Błękitni wygrali na święta. Inczewski znowu trafił

Błękitni wygrali 11 spotkanie. Mają też 4 remisy i 8 porażek.
Błękitni wygrali 11 spotkanie. Mają też 4 remisy i 8 porażek. Grzegorz Drążek
Błękitni Stargard pokonali w sobotę w II lidze Stal Mielec 2:1. Oba gole strzelili w drugiej połowie.

Po zwycięskim meczu w półfinale Pucharu Polski z Lechem Poznań trener stargardzkiego drugoligowca w meczu ligowym ze Stalą Mieliec zrobił spore zmiany w składzie. Tylko czterech zawodników, którzy zagrali w pierwszej jedenastce w pucharowym spotkaniu wyszło od początku dzisiejszego meczu. To Ariel Wawszczyk, Maciej Liśkiewicz, Rafał Gutowski i Radosław Wiśniewski. To kolejne spotkanie w lidze, które Błękitni grają rezerwowym składem. W czterech spotkaniach tej wiosny trzy razy przegrywali.

W pierwszej połowie dzisiejszego meczu atakowali Błękitni, ale to goście zdobyli bramkę. W 29 minucie jeden z piłkarzy Stali otrzymał podanie w polu karnym stargardzkiego zespołu, bez problemu ograł Macieja Liśkiewicza i uderzył na bramkę. Golkiper Błękitnych Andrzej Budnik obronił, ale po dobitce Bartosza Nowaka musiał wyciągać piłkę z siatki.

W drugiej połowie gospodarze szybko wyrównali. Kamil Zieliński znalazł się w dobrej sytuacji między obrońcami Stali i nie zmarnował okazji. Strzelił precyzyjnie i było 1:1. Błękitni zwycięskiego gola strzelili w 72 minucie. Tam gdzie powinien był w polu karnym Sebastian Inczewski, który po podaniu Liśkiewicza z bliska trafił do siatki. To kolejna bramka napastnika Błękitnych. 8 marca trafił w spotkaniu z MKS Kluczbork, dwa tygodnie temu dwa razy z Kotwicą Kołobrzeg, a tydzień temu raz na wyjeździe z Puszczą Niepołomice.

Stal Mielec w drugiej połowie dzisiejszego meczu miała swoje szanse, ale nie była skuteczna. Nowak dwa razy strzelał w dobrych sytuacjach, ale nie trafił w bramkę. Błękitni wygrali 2:1 i są blisko czołówki w II lidze.

Błękitni Stargard - Stal Mielec 2:1 (0:1)
Bramki: Zieliński (48), Inczewski (72) - Nowak (29).
Błękitni: Budnik - Wawszczyk, Liśkiewicz, Baranowski, Kotłowski, Gutowski (55 Fadecki), Więcek (65 Inczewski), Fijałkowski (46 Wojtasiak), Flis, Wiśniewski, Zieliński (88 Filipowicz).