostanie wywieziona przez saperów z terenu miasta
Bomba lotnicza z czasów II wojny światowej, którą znaleziono w lesie na obrzeżach Szczecina, zostanie wywieziona przez saperów z terenu miasta archiwum
Bomba lotnicza z czasów II wojny światowej, którą znaleziono w lesie na obrzeżach Szczecina, zostanie wywieziona przez saperów z terenu miasta. Akcja odbędzie się 19 kwietnia br. (piątek) w godzinach porannych - informuje urząd miasta.

- W związku z zaistniałym zagrożeniem dla zdrowia i życia ludzi, spowodowanym usunięciem niewybuchu zarządza się zakaz przebywania na otwartej przestrzeni w niżej wskazanym rejonie miasta Szczecin - wyjaśnia Dariusz Sadowski z magistratu.

- W piątek, 19 kwietnia 2024 r. ok. godz. 10:00 na terenie Puszczy Bukowej w pobliżu tzw. Dębu Wartownika planowane jest podjęcie niewybuchu z czasów II wojny światowej o szacunkowej wadze 100 kg. ‼ Patrol saperski wyznaczył strefę zagrożenia w promieniu 1000 m na terenie części miasta Szczecin i powiatu gryfińskiego - informują służby wojewody zachodniopomorskiego.

Chodzi o mieszkańców ulic:

  • Smocza od nr 14A do nr 22C i od nr 29 do nr 41,
  • Falskiego od nr 1 do nr 13 i od nr 23 do nr 41,
  • Leśników od nr 1 do nr 12,
  • Polanka od nr 12 do nr 16,
  • Wschodnia od nr 4 do nr 26,
  • Grzegorzewskiej od nr 1 do nr 10,
  • Prószyńskiego od nr 1 do nr 17,
  • Korczaka od nr 5 do nr 66.

Zakaz przebywania na otwartej przestrzeni obowiązuje w dniu 19 kwietnia (piątek) od godz. 9:45 do czasu jego odwołania i dotyczy mieszkańców wskazanych wyżej ulic. Zakończenie zakazu przebywania na otwartej przestrzeni zostanie ogłoszone komunikatami nadawanymi z radiowozów policji i straży miejskiej.

Ewakuacją objęty będzie jeden budynek, którego mieszkańcy zostali powiadomieni.

W strefie zagrożenia znajduje się nitka drogi krajowej A6. Na czas działań związanych z neutralizacją niewybuchu konieczne jest wyłączenie tej drogi z ruchu na odcinku pomiędzy węzłami Podjuchy – Radziszewo poprzez zamknięcie węzła Podjuchy. Policja wyznaczy objazdy, a także zamknie drogi prowadzące przez Puszczę Bukową.

Informacje będzie przekazywana za pomocą ulotek oraz komunikatów nadawanych z radiowozów Policji i Straży Miejskiej. O godzinie 7:00 do mieszkańców Szczecina zostanie również wysłany alert RCB.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

STUDIO EURO PO HOLANDII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński