MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szczecin i region bez prądu! Wystąpią przerwy w dostawach energii [ZOBACZ LISTĘ ULIC] 23.04.2024

red.
Jak informuje Enea na swojej stronie internetowej, w najbliższych dniach mieszkańcy Szczecina i regionu muszą przygotować się na możliwe przerwy w dostawie energii elektrycznej. Sprawdź, gdzie nie będzie prądu i jak przygotować się do tego.Szczegóły na następnych slajdach naszej galerii >>>
Jak informuje Enea na swojej stronie internetowej, w najbliższych dniach mieszkańcy Szczecina i regionu muszą przygotować się na możliwe przerwy w dostawie energii elektrycznej. Sprawdź, gdzie nie będzie prądu i jak przygotować się do tego.Szczegóły na następnych slajdach naszej galerii >>>archiwum Polska Press
Jak informuje Enea na swojej stronie internetowej, w najbliższych dniach mieszkańcy Szczecina i regionu muszą przygotować się na możliwe przerwy w dostawie energii elektrycznej. Sprawdź, gdzie nie będzie prądu i jak przygotować się do tego.

Wyłączenia prądu w Szczecinie i regionie. Gdzie i kiedy są planowane?

Pierwsze wyłączenia prądu zaplanowane są na czwartek - 18 kwietnia. Ten tydzień oznacza utrudnienia w dostawie energii do mieszkań i domów w Szczecinie i regionie.

W naszej galerii znajdziesz szczegółowe adresy, gdzie zabraknie energii elektrycznej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Blackout w Szczecinie - 8 kwietnia 2008 r.

Poranek 8 kwietnia 2008 roku był dla zdecydowanej większości mieszkańców Szczecina i najbliższych okolic wydarzeniem bez precedensu. W Szczecinie nie działała większość sklepów, urzędów publicznych, banków oraz zakładów pracy, w tym Stocznia Szczecińska czy Zakłady Chemiczne w Policach. Szpitale przeprowadzały jedynie operacje ratujące życie. Ograniczono działalność szkół i przedszkoli. Nie funkcjonowała komunikacja tramwajowa, nie kursowały pociągi. Pojawił się problem z dostawą ciepła i wody, a także z działaniem telefonów komórkowych. Utrudnienia dotknęły również oczyszczalnie ścieków, a w całym mieście funkcjonowała tylko jedna stacja paliw.

SklepyTakich karteczek można było spotkać wiele w witrynach sklepowych.

Awaria prądu stulecia w Szczecinie. Fotorelacja z "blackoutu"

Co zrobić, gdy nie ma prądu w domu?

Spółka Enea Operator, szczegółowo wyjaśnia co zrobić w sytuacji, gdy nie mamy prądu w mieszkaniu lub domu. W pierwszej kolejności należy sprawdzić bezpieczniki (korki). Jednocześnie należy sprawdzić, czy jest prąd na klatce lub naszej ulicy.

Jeżeli Twojego adresu nie ma na liście planowych wyłączeń - zgłoś awarię dzwoniąc na bezpłatny, czynny całą dobę numer 991. Czy brakuje prądu tylko w Twoim budynku lub na klatce schodowej? Skontaktuj się z administratorem budynku. On powinien zająć się ustaleniem przyczyny.

Dlaczego nie ma prądu?

Planowane wyłączenia prądu mogą być spowodowane m.in:

  • Przyłączaniem nowej sieci energetycznej,
  • Modernizacją sieci energetycznej,
  • Remontami,
  • Konserwacją sieci transformatorowej.

Bardzo często zdarza się, że przerwy w dostawie są spowodowane m.in. przez:

  • Silny wiatr,
  • Burzę,
  • Opady śniegu,
  • Prace budowlane,
  • Powalone drzewo.
Mamy lipiec, a to oznacza, że już niedługo okaże się, ile w przeciągu roku zużyliśmy prądu.  Kluczowe jest zużycie, które powinniśmy ograniczyć. Warto w tym celu odłączyć od prądu urządzenia, które zżerają go najwięcej. Jednak jakie sprzęty utrudniają nam oszczędzanie prądu? Ta lista was zaskoczy!

Te urządzenia pożerają najwięcej prądu w Twoim domu! Zaskaku...

Co zrobić jeżeli podejrzewasz, że twój licznik uległ awarii?

Jeżeli Twój licznik nie rejestruje zużycia energii pomimo włączonych odbiorników lub mimo, iż jest to licznik dwutaryfowy rejestruje zużycie energii tylko w jednej strefie czasowej możesz złożyć wniosek w Elektronicznym Biurze Klienta o sprawdzenie poprawności działania licznika. Po zalogowaniu do eBOK przejdź do zakładki "Wiadomości" a następnie kliknij przycisk "Napisz do nas". Wybierz właściwy wniosek o sprawdzenie licznika, wypełnij i wyślij do nas. Informację zwrotną otrzymasz w eBOK - informuje Enea na swojej stronie internetowej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński