MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uczniowie liceum przy ulicy Jagiellońskiej w Szczecinie proszą miasto o posadzenie drzew przy nowym boisku

Łukasz Czerwiński
Łukasz Czerwiński
Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, uczniowie liceum ogólnokształcącego przy ulicy Jagiellońskiej, będą mogli skorzystać z nowego wielofunkcyjnego boiska. Zwracają jednak uwagę na aktualne zadrzewienie terenu, które przed remontem było bardziej obfite.

Wielofunkcyjne boisko, którego budowa kosztowała miasto ponad trzy miliony złotych, jest przystosowane do gry w siatkówkę, koszykówkę i piłkę ręczną. Zainstalowano także oświetlenie, piłkochwyty i system odwodnienia. Wcześniej odnowiony został zabytkowy mur okalający szkołę. Bez wątpienia uczniowie chętnie będą tam spędzać wolny czas, lecz zwracają uwagę na jeszcze jeden ważny dla nich aspekt.

- Uczniowie zwracają uwagę na fakt, że przed remontem okolica szkoły była bardziej zielona niż po realizacji modernizacji boiska. Wcześniej był tu zielony parking oraz zacieniony skwer z ławkami, a dzisiaj będzie boisko i „patelnia” - komentuje radny Patryk Jaskulski, do którego uczniowie szkoły zgłosili swoje zastrzeżenia.

To już kolejny głos mieszkańców Szczecina, który sygnalizuje większą potrzebę zieleni w miejskiej przestrzeni. Radny Jaskulski sugeruje, że warto wsłuchać się w tę potrzebę i podsuwa rozwiązanie potencjalnych problemów.

- Zdaję sobie sprawę, że remont zabytkowego ogrodzenia konieczny był m.in. ze względu na fakt, iż korzenie wcześniej zasadzonych tu drzew ingerowały w mur. Dlatego znając obecną technologię, sugeruje zabezpieczyć przedmiotowe nasadzenia folią przeciwkorzenną od strony nowej infrastruktury, to skutecznie wyeliminuje ryzyko ponownej szkody, co sprawia, że można bez obaw zrealizować nasadzenia — podpowiada radny.

Anna Szotkowska, zastępca prezydenta Szczecina, informuje że zieleń wysoka nie była przewidziana w tej lokalizacji i nie zastosowano tam wspomnianych ekranów, które chroniłyby infrastrukturę przed korzeniami drzew.

- Wskazana lokalizacja dla nowych nasadzeń zostanie uwzględniona przy budowaniu bazy potencjalnych terenów, na których będą mogły zostać posadzone nowe drzewa i krzewy - informuje Anna Szotkowska.

Szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego szykuje eks...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wydanie specjalne Gol24 - Studio EURO 2024 - odcinek 1

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński