MKTG SR - pasek na kartach artykułów

"TAK dla głosu mieszkańców". Kolejna odsłona kampanii prezydenckiej Zbigniewa Boguckiego

Leszek Wójcik
Leszek Wójcik
Kandydat na prezydenta miasta zaprezentował kolejny rozdział swojego programu wyborczego przy placu zabaw na pl. Dziecka
Kandydat na prezydenta miasta zaprezentował kolejny rozdział swojego programu wyborczego przy placu zabaw na pl. Dziecka Andrzej Szkocki
"TAK dla głosu mieszkańców". Zbigniew Bogucki, kandydat PiS na prezydenta Szczecina omawia kolejny punkt swojego programu wyborczego. Tym razem na pl. Dziecka.

"Dwukrotnie większy budżet inwestycyjny Rad Osiedli. Zamiast 1 mln zł będą 2 mln zł", "Zadania z SBO realizowane w pierwszej kolejności", "Program rozbudowy i remontów dróg osiedlowych", "Program rewitalizacji i budowy placów zabaw", "Ponad dwukrotnie większy budżet na działalność Rad Osiedli na rzecz mieszkańców", "Szczecińskie dialogi - da się! Spotkania z prezydentem Szczecina w każdy drugi i czwarty czwartek miesiąca" oraz "51 postulatów mieszkańców do końca 2024 r." - to siedem założeń punktu "TAK dla głosu mieszkańców". Ma go w swoim programie poseł Prawa i Sprawiedliwości i kandydat tej partii na prezydenta Szczecina Zbigniew Bogucki.

Kandydat na prezydenta miasta zaprezentował kolejny rozdział swojego programu wyborczego przy placu zabaw na pl. Dziecka - tym razem dotyczyły współpracy przyszłego prezydenta z mieszkańcami. W prezentacji pomagała mu drużyna składająca się z kandydatów do Rady Miasta i Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Każdy z nich, po kolei, odczytywał wyborcze hasło i wieszał na tablicy, a następnie - wspólnie ze Zbigniewem Boguckim - pokrótce postulaty omawiał.

- Siedem postulatów, które dzisiaj prezentujemy pod jednym wspólnym hasłem "TAK dla głosu mieszkańców" należą do jednego z siedmiu punktów mojego programu wyborczego "TAK dla Szczecina" - przypomniał rozpoczynając spotkanie kandydat na prezydenta.

Zgodnie z planem, Bogucki cały swój program wyborczy zaprezentuje w trakcie siedmiu spotkań, na których za każdym razem zaprezentuje siedem głównych postulatów z poszczególnych dziedzin (np. TAK dla gospodarki, TAK dla edukacji czy TAK dla komunikacji).

- Łącznie to będzie 49 konkretów, które przedstawimy w ciągu kampanii wyborczej - zapewnił. - Dlaczego 49? Bo pozostałe 51 wypracujemy już po wyborach z mieszkańcami, którzy są większościowym udziałowcem miasta. I to oni powinni decydować, jakie inwestycje, pomysły czy programy powinny być realizowane.

To nie znaczy, że z proponowaniem rzeczy do zrobienia w mieście trzeba czekać do wyborów - Zbigniew Bogucki już zachęca szczecinian do przysyłania mu swoich postulatów - zakładka "zgłoś pomysł". Do końca tego roku wszystkie te projekty mają być ocenione a w kolejnym roku wdrożone do realizacji.

Dwukrotnie większy budżet inwestycyjny Rad Osiedli. Zamiast 1 mln zł będą 2 mln zł.

- Kolejne rozdawanie pieniędzy? Żadne rozdawanie - zapewnia Zbigniew Bogucki. - Te pieniądze zostaną wydane na inicjatywy potrzebne mieszkańcom, których mieszkańcy chcą. Bo rady osiedli nie powinny być tylko kwiatkiem do kożucha, fasadową instytucją ale organizmem współpracującym z władzami miasta, łącznikiem pomiędzy prezydentem a mieszkańcami.

Kolejna sprawa, program rewitalizacji placów zabaw, która wiąże się z TAK dla kobiet, z TAK dla mieszkańców, ale także z TAK dla rodzin.

- Jeżeli chcemy, by rodziny w Szczecinie czuły się dobrze. Bezpiecznie. To takich miejsc w mieście powinno być bardzo dużo - zawyrokował kandydat.

Rady osiedli to nie tylko budżety inwestycyjne ale także takie, które wspierają mieszkańców.

- Dlatego mówimy TAK dla ponad dwukrotnie większego budżetu na działania rad osiedli na rzecz mieszkańców - dziś ten budżet wynosi zaledwie 450 tys. zł.

Szczeciński Budżet Obywatelski. Zdaniem Zbigniewa Boguckiego, obecnie projekty mieszkańców nie są realizowane albo są odkładane na kolejne miesiące i lata. To mu się nie podoba.

- Dlatego ja mówię Tak dla pierwszeństwa dla inwestycji w ramach SBO.

Kandydat PiS chce poza tym wyremontować ulice osiedlowe oraz dwa razy w miesiącu spotykać się z mieszkańcami (oczywiście po wygranych wyborach).

Przypomnijmy, że oprócz Boguckiego o fotel prezydenta Szczecina będą się też ubiegać: obecnie urzędujący na tym stanowisku Piotr Krzystek, Bogdan Jaroszewicz z Lewicy i Dariusz Olech z Konfederacji. Wybory 7 kwietnia.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński