MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koalicja Obywatelska ma 100 konkretów dla Szczecina

Mariusz Parkitny
Mariusz Parkitny
KO to porozumienie Platformy Obywatelskiej, Zielonych i kilku mniejszych ugrupowań.
KO to porozumienie Platformy Obywatelskiej, Zielonych i kilku mniejszych ugrupowań. Mariusz Parkitny
W poniedziałek o godzinie 16 mija termin zgłaszania do komisji wyborczej kandydatów na radnych. W Szczecinie listy na radnych pierwsza zarejestrowała Koalicja Obywatelska. Dziś oficjalnie rozpoczęła kampanię.

KO to porozumienie Platformy Obywatelskiej, Zielonych i kilku mniejszych ugrupowań. Do listy dołączyli podpisy 5 tysięcy mieszkańców. W piątek na stopniach urzędu miejskiego KO oficjalnie rozpoczęła kampanię wyborczą.

- Jako pierwsi pokazaliśmy listy z kandydatami, jako pierwsi zebraliśmy podpisy mieszkańców i jako pierwsi zarejestrowaliśmy listy. Mam nadziej, że na końcu okaże się, że mamy najlepszy wynik w wyborach do rady miasta. Przygotowaliśmy sto konkretów dla miasta, które będziemy prezentować podczas tej kampanii - mówił Łukasz Kadłubowski, który dzisiaj obejmie urząd zastępcy prezydenta Szczecina.

Wyborcze plany KO są bardzo ambitne. Jeden z obiecanych konkretów ujawnił radny Przemysław Słowik. To budowa nowej siedziby Teatru Współczesnego.

- Liczymy na 16 radnych, czy i większość w radzie (na 31-red.) oraz co najmniej dwóch zastępców prezydenta w przyszłej kadencji. Mamy znakomitą drużynę kandydatów na radnych - dodaje radny Łukasz Tyszler.

Najmłodszym kandydatem KO jest 18-letni Jakub Salomon, który w tym roku zdaje maturę.

- Chcę wnieść do rady miasta nową energię i nowe spojrzenie na sprawy młodych ludzi - mówi.

Na listach kandydatów do rady miasta zabranie kilkoro dotychczasowych radnych KO. M.in. radnej Dominiki Jackowski, która startuje z list Koalicji Samorządowej Piotra Krzystka, czy radnej Marii Herczyńskiej.

W sobotę w Morskim Centrum Nauki, KO planuje zaprezentować kandydatów do sejmiku województwa zachodniopomorskiego.

W tym przyszłym tygodniu z kampanią wyborcza ruszają pozostałe komitety wyborcze, w tym Prawo i Sprawiedliwość, Nowa Lewica, Polska 2050.

Od poniedziałku kalendarz wyborczy mocno przyśpiesza. Do 8 marca komitety muszą zgłosić do komisji wyborczej kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych.

14 marca do godz. 16:00 komisje czekają na kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów.

W Szczecinie o fotel prezydenta powalczą co najmniej trzy osoby. Piotr Krzystek, obecny prezydent popierany przez Koalicję Samorządową, Koalicję Obywatelską oraz Polskę 2050. Jego rywalami będą poseł Zbigniew Bogucki (PiS) oraz Bogdan Jaroszewicz z Nowej Lewicy.

W przyszłym tygodniu dołączyć do nich może kandydat Konfederacji.

I tura wyborów samorządowych już 7 kwietnia. Dwa tygodnie później dogrywka w wyborach na wójtów, burmistrzów, prezydentów

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński