MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szczeciński Bilet Metropolitalny w pigułce: ceny, strefy, ulgi

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Kiedy mógłby pojechać pierwszy pociąg z pasażerami ze Szczecina do Polic? - Zakończenie zasadniczych prac na linii kolejowej nr 406, w ramach zadania "Modernizacja linii kolejowej nr 406 na odcinku Szczecin Główny - Police", planowane jest do końca 2025 roku. Zakończenie inwestycji, wraz z uzyskaniem wymaganych decyzji i pozwoleń, planowane jest na przełomie pierwszego i drugiego półrocza 2026 roku - informuje PKP PLK
Kiedy mógłby pojechać pierwszy pociąg z pasażerami ze Szczecina do Polic? - Zakończenie zasadniczych prac na linii kolejowej nr 406, w ramach zadania "Modernizacja linii kolejowej nr 406 na odcinku Szczecin Główny - Police", planowane jest do końca 2025 roku. Zakończenie inwestycji, wraz z uzyskaniem wymaganych decyzji i pozwoleń, planowane jest na przełomie pierwszego i drugiego półrocza 2026 roku - informuje PKP PLK Marek Jaszczyński
Od 1 września wejdzie do sprzedaży bilet metropolitalny, który ma ułatwić pasażerom podróż z wykorzystaniem pociągów Polregio i komunikacji miejskiej.

Na najbliższej sesji Rady Miasta Szczecin, która odbędzie się 18 czerwca, radni będą decydować o wspólnym bilecie Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Poznaliśmy szczegóły dotyczące nowej oferty.

- Będzie to bilet strefowy, miesięczny: normalne i ulgowy - mówi Daria Radzimska, dyrektor wydział gospodarki komunalnej w szczecińskim magistracie. - Emitentem biletu będzie Polregio, gdzie w kasach będzie dostępna wersja papierowa i elektroniczna, w kasach Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego będzie tylko wersja elektroniczna biletu.

Strefa A obejmuje obszar w granicach administracyjnych Gminy Miasto Szczecin oraz gminy Dobra, Kołbaskowo, Police, Goleniów, ale tylko na trasie Osiedle Kasztanowe - Załom Leśna. Strefa B obejmuje obszar w granicach administracyjnych gmin: Stargard (miasto i gminę), Goleniów, Gryfino, Kobylanka.

Zgodnie z propozycją bilet miesięczny na strefę A ma kosztować 152 zł, na strefę B 148 złotych. Pasażer zapłaci 250 zł za bilet ważny w obu strefach, wraz z komunikacją miejską w Szczecinie, Dobrej, Kołbaskowie, Policach oraz na trasie osiedle Kasztanowe - Załom Leśna. Bilet ważny dodatkowo na obszarze Stargardu, Goleniowa, Gryfina, Kobylanki będzie kosztował 290 złotych.

Co istotne bezpłatne przejazdy dla uczniów szczecińskich szkół nie będą honorowane w SKM, konieczny będzie zakup ulgowych biletów: 77,52 zł w strefie A, 75,48 zł w strefie B i 127,50 zł. Ze zniżkowej oferty mogą również skorzystać studenci: od 74,48 zł w strefie A po 122,50 zł w obu strefach.

Jak zapowiada ZDiTM nie będzie możliwości jazdy na gapę. Będzie wzajemna kontrola biletów przez zespoły konduktorskie w pociągach i kontrolerów w komunikacji miejskiej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński