Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zarobki w handlu detalicznym. Możesz oczekiwać nawet 44 tys. zł miesięcznej pensji. [RAPORT PŁACOWY]

Bogna Skarul
Bogna Skarul
Jakich wynagrodzeń mogą się spodziewać w 2022 roku pracownicy handlu detalicznego?*Sprawdź najnowszy raport płacowy z tej branży!*To są miesięczne wynagrodzenie brutto na danym stanowisku, w przypadku pełnego etatu.Aby przejść do galerii, przesuń zdjęcie gestem lub naciśnij strzałkę w prawo.
Jakich wynagrodzeń mogą się spodziewać w 2022 roku pracownicy handlu detalicznego?*Sprawdź najnowszy raport płacowy z tej branży!*To są miesięczne wynagrodzenie brutto na danym stanowisku, w przypadku pełnego etatu.Aby przejść do galerii, przesuń zdjęcie gestem lub naciśnij strzałkę w prawo. Pexels
Rok 2021 dla handlu detalicznego był czasem odbudowywania sprzedaży w galeriach handlowych oraz dalszego rozwoju branży spożywczej i DIY (hobby, "zrób to sam"). Są to sektory, które właściwie nie ucierpiały w czasie pandemii, mogąc nieprzerwanie działać z niewielkimi w skali całego rynku ograniczeniami. Za to ucierpiały sklepy mieszczące się w galeriach handlowych. Na co mogą liczyć pracownicy handlu w 2022 roku. Oto raport płacowy jaki przygotowała firma Hays Poland.

Ciekawym trendem obserwowanym na rynku jest transformacja postrzegania pracy w sektorze handlu detalicznego. Praca na stanowiskach operacyjnych, którą dawniej traktowano jako tymczasową i niezbyt atrakcyjną, coraz częściej kojarzy się ze stabilnym zatrudnieniem, dającym możliwość rozwoju zawodowego oraz awansu. Benefity pozapłacowe dostępne jakiś czas temu głównie dla pracowników biurowych, stały się standardem również dla pracowników sklepów.

Najbardziej dotkliwie pandemia dotknęła sklepy działające w galeriach handlowych. Dla pracodawców oznaczało to konieczność odbudowy zespołów po okresie zamknięcia.

Rekrutacja do dziś stanowi jednak wyzwanie, gdyż byli pracownicy sklepów często nie chcą ryzykować powrotu do branży nadal narażonej na ponowne zamknięcie. W konsekwencji na rynku rośnie konkurencja wśród pracodawców, którzy podwyższają stawki dla pracowników handlu. Poszukiwani są głównie sprzedawcy, osoby do pomocy w sklepie, magazynierzy oraz specjaliści
działów technicznych.

W obliczu utrzymującego się ryzyka nałożenia restrykcji na sprzedaż stacjonarną, handel elektroniczny stał się narzędziem redukcji strat finansowych w czasie pandemii.

W 2022 roku detaliści nadal będą poszukiwać specjalistów odpowiedzialnych za zakupy oraz komunikację marketingową, analityków sprzedaży, analityków biznesowych.

Wzrostu wynagrodzeń w sektorze handlu detalicznego doświadczają przede wszystkim dwie grupy zawodowe. Na podwyżki rzędu nawet 20-30 proc. może liczyć personel obsługi klienta w sklepach ulokowanych w galeriach handlowych, co wynika z dotkliwych braków kadrowych.

W przypadku sklepów stacjonarnych sytuacja na rynku jest wciąż obarczona ryzykiem nałożenia kolejnych restrykcji. W konsekwencji handel elektroniczny stał się narzędziem redukcji strat finansowych. Firmy, które zainwestowały w e-commerce, zyskały. Niezależnie od tego, czy bezpośrednia sprzedaż w sklepach jest akurat możliwa, e-commerce rośnie z każdym miesiącem,
a prognozy dotyczące dalszego rozwoju branży retail są bardzo optymistyczne - zauważają specjaliści.

Jakich wynagrodzeń mogą się spodziewać w 2022 roku pracownicy handlu detalicznego?

ZOBACZ TEŻ:

Jakie są zarobki w administracji?Sprawdź, ile możesz zarobić na poszczególnych stanowiskach! Od dyrektora, po asystenta. Raport zima 2022Aby przejść do galerii, przesuń zdjęcie gestem lub naciśnij strzałkę w prawo.

Praca w administracji. Ile można zarobić? Sprawdź średnie wy...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński