MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sypie się ceglany wiadukt na Golęcinie. Kolej zapewnia, że kontroluje sytuację [ZDJĘCIA]

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
W razie konieczności zamontowane zostaną siatki zatrzymujące drobne elementy, które mogłyby spaść na jezdnię. Docelowo wiadukt zostanie wyremontowany
W razie konieczności zamontowane zostaną siatki zatrzymujące drobne elementy, które mogłyby spaść na jezdnię. Docelowo wiadukt zostanie wyremontowany Marek Jaszczyński
Z konstrukcji nad ulicą Strzałowską w Szczecinie odpadają kawałki cegieł. Zarządca obiektu wyjaśnia, że nie ma zagrożenia i wykona kontrolę stanu technicznego.

- Spacerowałem po Golęcinie z rodziną, kiedy przechodziłem pod wiaduktem, zauważyłem że z konstrukcji odpadają fragmenty cegieł - mówi pan Paweł, nasz Czytelnik. - Wiadukt cały czas jest używany. Gdy odpadnie duży fragment i uderzy kogoś w głowę, może dojść do nieszczęścia.

O sytuacji na Golęcinie zawiadomiliśmy właściciela obiektu, który zapewnia, że stan techniczny obiektu jest systematycznie kontrolowany.

- Wiadukt kolejowy nad ul. Strzałowską w Szczecinie zapewnia sprawne i bezpieczne przejazdy pociągów. Nie powoduje także obecnie zagrożenia dla kierowców oraz osób znajdujących się pod wiaduktem - mówi Radosław Śledziński z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. - Zgodnie z przepisami wykonywane są regularne przeglądy (ostatni wykonano w 2023 r., natomiast kolejny planowany jest w II kwartale bieżącego roku). W trakcie przeglądów stwierdzono osłabienie izolacji obiektu, co może wpływać na kruszenie części elementów powłoki ceglanej, szczególnie po okresie zimowym. Nie narusza to jednakże konstrukcji wiaduktu. W najbliższym czasie przeprowadzone zostaną dodatkowe oględziny obiektu. W razie konieczności zamontowane zostaną siatki zatrzymujące drobne elementy, które mogłyby spaść na jezdnię. Docelowo wiadukt zostanie wyremontowany w ramach prac na linii Szczecin Główny – Trzebież Szczeciński (nr 406), realizowanych przy budowie Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Zakres robót obejmie m.in. naprawę izolacji obiektu, wymianę i uzupełnienie cegieł wraz ze spoinami oraz wykonanie nowych gzymsów. Zakończenie remontu wiaduktu przewidywane jest obecnie do końca 2025 roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek. Zdobywca Oscara miał 71 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński