MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kandydat na Burmistrza Goleniowa zaprzecza oskarżeniom Anity Jurewicz i wygrywa sprawę w Sądzie Okręgowym

Grzegorz Świstak
Grzegorz Świstak
Kandydat na stanowisko Burmistrza Goleniowa, Krzysztof Sypień, odpowiedział na zarzuty Anity Jurewicz, obecnego wiceburmistrza Goleniowa, składając w Sądzie Okręgowym w Szczecinie dokumenty z materiałem dowodowym. Chodzi o oskarżenia opublikowane na profilach społecznościowych przez Jurewicz, która twierdziła, że Sypień obiecał stanowiska wiceburmistrzów dwóm osobom - Arkadiuszowi Guziakowi i Robertowi Kuszyńskiemu. Krzysztof Sypień stanowczo zaprzecza tym doniesieniom.

W oświadczeniu dla prasy Krzysztof Sypień podkreślił, że nigdy nie zawierał takich ustaleń i że jego kampania wyborcza jest prowadzona w duchu uczciwości i transparentności. Sypień wyraził nadzieję na szybkie wyjaśnienie sprawy i przywrócenie dobrego imienia, które jego zdaniem zostało niesłusznie zszargane.

W trybie wyborczym Sąd Okręgowy wydał nieprawomocny wyrok uznający, że wiceburmistrz Goleniowa, Anita Jurewicz napisała nieprawdę o tym, że jakoby kandydat na burmistrza Goleniowa Krzysztof Sypień miał proponować stanowiska dla swoich niedawnych kontrkandydatów w walce o urząd burmistrza w zamian za udzielenie poparcia w drugiej turze wyborów. Wiceburmistrz Jurewicz ma zakaz publikowania takich informacji i jednocześnie przeprosić Krzysztofa Sypienia na portalu społecznościowym. Wyrok jest nieprawomocny, a Jurewicz ma 24 h na złożenie apelacji do Sądu Apelacyjnego w Szczecinie.

- W pełni mnie ten wyrok satysfakcjonuje, bowiem wskazuje na pisanie nieprawdy przez wiceburmistrz Goleniowa Anitę Jurewicz - mówi Krzysztof Sypień, kandydat na burmistrza Goleniowa w II turze wyborów.

Oświadczenie w sprawie obniżenia emocji wyborczych na swoim profilu facebookowym wystosował do wyborców także Arkadiusz Guziak – niedawny kandydat PIS-u na burmistrza.

- To niedopuszczalne, żebyśmy byli szykanowani i obrażani tylko dlatego, że Krzysztof stał się zagrożeniem dla utrzymania władzy przez PO w Goleniowie - napisał Guziak. Dodatkowo, chcę podkreślić, że od dawna byłem narażony na szykany i ataki ze względu na moje wartości i przekonania. Mimo to, moje wartości są niewzruszone, a moim celem jest służenie mieszkańcom, nie zaś dzielenie ich na podstawie polityki. Poparłem Krzysztofa Sypienia nie dlatego, że zostałem do tego zmuszony czy przekonany czy nawet poproszony, ale dlatego, że wierzę, że będzie on w stanie reprezentować wszystkich mieszkańców bez wykluczeń. Apeluję do Państwa, szczególnie do członków PO w Goleniowie, abyście przestali siać nienawiść i podziały, które nie służą niczemu innemu, jak tylko szkodzą społeczeństwu jako całości. Naszym celem powinno być jednoczenie ludzi wokół wartości ogólnych i dobra społecznego, a nie wzniecanie sporów politycznych w naszej gminie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński