MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wiec wyborczy Lewicy na Wałach Chrobrego. Kandydat na prezydenta Szczecina zapowiada, że chce zmieniać miasto

Leszek Wójcik
Leszek Wójcik
Konferencja prasowa Lewicy w Szczecinie
Konferencja prasowa Lewicy w Szczecinie Andrzej Szkocki
Pogoda w sobotę Lewicy nie dopisała. Na konferencji prasowej koalicyjnego komitetu wyborczego Lewica zaczął padać deszcz. Minister Dariusz Wieczorek przedstawił więc jedynie liderów do Sejmiku ze wszystkich pięciu zachodniopomorskich okręgów. A także kandydata na prezydenta Szczecina, który z powodu zawieruchy zdążył jedynie wysłać szczecińskiego SMS: bezpieczna komunikacja, świecka szkoła, dofinansowany szpital.

Na konferencję prasową koalicyjnego komitetu wyborczego Lewica przyjechali nie tylko startujący w wyborach samorządowych kandydaci z list Lewicy. Szczecin odwiedzili również czołowi politycy, w tym wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty i posłanki: Anna Maria Żukowska, szefowa klubu radnych Lewica i Katarzyna Ueberhan przewodnicząca Komisji Polityki Społecznej i Rodziny w Sejmie.

Jako pierwszy na Wałach Chrobrego zabrał głos marszałek Sejmu. Zanim zaczęło padać, zdążył zapewnić, że Lewica jest trwałym elementem koalicji rządzącej.

- A trzeba naprawdę silnej koalicji, żeby Polskę przeprowadzić przez najbliższe lata i wyczyścić wszystkie te sprawy, które zostały zabałaganione przez poprzedni rząd - przyznał.

Mówiąc o czekających nas wyborach samorządowych podkreślił, że jest to czas "na rozmowy o podstawowych sprawach Polek i Polaków, czyli o normalnym, spokojnym, dobrym życiu, bez polityki".

- I dlatego to dobry moment, żeby głosować nie dbając o formację, tylko o poglądy. Trzeba głosować na tych, którzy mają jasne, precyzyjne odpowiedzi na pytania, które padają w przestrzeni publicznej.

Czarzasty z innymi politykami Nowej Lewicy mówił w sobotę o pomysłach jego ugrupowania na zmiany jakie powinny zajść w polityce i samorządzie w najbliższym czasie.

- Do rządu weszliśmy z konkretnymi założeniami - zapewniła zabierająca głos po wicemarszałku Anna Żukowska. - Później negocjowaliśmy umowę koalicyjną. Znalazły się w niej m.in. zapisy traktujące o budownictwie mieszkań na tani wynajem, in vitro, antykoncepcji, trosce o seniorki i seniorów (czyli rencie wdowiej) i prawach kobiet.

Polityczka Lewicy obiecała też wydłużenie urlopów dla rodziców wcześniaków.

- By to był czas na cieszenie się swoim potomkiem, kiedy jest w domu, a nie w szpitalu.

Hasłem Nowej Lewicy w tych wyborach jest: Szkoła, Mieszkanie, Szpital - czyli, jak określili, ogólnopolski SMS.

- Dlaczego szkoła? - zapytała Katarzyna Ueberhan. - Bo musi być wreszcie otwarta, przyjazna, świecka (z lekcjami religii na początku bądź na końcu planu lekcji lub w ogóle bez nich), blisko miejsca zamieszkania, a także taka, w której żadne dziecko nie będzie głodne - chcemy bezpłatnych posiłków.

"Mieszkania". Lewica chce stawiać na rozwój mieszkalnictwa społecznego, dla każdego. "Szpital". Ma być dostępny i dofinansowany.

Minister Dariusz Wieczorek, już w strugach deszczu, zaprezentował zachodniopomorskich kandydatów Lewicy - z powodu zawieruchy przedstawił jedynie jej liderów.

Listy sejmikowe: Dawid Krystek okręg szczeciński, Beata Radziszewska okręg stargardzki, Bartosz Baszczyński okręg świnujsko-goleniowski, Stanisław Wziątek, okręg kołobrzeski i Marek Łagodzki okręg koszaliński.

- Mamy kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów - zapewnił.

Na Wałach Chrobrego przedstawił tylko Bogdana Jaroszewicza, kandydującego na fotel prezydenta w Szczecinie.

- Nasz szczeciński SMS? Bezpieczna komunikacja, szkoły świeckie i zdrowie.

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński