MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory parlamentarne 2019. Poseł PiS zapewnia: stargardzki szpital będzie się rozwijał

Emilia Chanczewska
Emilia Chanczewska
W ramach trwającej kampanii wyborczej zwołana została dziś konferencja, dotycząca szpitala w Stargardzie. Obecny poseł PiS i zarazem kandydat na posła w tegorocznych wyborach parlamentarnych, Michał Jach ze Stargardu przekonywał, że obecny rząd coraz lepiej dba o służbę zdrowia. Dyrektor stargardzkiego szpitala Krzysztof Kowalczyk nie ukrywa, że sytuacja szpitala jest trudna, zapewnia jednak - podobnie jak poseł Jach - że placówka będzie się rozwijała.

Jak informuje stargardzki PiS, Narodowy Fundusz Zdrowia przekazał do akceptacji Ministra Zdrowia i Ministra Finansów projekt zmiany w planie finansowym dotyczący podziału środków z dotacji przekazanej w 2018 roku funduszowi z budżetu państwa, a co za tym idzie szpitalom powiatowym przekazana zostanie dodatkowa pula pieniędzy.

W związku z tym przy stargardzkim szpitalu została dziś zwołana konferencja prasowa "dotycząca pozytywnych zmian prawnych i finansowych, które dokonały się w latach 2015 – 2019 w zakresie funkcjonowania szpitali 1 i 2 stopnia, ze szczególnym uwzględnieniem szpitala w Stargardzie". Wziął w niej udział Wojciech Włodarski z NFZ, poseł Michał Jach, radny wojewódzki i członek Rady Społecznej Szpitala Ireneusz Rogowski oraz Krzysztof Kowalczyk, dyrektor stargardzkiego szpitala.

Quiz preferencji wyborczych

- Oprócz trudnej sytuacji szpitala, stawiamy na rozwój - mówił Krzysztof Kowalczyk, dyrektor Samodzielnego Publicznego Wielospecjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Stargardzie. - Naszą nową inicjatywą jest koordynowana opieka ciężarnych, liczymy na to, bo poprawi to opiekę nad pacjentkami w szpitalu. Chcemy stawiać na jakość szpitala, na poprawę jego funkcjonalności i na to, by pacjenci w naszym powiatowym szpitalu czuli się dobrze.

- Szpital w Stargardzie bardzo sprawnie wpisuje się w strategię realizacji świadczeń, które zostały zdelimitowane od 1 kwietnia, operacje zaćmy - podkreślał Wojciech Włodarski, zastępca dyrektora ds. ekonomiczno-finansowych NFZ w Szczecinie. - Nasze analizy pokazują, że w roku będzie ich ok. 800, a w roku poprzednim było ich ok. 300. Podobnie rzecz ma się z diagnostyką obrazową, widzimy bardzo dużą dynamikę wzrostu tych świadczeń.

- W perspektywie kilku najbliższych lat wzrost wydatków na służbę zdrowia, na ochronę zdrowia w Polsce będzie o połowę wyższy - zapewniał Michał Jach, poseł na Sejm RP z Prawa i Sprawiedliwości. - W perspektywie kilku lat rząd PiS planuje, że wydatki na służbę zdrowia sięgną 150-160 mld zł. Po wielu latach zaniedbań, traktowania służby zdrowia po macoszemu, w ostatnich latach to przyspieszyło i nadal przyspieszamy. Służba zdrowia jest ciężkim kawałkiem chleba, wymaga koordynacji, współpracy, tylu różnych szczebli, ośrodków, że zawsze można znaleźć jakiś słabszy punkt.
Poseł Jach zapewnił też, że "szpital w Stargardzie będzie się rozwijał".

Na kogo głosować?

Trwa głosowanie...

W kampanii wyborczej...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Najlepsze produkty spożywcze dla kobiet 40+

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński