MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rektor Politechniki Morskiej wybrany na kolejną kadencję 2024-2028

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Dr hab. inż. kpt. ż.w. Wojciech Ślączka, prof. PM rektorem Politechniki Morskiej na kolejną kadencję
Dr hab. inż. kpt. ż.w. Wojciech Ślączka, prof. PM rektorem Politechniki Morskiej na kolejną kadencję mat. prasowy
Dr hab. inż. kpt. ż.w. Wojciech Ślączka, prof. PM, 10 kwietnia został wybrany rektorem Politechniki Morskiej w Szczecinie na kadencję 2024-2028.

W 2016 roku prof. Ślączka po raz pierwszy został wybrany rektorem — wówczas Akademii Morskiej w Szczecinie. Od tego czasu zrealizował i rozpoczął wiele projektów, dzięki którym uczelnia rozwinęła się, a 1 września 2022 roku uzyskała miano Politechniki Morskiej w Szczecinie, podkreślając w ten sposób swój techniczny charakter.

- Pomimo tej dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości, starałem się konsekwentnie realizować wszystkie plany i założenia dla dobra uczelni i bardzo się cieszę, że nasza społeczność akademicka to doceniła i obdarzyła mnie kolejnym kredytem zaufania - przyznaje Rektor. - Bardzo za to dziękuję i obiecuję nie zwalniać tempa - dodaje.

W roku 2021 za swoją działalność otrzymał wyróżnienie „Aurea Praxis” przyznawane rektorom i kierownikom certyfikowanych jednostek akademickich za szczególne, osobiste zaangażowanie na rzecz rozwoju i promowania idei edukacji dla rynku pracy i praktyki gospodarczej w kierowanych przez siebie instytucjach.

Dr hab. inż. kpt. ż.w. Wojciech Ślączka, prof. PM jest absolwentem Wydziału Nawigacyjnego Wyższej Szkoły Morskiej, w której po ukończeniu studiów rozpoczął pracę łącząc ją ze zdobywaniem doświadczenia zawodowego na morzu. W kolejnych latach pełnił szereg funkcji, m.in. prorektora ds. morskich czy dyrektora Instytutu Nawigacji Morskiej. W 2018 roku rozpoczął budowę Centrum Eksploatacji Obiektów Pływających (CEOP) w Szczecinie. Dziś inwestycja jest ukończona, trwa wdrażanie projektów. W 2022 roku natomiast rozpoczęła się realizacja wieloletniego programu budżetu państwa, pn. Budowa Polskiego Ośrodka Szkoleniowego Ratownictwa Morskiego (POSRM).

W roku akademickim 2019/20 rektor powołał dwa nowe Wydziały: Mechatroniki i Elektrotechniki oraz Informatyki i Telekomunikacji. Ważnym punktem dokonań rektora jest też finalizacja czasochłonnej modernizacji kompleksu uczelnianego przy ul. Willowej, gdzie powstał obecnie rozbudowany kampus, mieszczący siedziby dwóch wydziałów oraz nowoczesne laboratoria i centra szkoleniowe.

Podstawowy obszar jego zainteresowań naukowych to m.in. modelowanie symulacyjne ruchu statków budowane w oparciu o badania rzeczywiste oraz modelowanie ryzyka w transporcie morskim. Jest autorem m.in. metod wymiarowania akwenu w oparciu o teorię ryzyka, metod obliczania skutków awarii występujących w transporcie morskim.

Prof. Wojciech Ślączka był jedynym kandydatem na rektora w tych wyborach.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Paliwo na stacjach będzie tańsze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński