Przemysław Wawryk
od 7 lat
W 25 kolejce Orlen Basket Ligi, Icon Sea Czarni Słupsk zmierzyli się w meczu domowym z aktualnym Mistrzem Polski - Kingiem Szczecin. Ostatecznie po nerwowej końcówce spotkania, to goście mogli cieszyć się ze zwycięstwa 78:74.

Icon Sea Czarni Słupsk zmierzyli się w słupskiej hali Gryfia z Kingiem Szczecin. Dla słupskiego zespołu mecz ten miał bardzo istotne znaczenie w kontekście walki o Play-Off.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo niemrawo. Zawodnicy obu ekip mieli problemy z trafianiem do kosza. Z czasem sytuacja zmieniła się, a Czarni nieznacznie przegrali pierwszą kwartę 21:24. Druga kwarta była bardzo zacięta. Słupski klub wyszedł na prowadzenie, jednak nie potrafił zbudować sobie większej przewagi. Gracz gości - Avery Woodson, celnym rzutem za trzy punkty ustalił wynik po pierwszej połowie na 39:44.

Trwa głosowanie...

Czy Icon Sea Czarni Słupsk awansują do Play-Off?

Trzecia odsłona meczu to bardzo dobra gra Kinga. Czarni nie potrafili znaleźć odpowiedzi na świetnie grających gości, którzy bardzo szybko odskoczyli na 14 punktów. Pomimo prób odrobienia strat, Czarni zniwelowali stratę do 11 punktów (51:62). Ostatnia kwarta to pogoń drużyny ze Słupska. Zaliczyli oni bowiem "run" 12:0. Verners Kohs i Paweł Leończyk swoimi celnymi rzutami doprowadzili do sytuacji, gdzie różnica wynosiła tylko 3 oczka. Ostatnia akcja meczu należała do Czarnych. Szansę na doprowadzenie do dogrywki miał Michael Caffey, który w ostatnich sekundach popełnił stratę i wyrzucił piłkę w aut. W ostatniej sekundzie meczu Andrzej Mazurczak był faulowany i stanął na linii rzutów osobistych. Trafił jeden i ostatecznie to King Szczecin cieszył się ze zwycięstwa 74:78.

Icon Sea Czarni Słupsk - King Szczecin 74:78 (21:24, 18:20, 12:18, 23:16)

Czarni: Verners Kohs 14, MaCio Teague 13, Szymon Wójcik 13, Szymon Tomczak 10, Mike Caffey 9, Mateusz Dziemba 8, Paweł Leończyk 4, Bartosz Jankowski 3, Benas Griciunas 0.

King: Andrzej Mazurczak 15 (12 as), Darryl Woodson 10, Morris Udeze 10, Kacper Borowski 10, Tony Meier 10, Przemysław Żołnierewicz 9, Zac Cuthbertson 8, Michale Kyser 4, Michał Nowakowski 2, Maciej Żmudzki.