In vitro w Szczecinie: Program miejskiego leczenia...

  In vitro w Szczecinie: Program miejskiego leczenia niepłodności metodą in vitro trafił do oceny

  Zdjęcie autora materiału

  Anna Folkman

  Głos Szczeciński

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  In vitro w Szczecinie: Program miejskiego leczenia niepłodności metodą in vitro trafił do oceny
  W piątek 28 września do Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji trafił miejski program leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego (in vitro) dla Szczecina. To program przygotowany przez szpital przy ul. Unii Lubelskiej. Agencja ma dwa miesiące na wydanie opinii.
  In vitro w Szczecinie: Program miejskiego leczenia niepłodności metodą in vitro trafił do oceny
  - „Program dofinansowania do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego na lata 2019-2021” został przygotowany i wpłynął do urzędu miasta w zeszłym tygodniu. Jednocześnie zgodnie z przepisami, został wysłany do Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji w piątek 28 września - poinformował dziś Łukasz Kolasa, rzecznik prasowy prezydenta Szczecina. - To program, który przygotował szpital przy Unii Lubelskiej.

  Przygotowanie programu zlecono szpitalowi po tym, jak nikt nie odpowiedział na ogłoszony pod koniec sierpnia konkurs w tej kwestii. Zadanie to powierzono SPSK nr 1 PUM zgodnie z założeniami konkursowymi, gdyż to właśnie w lecznicy przy ul. Unii Lubelskiej działa Regionalny Ośrodek Leczenia Niepłodności.

  Zobacz także: In vitro w Szczecinie. Żądania zamiast próśb. Koalicja ma dość łajania  Teraz Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji ma 2 miesiące na dokonanie oceny programu. Po uzyskaniu pozytywnej opinii podejmowane będą dalsze kroki. Na pewno odbędzie się postępowanie/konkurs na realizatora programu.

  - Dotychczas realizowane programy zdrowotne nie wymagały decyzji Rady Miasta - zaznacza Kolasa. - Z uwagi jednak na charakter sprawy, ważność tematu i kwestie światopoglądowe nie jest wykluczone, że ten temat na sesji się pojawi. Obowiązku jednak nie ma. Decyzje w tej kwestii będą podejmowane po uzyskaniu opinii AOTM.

  Jak się dowiedzieliśmy dziś radni mają złożyć wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta w sprawie miejskiego projektu in vitro. Musi się ona odbyć w ciągu tygodnia. Wymagane podpisy min. ośmiu radnych, mają zostać złożone jeszcze w czwartek. Radni chcą zapytać o szczegóły projektu.

  Przypomnijmy, że do urzędu miasta trafił też obywatelski projekt uchwały z gotowym programem in vitro. Trafił tam w czasie, kiedy ogłoszony był konkurs na jego napisanie. Jego autorami są Ewa Jasińska i dr n. med. Andrzej Niedzielski. Do tej pory podpisało się pod nim około sześć tysięcy mieszkańców Szczecina. Sławomir Nitras żądał od przewodniczącej Rady Miasta wprowadzenia tego projektu do porządku sesji. Tak się jednak nie stało.

  Zobacz również: Kulisy zdrowia: Przegląd porodówek w Szczecinie


  PREZYDENT SZCZECINA O IN VITRO:


  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GS24 poleca:

  Wideo