MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tak będzie wyglądał plac Zwycięstwa w Szczecinie po przebudowie [WIZUALIZACJA]

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Zakres prac obejmuje przebudowę układu torowego na odcinku od Bramy Portowej do włączenia w ulicę Krzywoustego, w celu wykonania na tym odcinku wspólnych pasów tramwajowo–autobusowych, przebudowę peronów przystankowych na wlocie północnym skrzyżowania Brama Portowa, budowę nowego przystanku tramwajowego na placu Zwycięstwa przed skrzyżowaniem z al. Wojska Polskiego i Krzywoustego w kierunku placu Kościuszki.
Zakres prac obejmuje przebudowę układu torowego na odcinku od Bramy Portowej do włączenia w ulicę Krzywoustego, w celu wykonania na tym odcinku wspólnych pasów tramwajowo–autobusowych, przebudowę peronów przystankowych na wlocie północnym skrzyżowania Brama Portowa, budowę nowego przystanku tramwajowego na placu Zwycięstwa przed skrzyżowaniem z al. Wojska Polskiego i Krzywoustego w kierunku placu Kościuszki. Piotr Krzystek na mieście/facebook
Dzięki wizualizacji z góry widać dokładnie nowości, które czekają pasażerów, pieszych i kierowców.

- Cały pl. Zwycięstwa przechodzi zmiany i dotyczą one wszystkich, także pieszych, a także użytkowników ścieżek rowerowych. Na zdjęciu widać powód takiego działania. Nie wszędzie i nie zawsze liczy się przepustowość dla samochodów - mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina, który umieścił w mediach społecznościowych wizualizację wspomnianego placu.

Co z niej wynika? Na placu Zwycięstwa - obok kościoła garnizonowego - powstanie nowy przystanek tramwajowo-autobusowy, w kierunku Turzyna. Nie będzie przystanku autobusowego koło Medicusa. Powstanie dwukierunkowa jezdnia autobusowo - tramwajowa, będąca kontynuacją jezdni na skrzyżowaniu przy Bramie Portowej do wlotu w ulicę Krzywoustego.

Przejście dla pieszych na wlocie al. Wojska Polskiego będzie przeniesione na wyspę bliżej skrzyżowania. Pojawi się dodatkowe przejście na nowy przystanek tramwajowo - autobusowy. Nie będzie też zatoki autobusowej dla linii nr 75 na przystanku "plac Zwycięstwa" obok skweru Ackermana. Autobusy będą zatrzymywać się na jezdni. Dla kierowców jadących z placu Zwycięstwa w ulicę Krzywoustego pozostanie jeden pas ruchu, drugi to będzie PAT, czyli pas autobusowo-tramwajowy.

Przypomnijmy, że przebudowa placu Zwycięstwa realizowana jest w powiązaniu z przebudową śródmiejskiego odcinka Alei Wojska Polskiego. Prace przy modernizacji układu drogowego na placu Zwycięstwa zakończą się dopiero późną jesienią. Powód? Przedłużające się prace projektowe i konieczność uzyskania potrzebnych zgód.

- Prace budowlane realizowane są zgodnie z harmonogramem. Natomiast w wyniku przedłużenia prac projektowych i uzyskiwania uzgodnień kontrakt został wydłużony do listopada - mówi Piotr Zieliński, rzecznik prasowy Miasta Szczecin ds. inwestycji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński