MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Radni Szczecina: mamy taki piękny herb. Chcą by bardziej promował miasto

Mariusz Parkitny
Mariusz Parkitny
Herb może być umieszczany na pismach urzędowych, stronach internetowych, Biuletynie Informacji Publicznej oraz serwisach, w których administratorem jest Gmina Miasto Szczecin, upominkach, gadżetach, dyplomach okolicznościowych, wydawnictwach lub innych przedmiotach promujących Miasto Szczecin, tablicach informujących o granicach administracyjnych Gminy Miasto Szczecin
Herb może być umieszczany na pismach urzędowych, stronach internetowych, Biuletynie Informacji Publicznej oraz serwisach, w których administratorem jest Gmina Miasto Szczecin, upominkach, gadżetach, dyplomach okolicznościowych, wydawnictwach lub innych przedmiotach promujących Miasto Szczecin, tablicach informujących o granicach administracyjnych Gminy Miasto Szczecin Andrzej Szkocki
Radni Szczecina chcą, aby jeden z najważniejszych symboli miasta można było częściej wykorzystywać do promocji. Wiemy, gdzie chcą, aby herb był umieszczany.

Na insygnia Szczecina składa się kilka elementów: herb, flaga, sztandar rady miasta, pieczęć oraz łańcuch Przewodniczącego Rady Miasta. Najbardziej znany jest oczywiście herb. Został ustanowiony uchwałą radnych w 1996 r. Zgodnie z wytycznymi komisji heraldycznej herbem jest koronowana głowa gryfa w kolorze czerwonym na niebieskim polu tarczy o stosunku wysokości do szerokości 1:0,75 w dolnej części w kształcie łuku. Korona i dziób są koloru złotego. Krawędź tarczy jest obramowana kolorem złotym.

Herb może być umieszczany na pismach urzędowych, stronach internetowych, Biuletynie Informacji Publicznej oraz serwisach, w których administratorem jest Gmina Miasto Szczecin, upominkach, gadżetach, dyplomach okolicznościowych, wydawnictwach lub innych przedmiotach promujących Miasto Szczecin, tablicach informujących o granicach administracyjnych Gminy Miasto Szczecin.

Teraz radni chcą rozszerzyć ten katalog o kilka nowych miejsc. Chodzi o budynki urzędu miasta, w tym nad wejściami do poszczególnych skrzydeł magistratu. Jest też propozycja umieszczana herbu na pojazdach komunikacji miejskiej. Projekt uchwały będzie głosowany na wtorkowej sesji.

- Przedstawiony projekt nie zmienia insygniów, a jego celem jest rozszerzenie zasad wykorzystywania herbu dla podkreślenia jego znaczenia dla lokalnej społeczności oraz uzupełnienie promocji miasta z wykorzystaniem jego herbu - wyjaśnia radny Witold Dąbrowski.

Jak dodaje, podjęcie uchwały dotyczącej zmiany zasad wykorzystywania obowiązujących w obrocie prawnym od 1996 roku insygniów, nie wymaga opinii komisji heraldycznej, ponieważ ich wzory nie ulegają zmianie.

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński