MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zmienia się śródmiejski kwartał 36. Mieszkania, żłobek i podziemny parking [ZDJĘCIA]

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
W ramach planowanej rewitalizacji Kwartału nr 36 planuje się uporządkowanie wnętrza kwartału i zrealizowanie nowego zagospodarowania terenu z elementami małej architektury i wprowadzeniem nowej zieleni. Zakres prac obejmuje budowę dwupoziomowego parkingu podziemnego, budowę budynku mieszkalnego i budynku usługowego, budowę żłobka oraz rozbudowę siedziby Szczecińskiego TBS.
W ramach planowanej rewitalizacji Kwartału nr 36 planuje się uporządkowanie wnętrza kwartału i zrealizowanie nowego zagospodarowania terenu z elementami małej architektury i wprowadzeniem nowej zieleni. Zakres prac obejmuje budowę dwupoziomowego parkingu podziemnego, budowę budynku mieszkalnego i budynku usługowego, budowę żłobka oraz rozbudowę siedziby Szczecińskiego TBS. Andrzej Szkocki
Od czerwca 2021 roku trwają prace nad rewitalizacją kwartału miejskiego między ulicami Małkowskiego, ks. Bogusława, Boh. Getta Warszawskiego oraz kr. Jadwigi. Jak zapewnia inwestor prace idą zgodnie z harmonogramem.

Zobacz najnowsze zdjęcia

Co się wydarzyło w 2023 roku?

  • W okresie od stycznia do końca marca 2023 zakończono wykonywanie kondygnacji -1 oraz -2 garażu podziemnego, wykonano również strop na poziomie 0. Wykonawca kontynuował rozpoczęte w 2021 roku prace w zakresie kucia, równania oraz czyszczenia ścian szczelinowych, kontynuowano wykonywanie elementów monolitycznych poziomu budynku A, B i C wraz z dostawą stali zbrojeniowej na elementy monolityczne budynków A, B i C. Kontynuowano prace murarskie w budynkach A,B i C, a także wykonywanie instalacji uziemienia zwodów pionowych. W dalszym ciągu prowadzony jest monitoring przemieszczeń ścian szczelinowych i budynków będących w strefie wpływu wykopu.
  • W kwietniu i maju wykonawca zakończył wykonywanie prac konstrukcyjnych w budynku A do poziomu +5, budynku C do drugiego piętra oraz w budynku B, z wyłączeniem "łącznika". Zakończono prace przy wykonywaniu elementów żelbetowych w budynkach A, B i C. Kontynuowano kucie, równanie i czyszczenie ścian szczelinowych, dostawy stali zbrojeniowej na elementy monolityczne dla budynków A, B i C. Kontynuowano również wykonywanie instalacji uziemienia. Trwają prace murarskie w obrębie budynku A wykonano elementy pionowe na poziomie +4 oraz ściany lokali i murowanie kominów na dachu. W obrębie budynku B zbrojono ścian żelbetowych oraz rozpoczęto rozszalunki, z kolei w obrębie budynku C szalowano i betonowano elementy do poziomu +2, wykonano szalowanie stropu do poziomu nad +2, rozpoczęto również zbrojenie elementów pionowych.

Co nas czeka?

- Na najbliższe tygodnie wykonawca planuje kontynuację już rozpoczętych prac oraz wykonanie elementów wyjścia na dach budynku A oraz wykonanie ścian wewnętrznych, działowych, między lokalowych oraz przystąpienie do wykonywania instalacji elektrycznych i pionów wentylacyjnych, wykonanie elementów pionowych III piętra budynku C, kontynuację rozbiórek w oficynach Małkowskiego 7, 8, 9 oraz rozpoczęcie prac w budynku biurowym Szczecińskiego TBS - informuje Tomasz Klek, rzecznik prasowy miasta ds. mieszkalnictwa. - Zaplanowano również rozpoczęcie prac instalacyjnych sanitarnych i elektrycznych w garażu podziemnym oraz układania wełny lamelowej, a także rozpoczęcie odnawiania elewacji oficyn przy ul. Małkowskiego i rozstawienie rusztowań pod elewację budynku przy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego.

Co to za inwestycja?

W czerwcu 2021 r. Szczecińskie TBS rozpoczęło inwestycję w Kwartale nr 36 pod nazwą: "Rewitalizacja obszaru obejmującego kwartał śródmiejski oznaczony numerem 36 ograniczony aleją Wojska Polskiego oraz ulicami Bohaterów Getta Warszawskiego, Bł. Królowej Jadwigi, Małkowskiego, Ks. Bogusława X oraz placem Zgody". W ramach planowanej rewitalizacji Kwartału nr 36 planuje się uporządkowanie wnętrza kwartału i zrealizowanie nowego zagospodarowania terenu z elementami małej architektury i wprowadzeniem nowej zieleni.

Zakres prac obejmuje budowę dwupoziomowego parkingu podziemnego, budowę budynku mieszkalnego i budynku usługowego, budowę żłobka oraz rozbudowę siedziby Szczecińskiego TBS. Centralna część kwartału zostanie przeznaczona na główny plac publiczny stanowiący przestrzeń rozciągniętą od narożnika ulic Bohaterów Getta Warszawskiego i Bł. Królowej Jadwigi do przejścia bramowego w budynku frontowym przy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego 1.

Wzdłuż głównego placu publicznego, przez środek kwartału zostanie poprowadzona charakterystyczna pergola - zadaszenie pod którym zaplanowano miejsca do spotkań, rekreacji lub zabaw. Z centralnego placu publicznego zapewniony będzie dostęp do wszystkich podwórek zaprojektowanych w kwartale, w tym do każdego z budynków mieszkalnych (frontowych i oficynowych) oraz siedziby Szczecińskiego TBS a także lokalu przeznaczonego na usługi społeczne i żłobka wybudowanych w parterze nowoprojektowanego budynku przy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego 5 oficyna tylna. Centralny plac publiczny będzie wzbogacony mini amfiteatrem, fontanną w formie posadzkowych dysz, z siedziskami i zielenią.

Inwestycję realizuje Szczecińskie TBS sp. z .o.o. Wykonawcą jest szczecińska spółka Prime Construction. Projekt przebudowy przygotowała Grupa Architektoniczna Domino ze Szczecina.

Inwestycja w pigułce

  • Budynek A - lokalizacja Boh. Getta Warszawskiego (w miejscu wyburzonej oficyny tylnej Boh. Getta Warszawskiego 5). Jest to budynek mieszkalny z 30 l. mieszkalnymi, w parterze z lokalem przeznaczonym na potrzeby usług społecznych oraz lokalem żłobka.
  • Budynek 5 - kondygnacje nadziemne (parter, I piętro, II piętro, III piętro, IV piętro)
  • Budynek B - biuro Szczecińskiego TBS
  • Budynek 3 - kondygnacje nadziemne (parter, I piętro, II piętro)
  • Budynek C - budynek plombowy przy ul. Małkowskiego.
  • Budynek 4 - kondygnacje nadziemne (parter, I piętro, II piętro, III piętro)
od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński