MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ministra Gróbarczyka dwa słowa na temat polityki: władzę oddamy w sposób demokratyczny

Bogna Skarul
Bogna Skarul
Spotkanie w Zarządzie Morskich Portów Szczecin Świnoujście w Szczecinie, które odbyło się w sprawie podpisania umowy przedwstępnej na dzierżawę terenu pod nową fabrykę z branży offshorowej w szczecińskim porcie.
Spotkanie w Zarządzie Morskich Portów Szczecin Świnoujście w Szczecinie, które odbyło się w sprawie podpisania umowy przedwstępnej na dzierżawę terenu pod nową fabrykę z branży offshorowej w szczecińskim porcie. AS
- Dwa słowa na temat polityki – zaczął Marek Gróbarczyk, sekretarz stanu, pełnomocnik rządu ds. gospodarki wodą oraz inwestycji w gospodarce morskiej i wodnej w Ministerstwie Infrastruktury na czwartkowym spotkaniu w Zarządzie Morskich Portów Szczecin Świnoujście w Szczecinie, które to spotkanie odbyło się w sprawie podpisania umowy przedwstępnej na dzierżawę terenu pod nową fabrykę z branży offshorowej w szczecińskim porcie.

- Faktycznie, wygrywając te wybory, jeśli nie stworzymy rządu, to władzę oddajemy w sposób demokratyczny - powiedział minister Gróbarczyk. - Chociaż podobno tworzyliśmy rządowy zamordyzm. Ale oddajemy tę władzę z jednym zastrzeżeniem, że będziemy pilnować tych wszystkich inwestycji, jakie powstają w Polsce, tych które będą i muszą być realizowane. I niech nikomu nie przyjdzie do głowy, aby przypadkiem próbować te umowy rozwiązać, bo na to nie pozwolimy.

Na pytanie, czy rząd PiS zostawił w Budżecie Państwa pieniądze na te inwestycje, minister Marek Gróbarczyk powiedział:

- Jeśli oni (opozycja) nie mają pieniędzy na nie, to niech natychmiast oddadzą władzę. My mamy pieniądze. Tak jak mieliśmy na to do tej pory, tak zapewniam wszystkich, że te pieniądze są.

Czyli Budżet Państwa jest pełny?

- Oczywiście, że tak – mówił Gróbarczyk.

Jakie są szanse na szybkie powstanie rządu?

- Zapewne zaraz usłyszymy, że jest dziura „konstytucyjna”, albo że jest „dziura demokracyjna”. Teraz będzie festiwal dziur. Mam nadzieję jednak, że ta większość sobie jakoś te dziury pozaszywa i stworzy ten rząd. Ale pozostawiamy to jeszcze czasowi, w końcu my wygraliśmy wybory i my rozpoczynamy negocjacje.

Ale sam pan powiedział, że demokratycznie oddacie władzę i tylko będziecie inwestycji pilnować. To na jakich panu zależy?

- Oczywiście na terminalu kontenerowym w Świnoujściu i na inwestycjach w sprawie Odry, chociaż nie wierzę, aby ten rząd utrzymał cały proces inwestycyjny w zakresie Odry, bo jak to już widzimy, strona niemiecka chce renegocjować umowę w sprawie Odry. To okazuje się, że jest kolejna dziura. Ale dajemy szansę nowemu rządowi aby tę dziurę na Odrze zasypał. Chcemy też, aby nowy rząd nie odstępował od rozwoju portu w Szczecinie i Świnoujściu, bo to jest unikatowy rozwój portu w skali światowej.

A co nowemu ministrowi w nowym rządzie, który obejmie pana stanowisko, by pan poradził?

- Poczekajmy kogo powołają jako ministra i wtedy to wyjawię.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński