MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uniwersytet Szczeciński rozpoczyna współpracę z firmą Durable

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Mat. prasowe
Uniwersytet Szczeciński rozpoczął współpracę z firmą Durable Spółka z o.o. To kolejna inicjatywa umożliwiająca wsparcie procesu dydaktycznego poprzez realizację praktyk zawodowych oraz staży, szczególnie dla studentów Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania US.

Umowa obejmuje współprace w zakresie takich działań jak: organizacja i realizacja zawodowych praktyk oraz staży studentów Uniwersytetu Szczecińskiego, umożliwienia studentom aktywnego współuczestnictwa w bieżącej działalności firmy Durable,
wsparcia procesu przygotowania przez studentów projektów prac dyplomowanych i innych w ramach procesu dydaktycznego,
proponowanie tematów prac dyplomowych.

- Firma Durable jest jednym z liderów rynku, który działa w zakresie tworzyw sztucznych. Jest innowacyjna i wprowadza nowe technologie, takie jak propylen. Zatem jest to firma przyszłościowa i dlatego dla naszej uczelni jest to wyjątkowa szansa rozwojowa dla szeroko rozumianych nauk społecznych. Ekonomia, finanse, zarządzanie, logistyka, księgowość – wszystko co jest potrzebne dla dobrego prowadzenia działalności gospodarczej. Ideą podpisanej współpracy jest założenie, że nasi studenci będą mogli się realizować i zdobywać doświadczenie w firmie globalnej jaką jest właśnie Durable – mówi prof. Waldemar Tarczyński, rektor US.

W ramach rozpoczętej współpracy Uniwersytet Szczeciński zobowiązał się m.in. do: przygotowania (współprzygotowania) programu praktyki, stażu lub innej formy współpracy umożliwiającego w firmie Durable dokonania szczegółowych uzgodnień regulujących przebieg pracy i zadań studenta, sprawowania nadzoru dydaktyczno-wychowawczego oraz organizacyjnego nad przebiegiem współpracy (przez kierunkowego opiekuna praktyk lub wyznaczonego opiekuna).

- Durable jako element koncernu Durable, z siedzibą w Niemczech należy do wyróżniających się zakładów koncernu. Uważam, że nowoczesną metodą zarządzania, będziemy mogli zaoferować studentom Uniwersytetu Szczecińskiego ciekawe staże i praktyki w obszarze: logistyki, zarządzania produkcją, kontrolingu, finansach i księgowości – mówi Jarosław Tarczyński, prezes Zarządu Durable.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grosicki kończy karierę, Polacy przed Francją czyli STUDIO EURO odc.5

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński