Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Stacja Szczecin Pogodno jeszcze nie działa, ale tablica informacyjna już stoi. Kiedy zakończenie prac?

Leszek Wójcik
Leszek Wójcik
Przystanek SKM "Szczecin Pogodno"
Przystanek SKM "Szczecin Pogodno" Leszek Wójcik
Stacja jeszcze nie działa, ale tablica informacyjna już stoi. Na "Moście Akademickim" w Szczecinie widać przystanek Szczecin Pogodno.

Przystanek SKM "Szczecin Pogodno" jeszcze nie działa. Jest nieczynny, bo cały tzw. peron wyspowy, łącznie z zabytkową wiatą stacyjną czeka jeszcze gruntowny remont - jest zaplanowany na drugą połowę roku. Poza tym tylko jeden tor jest nowy. Jak podaje Bartosz Pietrzykowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., w okolicach przystanku Szczecin Pogodno (linia kolejowa nr 406) wykonawca cały czas prowadzi prace torowe.

Ale należąca do miasta część robót modernizacyjnych wykonywanych przy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej jest już (na Pogodnie) na finiszu. Po "Moście Akademickim" wciąż jeździmy jednym pasem ruchu, ale prace remontowe są na ukończeniu. Co zrobiono? Jest już przygotowany parking dla rowerów, jest położony nawy chodnik wzdłuż ul. Mickiewicza i przejście łączące ul. Twardowskiego z torowiskiem - w przyszłości (kiedy kolej odnowi peron) powstanie kładka nad torami, która połączy przystanek na wyspie z tym łącznikiem. Poprowadzi m.in. kibiców Pogoni na Stadion Miejski im. Floriana Krygiera.

Jak już pisaliśmy w "Głosie", prowadząca w przeciwnym kierunku druga część kładki umożliwi pasażerom SKM przedostanie się ze stacji do parku Noakowskiego.

Przypomnijmy, że kładka nie będzie jedynym wyjściem z przystanku Szczecin Pogodno. Główne prowadzić ma na "Most Akademicki". Zanim to jednak nastąpi, stare schody, prowadzące obecnie na peron muszą być zmodernizowane. Tu również (podobnie jak przy kładce) będzie działać winda.

Od rzecznika prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wiemy, że na linii kolejowej nr 406 zakończenie prac planowane jest w IV kwartale 2025 roku, a pociągi w ramach Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej będą mogły pojechać na przełomie 2025 i 2026 roku.

Szczecińska Kolej Metropolitarna to tzw. szybka kolej miejska, łącząca szczecińskie osiedla na prawobrzeżu z centrum Szczecina oraz Policami, Goleniowem, Stargardem i Gryfinem. Projekt zakłada, że SKM wykorzystywać będzie istniejący układ torów kolejowych i stacji.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński