MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Drugi dzień strajku nauczycieli. Szkoły przygotowują się do egzaminów gimnazjalnych

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Już jutro rozpoczyna się egzamin gimnazjalny. Kuratorium oświaty uspokaja, że egzaminy odbędą się mimo trwającego strajku nauczycieli.

W wielu szkołach od poniedziałku strajkuje ponad 90 proc. kadry nauczycielskiej. To stawia pod znakiem zapytania możliwość przeprowadzenia egzaminów gimnazjalnych, ponieważ może brakować osób do komisji egzaminacyjnych.

Kuratorium oświaty w piątek uruchomiło specjalną linię telefoniczną, na którą mogą zgłaszać się osoby z uprawnieniami pedagogicznymi, które mogą wejść w skład komisji egzaminacyjnych.

ZOBACZ WIĘCEJ:

W tej chwili zgłosiło się 118 takich osób.

- Jeśli dyrektor jakiejś placówki zgłosi nam potrzebę uzupełnienia komisji, będziemy kierować tam osoby, które się do nas zgłosiły - mówi Magdalena Zarębska-Kulesza, zachodniopomorski kurator oświaty. - Jesteśmy w kontakcie z wszystkimi gminami z naszego województwa i na bieżąco śledzimy sytuację. My, pracownicy kuratorium, również jesteśmy do dyspozycji dyrektorów szkół, ponieważ posiadamy wymagane uprawnienia.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Do tej pory w województwie zachodniopomorskim większe problemy ze skompletowaniem komisji zgłaszał Koszalin, Świdwin i Kołobrzeg.

W Szczecinie urząd miasta również utworzył listę nauczycieli rezerwowych, którzy mogliby wejść do komisji egzaminacyjnych. Wczoraj brakowało około 50 osób i właśnie tyle było w rezerwie. Sytuacja jest dynamiczna. Liczba osób rezerwowych się zwiększa.

Na ten moment kuratorium jest przekonane, że egzaminy powinny się odbyć bez problemu.

CZYTAJ WIĘCEJ:

ZOBACZ TAKŻE:

Czy mógłbyś zostać nauczycielem? Nie jest to takie proste! TEST predyspozycji zawodowych
Jeśli nauczyciele zgodnie z zapowiedziami rozpoczną 8 kwietnia strajk, w szkole może zabraknąć osoby, która zajmie się dziećmi. Pojawia się więc pytanie, co może zrobić rodzic, aby dziecko nie pozostało bez opieki. Eksperci z firmy inFakt wskazują cztery możliwe rozwiązania. PiS obiecuje: 500 plus na pierwsze dziecko, "13" emerytura dla najstarszych

Uwaga rodzice. Możecie sobie zapewnić wolny dzień w przypadk...

Kariera zawodowa nauczyciela przewiduje cztery podstawowe stopnie awansu. Pracę zaczyna się na stanowisku nauczyciela stażysty. Następnie można awansować na nauczyciela kontraktowego, mianowanego i dyplomowanego. Wraz z awansem rosną płace nauczycieli. Przedstawiamy minimalne zarobki nauczycieli zatwierdzone w rozporządzeniu Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Ile zarabia nauczyciel? Czy da się za to wyżyć? [ZDJĘCIA]

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński