MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Krystyna Szyszko, wdowa po ministrze: Jan Szyszko miał zakaz występowania w TVP. Jedna z organizacja dostała 30 mln zł, by go wykończyć

Jakub Oworuszko
śp. Jan Szyszko
śp. Jan Szyszko Adam Guz/ Polska Press
Krystyna Szyszko, wdowa po byłym ministrze środowiska Janie Szyszce (PiS), przekonuje, że jej mąż miał zakaz występowania w telewizji publicznej, a jedna z organizacji pozarządowych otrzymała 30 mln zł, by doprowadzić do usunięcie Szyszki z funkcji ministra. TVP zaprzecza.

- Nie wiem, czy państwo wiecie, ale (Jan Szyszko - red.) miał zakaz występowania w telewizji publicznej. Miał zakaz do końca. Nawet tuż przed śmiercią, przecież to była kampania wyborcza, współpracownicy męża próbowali z dziennikarzami rozmawiać - przekonywała Krystyna Szyszko podczas sympozjum "oblicza ekologii" w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, którą cytuje Onet.pl.

CZYTAJ TEŻ:

- Dziennikarze rozkładali ręce, pan Jacek Kurski (prezes TVP - red.) od początku do końca pilnował tego, żeby drzwi telewizji publicznej dla męża były zamknięte. To są fakty. Faktów jest wiele innych i mam nadzieję, że będę miała okazję o tej trochę ciemniejszej stronie opowiedzieć, ponieważ ona jest. Nie było tak różowo - podkreślała.

"Profesor Jan Szyszko nie miał „zakazu występowania w TVP”. Pan Profesor wielokrotnie gościł w programach publicystycznych TVP Info. Jego wypowiedzi oraz opinie prezentowaliśmy również w programach informacyjnych TVP" - stwierdził na Twitterze Jarosław Olechowski, szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Według niej, Szyszkę atakowała nie tylko opozycja, ale i jego partyjni koledzy.

- Mimo wszystko, mężowi na arenie międzynarodowej udało się wynegocjować dla Polski wszystko, co chciał, wygrał wszystkie procesy w Trybunale. Taka jest prawda. Mimo tego ogromnego hejtu, ogromnej krytyki i ogromnego oporu nie tylko w opozycji - mówiła.

Dwa zwycięstwa wyborcze Prawa i Sprawiedliwości Jednak tak, pomimo tego, że zwłaszcza to drugie jest już mocno na wyrost. Że osiągnięte zostało drogą masowego wyborczego przekupstwa, bo inaczej nie da się opisać „piątki  Kaczyńskiego”. Jednak utrzymanie steru rządów przez polityków próbujących reprezentować „gorszą część społeczeństwa”,  wbrew własnym elitom, wbrew zagranicy, i wbrew wszelkim prognozom ekonomicznym, nie może nie budzić podziwu. Tyle, że w roku 2019 ten obóz popełnił już rekordową liczbę błędów ulegając pokusie superarogancji. A w roku 2020 może stanąć wobec pata odbierającego mu de facto władzę - o ile przegra wybory prezydenckie.

Piotr Zaremba podsumowuje 2019 rok. Co się udało, a co nie?

- Jedna z organizacji pozarządowych dostała 30 mln zł na akcję wykańczającą pana profesora Szyszkę, doprowadzenie do tego, żeby został usunięty z funkcji ministra. Nie wiem, czy państwo wiecie o tym, ale to są też fakty. Fakty też są takie, że np. sukcesy męża i ministerstwa były przypisane innym ministrom. Ci ministrowie się wypowiadali, nie mówiąc nic, że to nie jest ich zasługa - wyznała.

Szyszko zaznaczyła też, że jej mąż często podkreślał zasługi "ośrodka toruńskiego", czy mediów i szkoły ojca Tadeusza Rydzyka.

Wystąpienie Krystyny Szyszko rozpoczyna się w 53 minucie nagrania.

Jan Szyszko zmarł nagle 9 października 2019 roku.

3 stycznia Greta Thunberg skończy 17 lat. Historia Grety - jako do dziś najbardziej rozpoznawalnej aktywistki na rzecz klimatu w skali świata - zaczęła się mniej niż półtora roku temu. 20 sierpnia 2018 roku Greta Thunberg zamiast do szkoły, gdzie właśnie miała rozpocząć rok szkolny w 9. klasie, udała się pod gmach szwedzkiego parlamentu z niedużym bannerem z napisem „Szkolny strajk dla klimatu”. Potem robiła to w każdy kolejny piątek. Już w grudniu 2018 roku Greta została zaproszona przez sekretarza generalnego ONZ na szczyt klimatyczny COP24 w Katowicach. 16 kwietnia wystąpiła na forum Parlamentu Europejskiego. Latem wyruszyła jachtem (należącym do książąt Monaco) na szczyt klimatyczny ONZ w Stanach Zjednoczonych - chciała w ten sposób uniknąć oznaczającej wysoką emisję CO2 podróży samolotem. Tam wystąpiła z bardzo emocjonalnym przemówieniem przed dziesiątkami najważniejszych polityków świata. Zyskała miliony naśladowców wśród młodzieży całego świata organizującej w ślad za nią strajki klimatyczne. Jednocześnie rozpala do białej gorączki działaczy prawicy i neoliberalnych ekonomistów, nie mówiąc o politykach nie przyjmujących do wiadomości kryzysu klimatycznego.  Była jedną z najpoważniejszych kandydatek do tegorocznej Pokojowej Nagrody Nobla.

Podsumowanie roku 2019: 10 bohaterów światowej polityki. O n...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Krystyna Szyszko, wdowa po ministrze: Jan Szyszko miał zakaz występowania w TVP. Jedna z organizacja dostała 30 mln zł, by go wykończyć - Portal i.pl

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński