MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego został wiceszefem MON

Leszek Wójcik
Leszek Wójcik
W rządzie premiera Donalda Tuska znalazło się troje polityków ze Szczecina. Posłanka Katarzyna Kotula (Nowa Lewica) została ministrem ds. równości, poseł Dariusz Wieczorek (Nowa Lewica) ministrem ds. nauki i szkolnictwa wyższego a poseł Sławomir Nitras (PO) ministrem ds. sportu i turystyki.
W rządzie premiera Donalda Tuska znalazło się troje polityków ze Szczecina. Posłanka Katarzyna Kotula (Nowa Lewica) została ministrem ds. równości, poseł Dariusz Wieczorek (Nowa Lewica) ministrem ds. nauki i szkolnictwa wyższego a poseł Sławomir Nitras (PO) ministrem ds. sportu i turystyki. arciwum gs24.pl
Stanisław Wziątek, członek zarządu województwa zachodniopomorskiego został wiceszefem MON. - To dla mnie nowe wyzwanie - przyznaje nowy minister.

W rządzie premiera Donalda Tuska znalazło się troje polityków ze Szczecina. Posłanka Katarzyna Kotula (Nowa Lewica) została ministrem ds. równości, poseł Dariusz Wieczorek (Nowa Lewica) ministrem ds. nauki i szkolnictwa wyższego a poseł Sławomir Nitras (PO) ministrem ds. sportu i turystyki.

Ale to nie wszystko. Z Zachodniopomorskiego jest też dwóch wiceministrów. Arkadiusz Marchewka (PO), który objął funkcję wiceszefa ministerstwa infrastruktury oraz Stanisław Wziątek (Nowa Lewica), który został zastępcą Władysława Kosiniaka-Kamysza szefa Ministerstwa Obrony Narodowej.

- Od jakiegoś czasu rozmawialiśmy już z przewodniczącym Kosiniakiem-Kamyszem o stanie polskiej armii i o działaniach, jakie trzeba w niej przeprowadzić - tłumaczy nowy minister. - Propozycja ta nie jest więc dla mnie zaskoczeniem.

Stanisław Wziątek w latach 2005-2015 był posłem na Sejm RP V, VI i VII kadencji, gdzie pełnił funkcję m.in. zastępcy przewodniczącego Sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz przewodniczącego Sejmowej Komisji Obrony Narodowej i Sejmowej Komisji.

Nowy wiceminister MON ukończył studia w Bydgoszczy o specjalności wychowanie obronne a następnie studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim i Wrocławskim.

- Sprawy dotyczące bezpieczeństwa nie są mi więc obce - zapewnia nasz rozmówca. - Były i są nadal bardzo mi bliskie. Poza tym wszystko co dotyczy broni i łowiectwa jest moją pasją.

Nowy wiceszef MON swoją karierę rozpoczął jako burmistrz Połczyna Zdroju (w latach 1994 - 2001). Działał na rzecz budowy porozumienia i jednoczenia wszystkich środowisk, będąc prezesem i wiceprezesem: Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych,
Stowarzyszenia Gmin Pojezierza Drawskiego i Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pomerania.

W 2001 r. został wojewodą zachodniopomorskim (funkcję tę pełnił do 2005 r.). Od 2018 r. jest radnym Sejmiku Zachodniopomorskiego i członkiem zarządu województwa. W ramach Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej był Członkiem Komisji ds. Nauki, Edukacji i Sportu.

- Działalność samorządowa jest pasjonującym zajęciem - przyznaje dziś minister Wziątek. - Głównym celem jaki sobie postawiłem w urzędzie była konsolidacja Urzędu Marszałkowskiego. Osiągnąłem go. Czuję, że jestem spełniony.

Awans Stanisława Wziątka do MON oznacza, że powstał wakat w zarządzie województwa.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński