Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zbigniew Bogucki: "TAK" dla taniej benzyny i mniejszych korków w Szczecinie

Leszek Wójcik
Leszek Wójcik
Konferencja prasowa Zbigniewa Boguckiego i kandydatów PiS w wyborach samorządowych
Konferencja prasowa Zbigniewa Boguckiego i kandydatów PiS w wyborach samorządowych Andrzej Szkocki
Zbigniew Bogucki mówi: "TAK" kierowcom. To szóste z kolei spotkanie przedwyborcze kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Szczecina.

Kolejne, przedostatnie już, spotkanie przedwyborcze kandydata na prezydenta, Zbigniewa Boguckiego, poświęcone było komunikacji w mieście. Na konferencji zorganizowanej w siedzibie PiS przedstawił (tradycyjnie) siedem "konkretów" poświęconych właśnie temu zagadnieniu. Najważniejsze? Tanie paliwo w miejskich stacja benzynowych.

- Stacje miejskie mogą zacząć działać w stacjach paliw przedsiębiorstw miejskich - zapewnia Zbigniew Bogucki. - Tanie paliwo przyniesie dochód miastu i, zgodnie z prawami rynku, spowoduje obniżenie cen na pozostałych stacjach paliw.

Bogucki chce również, by Szczecin stał się miastem bezpiecznym.

- By w mieście nie dochodziło do wypadków śmiertelnych - podkreśla kandydat na prezydenta miasta. - Statystyki wskazują, że z roku na rok jest pod tym względem lepiej, ale my mamy wizję ZERO w ruchu drogowym. Bo każda śmierć użytkownika dróg jest o tę jedną za dużo.

Kandydat na prezydenta dużo uwagi poświęcił korkom i brakowi miejsc parkingowych na szczecińskich ulicach. Stąd kilka postulatów dotyczy właśnie tych codziennych problemów kierowców.

- Mówimy więc TAK: mniejszej Strefie Płatnego Parkowania, tworzeniu miejsc parkingowych, budowaniu parkingowców i zatrzymaniu tendencji zwężania dróg - wymienia polityk. - Strefa w mieście jest coraz większa, a miejsc dla samochodów wciąż nie ma. Trzeba coś z tym zrobić. My wiemy co.

Jednym z pomysłów jest budowanie podziemnych parkingowców.

- Które pełniłyby podwójną funkcję: byłyby alternatywą dla SPP i pełniłyby jednocześnie rolę schronów - podkreśla poseł PiS. - Złożyłem w ubiegłym tygodniu w Sejmie projekt ustawy dotyczący obrony ludności cywilnej. Korzystając z możliwości, które daje ta ustawa można zrobić dwa w jednym - budować parkingowce a w schronach, w razie potrzeby, chronić ludzi. To w efekcie umożliwi ograniczenie obszaru Strefy.

Zdaniem polityka PiS korki w mieście powstają przez źle zaplanowane i nieprawidłowo prowadzone inwestycje.- W Szczecinie to już norma, inwestycje często ciągną się przez kilkanaście miesięcy a nawet lata.

- Przykładem takiej inwestycji jest modernizacja ul. Kolumba - mówi Agnieszka Kurzawa, kandydatka na radną Rady Miasta. - Nowy prezydent doprowadzi do tego, że harmonogram budów będzie bardzo dobrze ułożony a remonty nie będą się kumulowały.
Jednym ze sposobów na upłynnienie ruchu w mieście jest montaż "sekundników" na każdym większym skrzyżowaniu.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński